شنبه 1396/7/29 - 39 : 4
مشخصات امام جمعه
علی محمد گلوردی
علی محمد گلوردی
چهار دانگه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
ایراد خطبه های نماز جمعه چهاردانگه به امامت حجت السلام و المسلمین حاج آقا گلوردی

بسم تعالی

خطبه اول :

امام جمعه محترم چهاردانگه با اشاره به آیه ی 18 سوره ی حشر گفتند که اگر تقوای الهی پیشه کنیم فردای قیامت می توانیم جوابگوی اعمال خود باشیم .

ایشان در ادامه خطبه ی اول به مناسبت تشییع پیکر شهید مدافع حرم شهید ابراهیم محمدی با استناد به آیات 38 و 39 سوره ی توبه عنوان کردند بعضی از افراد به خاطر دلبستگی به دنیا زمین گیر شده اند و این آیات هم آنها را توبیخ می کند و علت عدم شرکت در جهاد و دفاع دلبستگی به دنیا و مقدم داشتن دنیا بر آخرت عنوان می فرماید و در آیه بعد نتیجه ی این کار آنها را عذاب دردناک و اینکه آنهارا می برد و قوم دیگری لیاقت برای جانفشانی داشته باشند بیان می فرماید و در ادامه می فرماید ایثار نکردن شما به خدا ضرری نمی زند چون خداوند بر همه چیز قادر است .

اما شهدا افرادی هستند که حجابهای دنیا را شکافتند و دل از دنیا بریدن و به خدا رسیدند و لذا هم تعبیر به (زنده بودن آنها و روزی داده شده نزد خداوند و هم معامله کردن با خداوند در قران بیان شده و در روایات به اینکه بالاتر از شهادت خوبی و کار خیری نیست بیان شده ) .

خطیب جمعه با اشاره به افکار خاثمانه بعضی از افراد که جهاد وشهادت را خشونت میدانند گفت امنیت کشور حتی امنیت خود شما از برکت خون شهدا است . و این فکر را دیگران دیکته می کنند و افرادی هم نشر می دهند و یا اجرا می کنند و اینکه درس شهید حسین فهمیده از کتابهای درسی حذف می شود ناشی از همین فکر است .

خطبه دوم :

در ادامه خطیب نماز جمعه چهاردانگه حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا گلوردی گفتند : ما از سخنان رئیس جمهور محترم در هیئت دولت مبنی بر حمایت از سپاه پاسداران و اعتراض به دولت آمریکا حمایت می کنیم ولی نسبت به سخنان ایشان در چند روز قبل که جبهه گیری در مقابل قوه قضاییه بود اعتراض داریم چون اولاً در این موقعیتی که دشمنان علیه قوه قضاییه آن فضاسازی را انجام داده اند شما این سخنان را می گویید و ثانیاً اگر قوه ی قضاییه در مقابل مفاسد اقتصادی و فتنه 88 و متخلفین در انتخابات نیاستد چه کسی جلوی فساد را می گیرد .

 

 

ارتباط با امام جمعه