دوشنبه 1396/8/29 - 30 : 22
مشخصات امام جمعه
احمد محسن زاده
احمد محسن زاده
نسيم شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
امام جمعه نسيم شهر : تفکر بسیجی كه نشات گرفته از فرهنگ عاشوراست عامل ایستادگی ملت ما در برابر دشمنان است

خطبه هاي نماز جمعه مورخ 26/8/96 بخش بوستان نسيم شهر

تيتر برگزيده :

امام جمعه نسيم شهر : تفکر بسیجی كه نشات گرفته از فرهنگ عاشوراست عامل ایستادگی ملت ما در برابر دشمنان است

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین محسن‌زاده امام جمعه بخش بوستان در نماز عبادی- سیاسی جمعه که با حضور اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی(ره) نسيم شهر برگزار شد ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: مومنانی که در مسیر کسب تقوای الهی و رضايت خداوند متعال حرکت می کنند، سعادتمند هر دو جهان هستند . وي ادامه داد : اي مردم در راه اهل بيت عصمت و طهارت و دين مبين اسلام وقف نمائيد و با خدا معامله كنيد و در راه او اموال خويش را قرض دهيد كه خداوند متعال خير بركت به اموال شما خواهد داد .

امام جمعه نسيم شهر با تسلیت ایام شهادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) به تبيين خصوصيات اخلاقي و اجتماعي پيامبر اكرم (ص) پرداخت و گفت : پیامبر اکرم(ص) دارای ویژگی های همچون خوش اخلاقی، مجاهدت در راه خدا، مهربان و حامی ایتام و... بود و چه نيكوست در راه و روش ائمه معصومين (ع) نهايت تلاش را نمائيم.

وی در ادامه با اشاره به هفته بسیج، گفت : تفکر بسیجی عامل ایستادگی ملت ما در برابر دشمنان است  بسیج بر گرفته از فرهنگ عاشورا ست و به تعبير مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) همه ي ما بايد در حالات بسيجي زندگي كنيم .   

خطيب جمعه بوستان راهپیمایی اربعین حسيني را نماد شکوه و عظمت مسلمانان دانست و بیان کرد: راهپیمایی اربعین بزرگترین راهپیمایی بشریت و نماد همدلی، صفا و محبت بین انسان‌هاست . وي گفت : آثار و صواب هاي بيشماري براي راهپيمايي اربعين ذكر شده است و براي هر قدم انسان يك حسنه نوشته ميشود.

محسن زاده بيكاري را يك بحران اجتماعي در جامعه دانست و از دولتمردان خواست تا نسبت به اين موضوع با دقت بيشتري وارد شوند چرا كه انسان بيكار اميد ندارد و اگر سرپرست خانواده نتواند اوضاع مالي خويش را سروسامان دهد دست به دزدي و ديگر جنايات مي زند

امام جمعه نسيم شهر سپس به زلزله کرمانشاه اشاره و اظهار داشت : وظیفه انسانی یکایک ماست که به حادثه دیدگان کمک کنیم به همین منظور از شهروندان می‌خواهم کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به نهادهای مربوطه تحویل دهند .  وی با قدردانی از همدردی و کمک های خودجوش ملت ایران به هموطنان زلزله زده خود تصریح کرد: باید این کمک ها و حمایت ها از زلزله زدگان ادامه داشته باشد.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه