دوشنبه 1396/9/27 - 9 : 16
مشخصات امام جمعه
علی محمد گلوردی
علی محمد گلوردی
چهار دانگه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
ایراد خطبه های نماز جمعه چهاردانگه توسط امام جمعه ی محترم حضرت حجت السلام والمسلمین حاج آقای گلوردی در تاریخ 24 آذر 1396

بسم تعالی

ایراد خطبه های نماز جمعه چهاردانگه در تاریخ 24 / آذر / 1396 توسط امام جمعه محترم چهاردانگه      حضرت حجت السلام والمسلمین حاج آقای گلوردی

 

 

چکیده خطبه ی اول :

السلام علیکم جمیعا و رحمة الله و برکاته ؛
پس از سفارش به تقوا ؛

-        اگر دین بر زندگی حاکم باشد هر کاری که می کند باید پاسخگو باشد.

-        بحث در خطبه ی اول در مورد سبک زندگی دینی و حق بطن وشکم بود که چند مورد در رابطه با پرخوری و آثار سوء پر خوری بیان کردند و اشاره داشتند چیزهایی که ما آن ها را حرام نمی دانیم ولی در کل اثرات سوء دارند.

-        امام جمعه محترم روایت از امام صادق (ع) از کتاب شریف کافی بیان داشتند که حضرت می فرمایند : انسان مجبور به خوردن طعام است که باید این را به 3 قسمت تقسیم کند ؛ یک قسمت برای غذا خوردن و یک قسمت برای آشامیدن و قسمت سوم برای تنفس است.

-        از چیزهایی که مبغوض خداست پرخوری است و مبغوض ترین افراد نزد خدا کسانی هستند که پرخوری می کنند و زیاد می آشامند و زیاد می خوابند.

-        امام جمعه محترم روایت از امام باقر(ع) را بیان داشتند که وقتی انسان شکمش پر باشد طغیان می کند که اثرات آن قصاوت قلب و هیجان و شهوت می باشد.

-        خطیب ارجمند نماز جمعه در انتهای خطبه های خود به این نکته بیان داشتند ؛ در مورد اثرات کم خوری ، سلامتی بدن و روزه گرفتن جلوگیری می کند از طغیان شهوت و در روایات بیان شده است که سیدالاعمال گرسنگی است.

 

چکیده خطبه دوم :

-        پس از سفارش به تقوا ؛

-        خیر مقدم و خوش آمد گویی به خانواده معظم شهید مدافع حرم شهید سلمان رضایی از لشگر فاطمیون.

-        26 آذر روز حمل و نقل و رانندگی است ، تقدیر و تشکر از رانندگان زحمت کش که به مردم خدمت رسانی می کنند.

-        27 آذر روز سالگرد شهادت شهید بزرگوار مفتح توسط گروهک فرقان و روز وحدت حوزه و دانشگاه .

-        29 آذر روز تجلیلی از شهید تندگویان .

خطیب ارجمند نماز جمعه در ادامه خطبه ی دوم خود اشاره به 3 نکته داشتند :

-        اول : دیدار مقام معظم رهبری با ورزشکار آقای علیرضا کریمی که ولی امر مسلمین جهان در دیدار با این ورزشکار فرمودند من با شما احساس عزت کردم ؛ در حالی که عده ای از مسئولین با حمایت کردن از افراد متخلفین ، انسان احساس شرمندگی می کند که خیانت به خون شهدا می باشد در صورتی که نظام جمهوری اسلامی ایران ثمره خون شهدا است.

-        نکته دوم : سفر 2 گروه از اروپا به ایران است ؛ وزیر امور خارجه انگلستان وارد ایران شد که مورد استقبال گرم عده ای از مسئولین قرار گرفت در حالی که انگلستان از حامیان نقض برجام بود و آنها برای نجات دو جاسوس وطن فروش که در محاکم دستگاه قضا هستند به ایران آمده اند ؛ از دستگاه قضا انتظار می رود در مقابل این قضیه سفت و محکم بایستد و جاسوسانی که خیانت به این ملت کردن که اگر جاسوسی آنها به نتیجه رسیده بودند چه ضرری و زیان هایی به ملت می رسید ؟! که دستگاه قضا با شدت و حدت با آنها باید برخورد کند.

و سفر دوم اروپائیان از کشور فرانسه است ، همین فرانسوی هایی که حمایت از تروریست های منافق را داشتند که دستشان به خون 17 هزار شهید ایرانی و عراقی آلوده است و مسئولین بدانند که اینها دوست ما نیستند.

-        نکته ی سوم : در مورد تصمیم جاهلانه ترامپ درباره ی بیت المقدس بود که به فضل خدا باز بیت المقدس مهمترین خبر جهان اسلام شد و مهر بطلان حمایت آمریکا از میانجی گری اسرائیل با فلسطین شد.

 

ارتباط با امام جمعه