چهارشنبه 1396/6/29 - 23 : 18
مشخصات امام جمعه
حجت اله اسماعیلی
حجت اله اسماعیلی
قرچك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
امام جمعه شهرستان قرچک گفتند : نه اژانس نه هییچ قدرت و سازمان بیگانه دیگری حق بازدید از مراکز نظامی مارا ندارند اژانس اگر راست میگوید و جرأت دارد و به فکر امنیت ملت ها است ، مراکز نظامی اسرائیل به ویژه مراکز هسته ایی رژیم غاصب صهیونیستی را بازدید کند که سلاح هسته ایی تولید میکند بزرگترین مرکز سلاح هسته ایی در اسراییل وجود دارد

خطبه اول نماز جمعه شهرستان قرچک96/6/24

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه اول نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی فرمودند:   مقام و منزلت اهل بیت (ع) نزد خداوند متعال است . روز مباهله پیامبر اکرم (ص) با نصارای نجوان است خداوند در سوره آل عمران آیه 60 می فرماید: فَمَنْ حَاجَّکَ فيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَکُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَکُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَي الْکاذِبينَ هر گاه بعد از علم و دانشی که ( در باره مسیح ) به تو رسیده ، ( باز ) کسانی با تو به محاجّه و ستیز برخیزند ، به آنها بگو: «بیایید ما فرزندان خود را دعوت کنیم ، شما هم فرزندان خود را ما زنان خویش را دعوت نماییم ، شما هم زنان خود را ما از نفوس خود دعوت کنیم ، شما هم از نفوس خود آن گاه مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم. پیامبر اکرم (ص) فرمود : به اسقف اعظم که شما هم انتخاب کنید من هم انتخاب میکنم اسقف عده ایی از حواریون و خواص را جمع کرد منتظر ماند پیامبر اکرم چه کسانی را انتخاب میکند پیامبر (ص) از فرزندان امام حسن و امام حسین (ع) را از زنان برتر حضرت زهرا (س) و از جانش و نفسش علی (ع) انتخاب نمودند با جلالت خاصی عبای بر سرشان انداخت فرمود من دعا میکنم شما امین بگوید حضرت شروع کردند به دعا کردند ، اسقف اعظم رو کرد به خواص نصارا گفت من حالتی را میبینتم و نوری را مشاهده میکنم که اگر از خداوند بخواهند کوه را از جای خود برکند به یقین چنین خواهد شد بهتر است پشیمان شویم و استغفار کنیم خداوند در سوره ال عمران ایه 62 میفرماید : این داستان به حقیقت سخن خدا و حق است نزول سوره هل اتی ،ایه تطهیر، ایه ولایت و ایه صلوات ما چقدر قدر خود را میدانیم ، از همه امت ها و بشریت مقام ما برتر است، مارا جدا کردند ، برگزیدند ما داریم چه میکنیم . شیخ صدوق (ره) در کتاب کمال الدین و تمام النعمه باب هشتماز انجیل نقل میکند که در انجیل اشاره ایی به درخت طوبی شده و عیسی (ع) از ان درخت طوبی سوال کرد :خداوند فرمود درخت ویژه ایی در بهشت است که به قدرت خود ان را کاشته ام و بر همه بهشت سایه دارد ریشه اش از رضوان برین است همه ی نعمت های بهشتی بر شاخه هایش نمایان است عرض کرد خدایا مرا بر ان متنعم فرما جواب امد عیسی بر همه انبیا حرام است از ان بهره ببرند تا ان که پیامبر خاتم (ص) از ان بهره ببرد و بر امت هاا حرام است تا امت راستین محمد (ص) از ان بهره ببرند .

 مشکل امروز مسلمین عالم غفلت از باطن قرآن و اهل بیت(ع) است. بندۀ مال و جاه و شهوت وریاست نمی تواند بندۀ خاص خدا باشد نمی تواند از نور پیامبر و آل محمد(ص) بهره ببرد.همان بیماری که در صدر اسلام وجود داشت امروز هم وجود دارد باید مراقب باشیم . همان مشکلی که امام علی (ع) با مردم زمان خود داشت امروز هم پرچمدار توحید و عدالت با چنین مردمی مواجه است. حضرت علی (ع) در خطبه 39 نهج البلاغه می فرماید:  گرفتار کسانی شدم که چون امر حاکم اطاعت نمی کنند ، دعوت می کنم فرامی خوانم اجابت نمی کنند

حجه الاسلام والمسلمین اسماعیلی در پایان خطبه اول گفتند: 28 مهر روز خانواده و تکریم بازنشستگان نام گرفته است و باید جایگاه خانواده را درک کنیم . جامعه سالم محصول خانوادۀ سالم است. مرد شریف از شرافت خانوادگی برخوردار است و زن عفیفه از عفت خانوادگی بهره مند است. اخلاق و رفتار خانوادگی را بر محور دستورات قرآن و عترت تنظیم کنیم و نماز را از سجاده و مسجد به بازار ببریم یعنی در بازار عمل کنیم. محبت اهل بیت و گریه و عزاداری ها را در غالب رفتار و کردار عملی کنیم از تکایا و مساجد به خانه ها ببریم . محرم نزدیک است زندگیمان را حسینی و زینبی کنیم.    

 

خطبه دوم نماز جمعه شهرستان قرچک 96/6/24

  حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه دوم  نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت مجدد خود و همگان به تقوای الهی فرمودند:خداوند در سوره بقره آیه 282 می فرماید: اتقوالله ویعلمکم الله تقوا پیشه کنید تا خداوند شما را تعلیم دهد. رشد علمی و عقلی بر محور اندیشه الهی نتیجه اش سعادت و اصلاح جامعه است. علم بزرگترین هدیه الهی است و به انسان آنچه را نمی دانست آموخت.

 امام جمعه قرچک در ادامه بیان داشتند:  پایین ترین درجه جهالت ، اغفال شدن و فریب خوردن است . کسی که به سرچشمه زلال تفکر و فرهنگ قرآن و عترت وصل شده ولی با راهنمائیهای کاذب و ترفندهای شیاطین مسیرش را عوض کرده به لجن زارها و فاظلاب های کشنده رسیده ، چنین کسی بدبخت ترین انسان است. خداوند در سوره بقره آیه 257 می فرماید: اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنُوا يُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَي النُّورِ وَ الَّذينَ کَفَرُوا أَوْلِياؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَي الظُّلُماتِ بدترین غرور در وجود انسان ، غرور علمی است و بالاترین خیر از علم و دانش است. بدتریت و خطرناکترین بشر و آفت هم از علم و دانش است.

حجه الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت :دانش هدفمند ، دانش مفید است . دانشمند هدفمند ، دانشمند مسلمان معتقد و متعهد است. اگر همه عناصر دانشگاهی ما قدر فرصت امنیت و آزادی نظام جمهوری اسلامی را می دانستند امروز باید همه دانشمندان عالم در مقابل عظمت مراکز علمی ما زانو می زدند. عده ای آگاهانه مایه فخر و مباهات شده اند ، عده ای دیگر آلت دست شیاطین و بیگانگان شده اند. عده ای تا پایان جان نثار خونشان پایبند اصول و ارزشهای اسلامی بوده و موجبات خرسندی امام زمان (عج) و رهبر عظیم الشأن و ملت شریف را فراهم می کنند و عده ای دیگر موجب نگرانی امام عصر(عج) و رهبر معظم و ملت وفادار می شوند.  

 حجه الاسلام والمسلمین اسماعیلی گفت: چرا قدر فرصتهای بی نظیر در طول تاریخ را نمی دانیم؟چرا عده ای دنبال احیاء افکار پوسیده و مرده غربی هستند؟ افکار بریده از وحی و الهی . چرابا سرنوشت گران ترین قشر و عنصر انسانی یعنی جوانان این ملت بازی می کنیم؟ مگر نمی بینید سردمداران و فرماندهان و بزرگان جامعه ضد دینی چه کسانی اند؟ آیا نمی خواهید مانند دیگران چشمانمان را باز کنید و بشناسید؟ چرا می خواهید اسامی شما در لیست شاگردان جانیان بشری و نمرودیان زمان ثبت شود ؟ شما شاگردان مکتب امام صادقید ، باید همانند جابر ابن حیان ها و مفضل ها و زراره ها ماندگار شوید. امام صادق (ع) می فرماید : من تعلم لله وعمل لله وعلم لله دعی فی ملکوت السماوات عظیما

فرهنگ و تمدن حقیقی و سازنده از آن اسلام است . نجات بشریت ، دفاع از مظلوم ، صلح و امنیت ، عزت بشریت ، رسالت اسلام است. نتایج رشد و توسعه علمی غرب ، جنایت و ظلم و آدم کشی ، کودک کشی و چپاول است.

    منحرفین و اغفال شدگان و اصحاب فتنه امروز جزء سربازان کفر و شرک و استکباراند . این چه مقامی است؟ امروز ملتی نمانده است که از سران کشورهای مستکبر و مخالف دین متنفر نباشد. وضعیت نابسامان دنیا را ببینید. شیطنت های کفر را ببینید . چه بلایی بر سر ملتهای مظلوم و محروم می آورند؟ آنها بدنبال توسعه نا امنی اند ، توسعه جنایت در فلسطین و کشورهای اسلامی اند.

فاجعه میانمار کم نظیر است مقام معظم رهبری میفرمایند : تعجب در ان است که این فجایع در مقابل چشم کشور ها و دولت های اسلامی و مجامع جهانی ودولت های ریا کار و دروغ گوی مدعی حقوق بشر از سوی یک دولت رسمی و توسط یک زن بیرحمی که جایزه صلح نوبل را گرفته در حال رخ دادن است بنده در هفته گذشته عرض کردم اقدامات ابتدایی و تشریفاتی مثل راهپیمایی ها و محکوم کردن ها دردی را برای جامعه اسلامی دوا نمیکند باید دولت های اسلامی حد اقل با فشار های سیاسیو اقتصادی اقدام عملی کنند فریاد بزنند فرمودند : دنیای امروز دنیای ظلم است و جمهوری اسلامی باید این افتخار را برای خود حفظ کند که علیه ظلم در هر نقطه از جهان چه فلسطن چه یمن و بحرین و چه در میانمار موضع صریح و شجاعانه خود اعلام کند مجامع بین المللی  مثل اژانس بین الملل انرژی اتمی و اقای امانو به دنبال بهانه هایی بی اساس اند به هر شکل ممکن خدمتی به امریکا و اسرائیل داشته باشد اخیرا ادعای جدیدی کشف کردند که اژانس میتواند به سایت های نظامی ایران بازدید کنند امام جمعه شهرستان قرچک گفتند : نه اژانس نه هییچ قدرت و سازمان بیگانه دیگری حق بازدید از مراکز نظامی مارا ندارند اژانس اگر راست میگوید و جرأت دارد و به فکر امنیت ملت ها  است ،  مراکز نظامی اسرائیل به ویژه مراکز هسته ایی رژیم غاصب صهیونیستی  را بازدید کند که سلاح هسته ایی تولید میکند بزرگترین مرکز سلاح هسته ایی در اسراییل وجود دارد حریم امنیتی کشور ما سری است تعلق به همه ی ملت دارد و هیچ قدرت داخل هم حق کوتاه امدن را نخواهد داشت امروز بیش از هر زمانی نیاز به فکر انقلابی و عمل انقلابی داریم رهبر عزیز در جمع اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند : دولت و جلس و همه ی دستگاه ها باید صد در صد انقلابی فکر کنند ، انقلابی عمل کنند ، و انقلابی بمانند امام جمعه شهرستان قرچک در پایان خطبه دوم از همه ی مسئولین و مردم شهید پرور و ولایت مدار و بسیجیان و خانواد های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان نسبت به ابراز محبت و شایستگی امامت جمعه شهرستان در تمدیدحکم  جهت ادامه خدمت در شهرستان تقدیر و تشکر نمودند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه