پنج شنبه 1396/6/2 - 43 : 5
مشخصات امام جمعه
حسینعلی محمدی نژاد
حسینعلی محمدی نژاد
رباط كريم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
امام جمعه رباط کریم: عامل اصلی شکست مصدق تکیه بر غرب بود/ دولت به فکر وعده‌ها باشد

امام جمعه رباط کریم: عامل اصلی شکست مصدق تکیه بر غرب بود
 دولت به فکر وعده‌ها باشد

امام جمعه رباط کریم گفت: تنها علت شکست مصدق تکیه بر غرب بود او فکر می کرد که غربی ها باید بر ایران نفوذ داشته باشند و این شد که شاه خائن دوباره برگشت و تاریخ ایران را سیاه و سیاه تر کرد.


حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه که با حضور آحاد مردم خداجو، خانواده گرانقدر شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: مردان زنان پاکدامن را به ازدواج خود در آوردند، زنی که هنگام بارداری حتی یک صلوات هم نفرستد آینده آن فرزند چه خواهد شد.

وی افزود: خانواده ها باید در تربیت فرزندان تلاش کنند چرا که دشمنان اسلام در تلاشند تا نسل شیعه را نابود کنند و بر همین اساس باید از سردادن شعارهای فرزند کمتر خودداری کرد.

خطیب جمعه رباط کریم با اشاره به ماجرای کودتای ۲۸ مردادماه، به بررسی علل اصلی شکست مصدق اشاره و ابراز کرد: تنها علت شکست مصدق تکیه بر غرب بود او فکر می کرد که غربی ها باید بر ایران نفوذ داشته باشند و این شد که شاه خائن دوباره برگشت و تاریخ ایران را سیاه و سیاه تر کرد.

وی تأکید کرد: دعوا و نزاع بین مصدق و ایت الله کاشانی و ناامیدی مردم از دولت مصدق از دیگر علل شکست این دولت در برابر کودتا بود.

حجت الاسلام محمدی نژاد بر نقش مسجد در شاداب نشان دادن دین اسلام تأکید کرد و گفت: خواهش می کنم از نهادهای ذی ربط که دستی به سر و گوش مساجد بکشند، مسجد را محلی برای فعالیت نوجوانان وجوانان کنند  چرا که در اوائل انقلاب همین مساجد سنگرهای ما برای جذب رزمندگان بودند.

امام جمعه رباط کریم تصریح کرد: ما از صنعت دفاعی خود حمایت می کنیم این ها وسایل دفاعی ما هستند و مورد مذاکره قرار نمی گیرند باید قرص و محکم به پای این ها بایستیم.

وی خاطرنشان کرد: کابینه  دولت دوازدهم باید یک کابینه جوان می شد که نشد و فقط یک وزیر جوان وجود دارد، باید این دولت به قول های خود عمل کنند یکی از قول های دولت اشتغال بود دولت باید در این راه با فساد مقابله کند جلوی قاچاق را بگیرد.

وی یادآور شد: دولت باید در امور خارجه هم از انفعال خارج شود عزیزان باید بدانید کره شمالی با ۲۲ میلیون جمعیت امریکا را تهدید می کند ببنید ترامپ را ترسانده اند چرا باید جواب تهدید را با تهدید ندهیم کره شمالی تا حرف از تحریم می شود می گوید امریکا را موشک باران می کنند.

وی در پایان به حرکت زشت برخی از نمایندگان سلفی بگیر اشاره و عنوان کرد: هنوز نمی دانند سیاست را چه جوری می نویسند امده اند با خانم موگرینی عکس گرفته اند، این حقارت است مردم باید از این نمایندگان شکایت بکنند باید به این اقدام نمایندگان اعتراض بکنند.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به عملکرد برخی از موسسات مالی، تصریح کرد: دقت کنید که پولتان را در کجا می گذارید به فکر سود گیری نباشید من چندین بار در سال های گذشته گفته ام نگذارید این موسسه هایی که مثل قارچ هر روز افتتاح می شود فعالیت کنند، باید پشتوانه داشته باشند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه