پنج شنبه 1396/7/27 - 30 : 1
مشخصات امام جمعه
محمدرضا مدیح
محمدرضا مدیح
رودهن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/17
عید غدیر روز به رسمیت یافتن نظام امامت است

امام‌ جمعه رودهن:

عید غدیر روز به رسمیت یافتن نظام امامت است

امام‌ جمعه رودهن گفت: عید سعید غدیر خم روز به رسمیت یافتن نظام امامت است و باید آن را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا مدیح در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رودهن ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز عید سعید غدیر خم اظهار کرد: برخی در فضاهای مجازی و در کتاب‌ها و جزوه‌ها خیلی‌ها حرف‌های بی‌ربط در خصوص واقعه غدیر زدند.

وی ادامه داد: واقعه غدیر خم یک هزار و ۴۰۰ سال پیش رخ‌ داده است؛ اما بعد از عید مبعث، بزرگ‌ترین عید شیعیان محسوب خواهد شد، اما برخی‌ها نمی‌خواهند آن را باور کنند.

امام ‌جمعه رودهن تصریح کرد: برخی در این فضاها سخن می‌گویند که چه لزومی وجود دارد که غدیر را بیان می‌کنید و باعث تفرقه بین مسلمانان می‌شوید.

مدیح افزود: روز عید غدیر سعید خم روز انتصاب حضرت علی (ع) است؛ اما مهم‌تر از آن، روز رسمیت یافتن نظام امامت و رسمی شدن شیعه است و موضوع روز غدیر به ‌نظام امامت برمی‌گردد.

وی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در طول ۲۳ سال پیامبری خود، طبق روایات ۸۵ مرتبه در خصوص جانشینشان صحبت کردند که در تمام این روایات، سخن از حضرت علی (ع) است.

امام ‌جمعه رودهن ادامه داد: غدیر ریشه در نبوت دارد و پیامبر اعظم (ص) پیش‌بینی کرده بودند که فتنه‌هایی رخ خواهد داد و کینه‌هایی نسبت به حضرت امیرالمؤمنین (ع) جمع شده است که در روز غدیر، جانشین خودشان را به رسمیت شناختند و حضرت علی (ع) را در ۱۸ ذی‌الحجه جانشین خود معرفی کردند.

مدیح با بیان اینکه چرا بر مکتب عید غدیر اصرار داریم، گفت: عید سعید غدیر خم سرمنشأ اعتقادات ناب اسلامی است و زمان قبولی عبادات ما محسوب خواهد شد.

امام ‌جمعه رودهن اضافه کرد: در ۱۸ ذی‌الحجه که مکتب غدیر محسوب می‌شود، قرآن، سخن پیامبر (ع)، صداقت و … است و پیشوایان غدیر همگی معصوم هستند؛ امامت ادامه نبوت است و برخی چطور توقع دارند، اعتقاداتمان را فراموش کنیم؟

خطیب نماز جمعه رودهن در ادامه سخنان خود در جمع نمازگزاران یادی می‌کنیم از شهیدان ۱۷ شهریور که در میدان شهدا به شهادت رسیدند و دیگر شهیدان اظهار داشت: تمام سخن‌هایی که در آمریکا جدیداً بیان‌شده برای این است که از مراکز نظامی ایران بازدید کنند که این آرزو را باوجود مقام معظم رهبری به گور خواهند برد.
مدیح ادامه داد: اگر از مراکز انرژی هسته‌ای هم بازدیدی داشتند و این مشکلات را به وجود آوردند، مقام معظم رهبری در آن دخالتی نکردند.
امام‌جمعه رودهن گفت: نه‌تنها آمریکا بلکه تمام دنیا باید بدانند فرمانده کل قوا در ایران بر عهده مقام معظم رهبری است و این آرزو را به گور خواهند برد که بتوانند از تجهیزات نظامی بازدید کنند.
چرا به غیر دو کشور سران کشورهای اسلامی در برابر جنایات میانمار سکوت کردند؟
مدیح با اشاره به مشکلات به وجود آمده در میانمار تصریح کرد: متأسفیم که از طرفی دولتی تحت تأثیر صهیونیست‌ها هم ارتش و هم مردم خود را برای کشتار مسلمان‌ها بسیج کرده است و از طرفی سران کشورهای اسلامی به‌غیراز دو کشور همه ساکت شدند.
خطیب نماز جمعه رودهن ادامه داد: آمریکایی‌ها با یک برج به نام حقوق بشر ادعا می‌کنند طرف دار حقوق بشر هستند اما حقوق بشر آن در حمایت از صهیونیست‌ها است.
وی اضافه کرد: اگر حمایتی هم از مسلمانان میانمار می شود توسط مسلمانان واقعی صورت می‌گیرد که در صدر آن‌ها جمهوری اسلامی ایران با رهبری مقام معظم قرار دارد.

 

گزارش نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ 17/06/1396:

خطیب جمعه: حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مدیح

جمعیت نمازگزاران برادر: 330 نفر

جمعیت نمازگزاران خواهر: 420 نفر

جمعیت کل نمازگزاران: 750 نفر

حضور مسئولین در نمازجمعه:

اعضای شورای اسلامی شهر رودهن، سرپرست شهرداری آبعلی، اعضای شورای اسلامی وسکاره، دهیار وسکاره، معاونت  و اعضای کلانتری رودهن، سرپرست محور هراز به همراه پرسنل، ریاست بانک ملی بومهن، دبیر مجمع عالی کانون های تبلیغات کشور، فرمانده بسیج اصناف شهرستان، اعضای شورای حل اختلاف رودهن، مدیریت کارخانه شیر هموطن، اعضای آتش نشانی رودهن، اعضای هیئت علی اکبر(ع) رودهن، اعضای هیئت ابوالفضل العباس (ع) رودهن،حراست دانشگاه سما، روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت دبیرستان و مدرسه راهنمایی البرز، اعضای شورای اسلامی آردینه

ارتباط با امام جمعه