دوشنبه 1396/8/29 - 28 : 22
مشخصات امام جمعه
حجت اله اسماعیلی
حجت اله اسماعیلی
قرچك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
ما بایدما با کمک های خود با تمام وجود به کمک هموطنانمان در غرب کشور بشتابیم

خطبه اول نماز جمعه شهرستان قرچک 26/8/96

حجت الاسلام و المسلمین بلوچی امام جمعه موقت شهرستان قرچک در خطبه اول نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع) گفتند : در این عالم انسان به ضرورت با سه گروه یا شخص باید ارتباط داشته باشد یعنی اولین رابطه اش باید با خدا باشد ، رابطه انسان با خدا اینکه انسان بداند خالق او کیست ، رازق او کیست، مدیر ومدبر این عالم کیست . خداوند در سوره فصلت ایه 53 می فرماید : سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَفِی أَنفُسِهِمْ حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ به‌زودی نشانه‌‏های خود را در اطراف جهان و در درون جانشان به آنها نشان می‏‌دهیم تا آشکار گردد که او حق است، دومین رابطه اش باید با پدر ومادر باشد ، یعنی اینکه من وابسطگی دارم به پدر ومادرم به هیچ عنوان نمی توانم این ارتباط را قطع کنم ، سومین گروهی که ما با آنها ارتباط داریم ، مردم هستند ، با مردم ارتباط داریم ، ما باید اجتماعی زندگی کنیم ، حالا سبک زندگی باید چگونه باشد ؟ اما ارتباط با خدا، خداوند فرمود کانا تقیا ، نسبت به حضرت یحیی فرمود: یحیی کسی است که خداوند در گهواره در کودکی آنرا پیغمبر انتخاب کرد ، یحیی کتاب را یعنی قانون را بگیر ، با قوت هم بگیر. حالا این یحیی سه ویژگی دارد که در سه سبک زندگی آنرا بکار بسته است .اول : نسبت به خدا متقی بود ، نسبت به خدا تقوی داشت. دوم : ارتباط با پدر و مادر، خداوند فرمود یحیی نسبت به پدر و مادرش نیک کار بود قرآن می فرماید فقط خدا را عبادت کنید بعد به پدر ومادر خود نیکی کنید . سوم : ارتباط با مردم ، معاشرت با مردم ، یحیی نسبت به مردم متکبر نبود ، مغرور نبود ، متواضع بود.

 

 

خطبه دوم نماز جمعه شهرستان قرچک 26/8/96

  حجت الاسلام و المسلمین بلوچی امام جمعه موقت شهرستان قرچک در خطبه دوم  نماز جمعه این شهرستان پس از دعوت مجدد خود و همگان به تقوای الهی گفتند: هفته وقف را در پیش داریم که این کار حسنه و خداپسندانه ای است ، اگر کسی خانه ای برای روضه خوانی ، مغازه ای ، باغی را وقف کند برای موارد خاص ، وقتی انسان از دنیا برود پرونده عملش بسته شده اما در این مورد پرونده عملش باز است ، یعنی اینکه اگر من وقف نکنم از دنیا رفتم خانه من را بچه هایم گرفتند و تقسیم کردند و رفتند آیا چیزی دارد و برای من چیزی باقی نمانده است ، برای من اما اگر من این خانه را بعد از حق زن وبچه را که دادم ، ثلث این خانه را برای خودم است و آنرا وقف کنم برای روضه خوانی عبدالله الحسین (ع)تا زمانی که خانه پابرجا باشد و در آن مراسم روضه خوانی گرفته شود من در ثواب آن شریک هستم با اینکه خود من نیستم.

امام جمعه موقت شهرستان قرچک ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور گفتند این زلزله یک امتحان ، یک آزمایش و یک مبتلا است . ما باید هر چقدر در توان داریم به زلزله دگان کمک کنیم ، نکند خدایی نکرده برای ما اتفاق بیفتد ، الان آنها احتیاج دارند تا دیروز صدقه دهنده بودند حالا صدقه گیرنده هستند پیغمبر اکرم (ص) فرمودند: اگر کسی صبح کند در حالی که به فکر مسلمانان نباشد مسلمان نیست . ما برای میانمار کمک می کنیم ، برای سوریه کمک می کنیم ، اینها که همشهریان خودمان هستند ، هموطنان خودمان هستند در اولویت هستند .

ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام مجتبی (ع) کریم اهل بیت و شهادت امام رضا (ع) که این مصیبت را به امام زمان (عج) رهبر عزی و مسلمین تسلیت عرض می کنم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه