شنبه 1396/5/28 - 19 : 19
مشخصات امام جمعه
سیدابوالقاسم میراحمدی
سیدابوالقاسم میراحمدی
شهر قدس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
متن خطبه های نماز جمعه مورخ 96/05/20

خطبه اول:

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای  میراحمدی  در خطبه اول نماز  ضمن سفارش به تقوا و پرهیز از گناه  به امانتداری اشاره و فرمودند: یکی از اثرات تقوا ادای امانت است که این امانت می تواند راز و یا کالایی باشد  که اگر کسی امانتی را قبول کرد باید صادقانه  عمل کند و لذا انسانهای متقی در امانت خیانت نمی کنند و امام صادق (ع) فرموده اند :راستگویی ، امانتداری و وفای به عهد از نشانه های یک انسان مؤمن است  ایشان در ادامه افزودند ما هم  در دنیا بعنوان امانت هستیم ، از خدایم و بسوی او بر می گردیم ما پاک و مطهر بدنیا آمده ایم و لذا باید این وجود پاکیزه را پاک به خدا تحویل دهیم نکند در دنیا به گونه ای عمل کنیم که در قیامت شرمنده خدا و اولیاء خدا شویم چرا که تمام جوارح انسان در روز قیامت از اعمال انسان شهادت می دهد .

خطیب جمعه در قسمت دیگری از خطبه اول نماز  در ادامه بحث هفته های گذشته پیرامون عبرتهای تاریخی فرمودند: گذشته درسی برای آینده است که جوانان ما باید از گذشتگان بیاموزند که چگونه زندگی کنند و امام علی (ع) می فرمایند ای شیعیان من دشمن برای ضربه زدن به شما خواب ندارد و منتظر فرصت است تا به شما ضربه بزند چرا شما در غفلتید و شیعیان  ما نباید در غفلت باشند بلکه باید هوشیار و بیدار باشند خنده دشمن فریبشان ندهد آنها هر زمانی که احساس کنند ما در غفلت هستیم وارد شده و ضربه خواهند زد و غافل شدن  از نفوذ نفوذیها  یکی از غفلت هایی است که متاسفانه در طول انقلاب از آن بسیار ضربه خوردیم شهادت 72 تن از یاران امام (ره) بدست یکی از منافقین که با لباس دوست وارد شده بود بواسطه اعتمادی بود که به آن شخص داشتند در صورتیکه او نفوذی بود و بسیاری از مصیبت های بعد از انقلاب توسط نفوذی ها ، منافقین و ستون پنجم بود و لذا امروز هم همانطوی که رهبر معظم انقلاب  بارها فرموده اند :که مراقب نفوذی ها باشید  باید مراقب نفوذ نفوذی ها باشیم چرا که حکومت هایی که از بین رفته اند بخاطر جریان نفوذ بوده است در کودتای 28 مرداد این نفوذ نفوذی ها بود که بین آیت ا... کاشانی و مصدق اختلاف پیش آمد و آن کودتا شکل گرفت اما امروز افتخار ما این است که خداوند رهبری بیدار و هوشیار به ما عنایت نمود که هرگاه مسئولین نظام غفلت کنند هشدار می دهند او متصل به امام زمان (عج) است که از نظام ما مراقبت می کند شما در توافق برجام  که یک توافق جهانی است شاهد بودید که دنیا سالها مذاکره کردند که به این توافق برسند  و امریکا دست از دشمنی با ایران بردارد که در همان زمان هم رهبر معظم انقلاب هشدار می دادند که امریکا قابل اعتماد نیست این هوشیاری وآگاهی رهبر  معظم انقلاب بود و امام (ره) می فرمودند که ایران تا ابد دستش را بسوی امریکا دراز نخواهد  کرد حتی اگر فانی شود و لذا امام (ره) هم نسبت به آینده انقلاب هشدار می داد و می فرمود مواظب نفوذ نفوذی ها باشید مبادا کسانی در رأس امور باشند که نفوذی باشند و  می فرماید من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می كنم كه نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیش كسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.

خطبه دوم:

حاج آقای میراحمدی در  ابتدای خطبه دوم  با توجه به سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار ضمن  گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار و تقدیر و تشکر  از خبرنگاران فرمودند: خبرنگاران چشم بیدار ملت و کشور هستند.

خطیب جمعه در بخش دیگری  با اشاره به وزراء پیشنهادی دولت به مجلس فرمودند: دولت دوازدهم گرچه گرفتار تحریم هستند  اما باید با همت بیش از پیش جهت تحقق شعار سال برای رفع مشکل بیکاری و معیشت مردم تلاش نماید و نمایندگان مجلس هم با درایت وزراء کارآمدی را انتخاب نمایند.

ایشان در قسمت دیگری از خطبه هایشان با اشاره به سالروز آغاز بازگشت افتخارآفرين اولين گروه آزادگان 8 سال دفاع مقدس به ميهن اسلامى در سال 1369 فرمودند :  این جوانان عزیز  برای ما مایه افتخار و فخری شدند که همه ما و مسئولین در برابر این عزیزان و خانواده های محترمشان مدیون هستیم وباید پاسخگو باشیم و بسیاری از اسراء ما در زیر سخت ترین شکنجه های بعثیون  به شهادت رسیدند اما تسلیم دشمن نشدند که ایشان در ادامه  به فرمایشات مقام معظم رهبری در باره آزادگان عزیز اشاره و فرمودند:شماها ، هشت سال سخت ‏ترين دوران را گذرانديد. جوانى و زندگى با طراوت دوران شباب را در راه خدا داديد اما ضرر نكرديد؛ چون با خدا معامله كرديد. صبر و استقامت شما، به اسلام آبرو بخشيد. خانواده‏هاى شما با صبر خود اسلام را روسفيد كردند و به نظام و جمهورى اسلامى آبرو دادند. در اين مدت هشت سال و ده سال و دوران تلخ اسارتِ شما در دست دشمن، ملت ايران با سربلندى از گذرگاه‏هاى بسيار سختى عبور كرد. اين ملت در جاده آسفالته حركت نكرد. گردنه‏هاى زيادى را طى كرد و با خطرها مواجه شد... ما به شما و به خانواده‏هاى شما و به مجاهدت شما افتخار مى‏كنيم . ولذا  امروز باید حرمت این عزیزان و خانواده های محترمشان حفظ شود.

حاج آقای میراحمدی در پایان به پيرزوى قهرمانانه حزب‏الله لبنان بر ارتش سرتا پا مسلح و جنايتكار رژيم مجعول صهيونيستى در جنگ 33 روزه (1385 ه ش / 2006 م) // روز مقاومت اسلامى اشاره و یادآور شدند حزب ا... لبنان با مقاومت 33 روزه  خود  پدر اسرائیل را در آوردند اما چه شد که تاکنون زنده است این همان حمایت کشورهایی چون امریکا ست که مانع سقوط آن شده است اما همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند : 25 سال دیگر اسرائیلی  وجود نخواهد داشت چرا که آنها به زور سرزمین فلسطینیان  را اشغال کرده اند و هر روز جوانان فلسطینی را به خاک و خون می کشند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه