چهارشنبه 1396/6/29 - 24 : 18
مشخصات امام جمعه
کریم شائق
کریم شائق
وحيديه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
نماز عبای سیاسی جمعه 24 شهریور ماه 96 شهر وحیدیه

تیتر بیانات حجت الاسلام والمسلمین شائق امام جمعه وحیدیه در

خطبه اول نماز جمعه وحیدیه ۱۳۹۶/۶/۲۴

عزت نفس امام موسی کاظم (ع) در برابر هارون و وزیرش یحیی برمکی که هارون دستور داده بود که امام موسی بن جعفر(ع) را از غل و زنجیر آزاد کند و سلامش را به او برساند و بگوید: پسر عمویت (هارون) می گوید: من سوگند یاد کرده بودم که تو را آزاد نسازم، تا اقرار کنی که با من رفتار بدی کرده ای و از من درخواست عفو نمایی. اقرار تو ننگی برایت ندارد درخواست عفو تو از من، موجب نقص و عیب تو نخواهد بود.

 امام موسی کاظم (ع) آن بزرگ مرد الهی در سخت ترین شرایط، با کمال صلابت در برابر هارون ایستاد و تقاضای عفو نکرد و مرگ با عزّت را بر زندگی ذلّت بار ترجیح داد.

در روایات داریم که هر کس چیزی از ما بخواهد ما برایش می دهیم اما برای رضای خدا غنای نفسش را نگه بدارد خدا هم او را غنی می کند .

در روایات داریم که هر کس چیزی از ما بخواهد ما برایش می دهیم اما برای رضای خدا غنای نفسش را نگه بدارد خدا هم او را غنی می کند .

علی (ع) رفت قصابی گوشت بخرد بعد دست به جیبش برد دید پول ندارد از قصابی آمد . قصاب دنبالش آمد گفت یا ابالحسن کجا ، عیبی در گوشت دیدی حضرت فرمود نه پول نداشتم ، گفت یا ابالحسن کی تو پول می خواهد بعداً می دهی حضرت فرمود : به شکم می گویم فردا گوشت می خورم و به عوض اینکه به تو بدهکار بمانم به شکم بدهکار می شوم عزت نفسم را از دست نمیدهم ..

 

تیتر بیانات حجت الاسلام والمسلمین شائق امام جمعه وحیدیه در خطبه دوم

نماز جمعه وحیدیه ۱۳۹۶/۶/۲۴

روز مباهله پيامبر اكرم(ص) با نصاراى نجران (10 ه.ق) روزی است که پیامبر اکرم(ص) برای حقانیت مکتب اهل بیت (ع) ، دین و  شریعت پیغمبر با نصارای نجران مباهله کرد و با نصارای نجران به عرصه نفرین کردن  آمد اما آنها عقب نشینی کردند و به نفرین کردن تن ندادند . چون بزرگ یهودیان گفت اگر نفرین بکنید من قیافه هائی می بینم که پیامبر (ص) با خودش آورده که بخاطر آنها کوه را از جایش می کند .

بعد از آنکه حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) و امام حسن و امام حسین (ع) سه روز افطاریشان به فقیر، یتیم و  اسیر دادند و خودشان با مقداری آب افطار کردند، در شأنشان سوره هل اتی شد و این بیانگر احساس مسئولیت این خاندان در مقابل جامعه است.

روز خانواده و تكريم بازنشستگان برای کسانی است که  عمری کار کرده و الان از توان افتاده و بازنشسته شده اند و باید اینها را بعنوان اعضای سست عنصر جامعه ندانیم چون این عزیزان عمر و جوانی شان را در خدمت خانواده و اجتماع گذاشتند و باید به آنها توجه بیشتری داشته باشیم .

روز شعر و ادب پارسى و روز بزرگداشت استاد سيدمحمدحسين شهريار که در عالم انصاف بعد از سعدی شعرفارسی گویی به توانمندی شهریار نیامده که به دو زبان زنده دنیا شعر گوید  آن هم در چه مایه هایی ، غزل و مثنوی گفته ، دوبیتی و ... واقعاً اشعار وی یک جور غنای فرهنگی و ادبی دارد و  باید حق او هم ادا شود .

براداران و خواهران خواهشمندم در عزاداری امام حسین(ع) شأن ایشان را رعایت کنید . بعضی از عزاداری ها در خیابان ، یا بعضی از مجالس برگزار می شود چندان مناسبتی با اهداف حضرت اباعبدا... (ع) ندارد .

آیا هدف امام حسین(ع) این بود که بیایم در خیابان سینه بزنم و یا یک عده احسان بدهند و یک عده هم شکمشان را پر کنند ؟

 باید شعور امام حسین(ع) مخصوصاً به عبادتهایمان در این روز ها حساسیت بیشتری داشته باشیم و اینجور نباشد که در حسینیه ها تا ساعت 2 شب سینه زنی و عزاداری کنیم و  خسته شویم و دیگر از نماز صبح خبری نباشد . 

خانم هایی که برای تماشا عزاداری به خیابان ها می آیند ، اولاً عزاداری تماشا ندارد و اگر به قصد نگاه کردن و محزون شدن هستید ، ان شاء ا... حجابتان را رعایت کنید و با آمدنها مایه ننگ برای اینجور عزاداری ها نباشید .

این ملت در مقابل تجاوز صدامیان که غرب و شرق از آنها دفاع می کرد ایستادند و دشمن را به عقب نشینی وا داشتند و وجبی از خاک کشور به دست آن دشمنی که عربده می کشید که من یک هفته بعد در تهران با شما صحبت خواهم کرد ، نیافتاد ،  . اما آمد در باتلاق مقاومت و غیرت و مسلمانان و جوانان ایرانی گیر کرد و هشت سال تمام ملت ایستادند و نتیجه آن شد ،صدام و صدامیان به شیوه های ملتمسانه و صلح و آتش بس مبدل شد.

آثار و فرهنگ دفاع مقدس را پاس بداریم والگوسازی کنیم تا جوانان بدانند در مملکت ما شهید همت ها زندگی کردند و با سن 23 سالگی فرمانده لشگر بودند . ما جوانانهایی داشتیم که مثل شهید باکری با 27 سال سن فرمانده لشگر خط شکن عاشورا ، شهید زین الدین ها و خرازی ها را  داشتیم و در هیچ دانشگاه هایی آموزش ندیده بودند، اما تمام ژانرال های دوره دیده نظامی شرق و غرب را به زانو در آورده و تسلیم اراده قاطع خودشان کردند .

آمریکا در پی اینست ایران را منزوی کند و در نتیجه طرح های خودش در خاورمیان علی الخصوص در حفظ اسرائیل پیش ببرد

از روزی که ترامپ روی کار آمده میخواهد بگوید برجام ، عهد نامه بدی است و قبول ندارم و نمی گذارم اجرا شود ، اولاً آقای ترامپ اگر با توست این کار را انجام بده ، خودت و هم پیماناتان هم می دانند ایران در آن مرحله نیست که به شاخ و شانه کشیدن های آمریکا و هم پیمانانشان تن بدهد.

این ملت سلحشور، رهبر حسینی و آگاهی بخش دارد ، این ملت در مقابل متجاوزان به حقوقش، می ایستد و به دشمن اجازه تجاوز به حریم حقوقش را نمی دهد .

تحریم های آمریکا به نفع ماست ، امام رضوان ا... تعالی فرمود تا منزوی نشویم منزوی ، مستقل نمی شویم ، چرا ما می گوییم آمریکا بد عهدی می کند ، می خواهیم دنیا و یک عده در داخل بفهمانیم آمریکا موجود قابل اعتماد نیست ، نظام آمریکایی نظام جنگلی و شاخ و شانه کشیدن است .

ما فقط برای این اصرار داریم و الا سی و هشت سال انقلاب ما پیروز شده و ما را محاصره کرده چی شده ؟ ما در اوج محاصره به موشکها و انرژی هسته ای دست پیدا کردیم ، ما از محاصره باکی نداریم .

کشتار مسلمانان میانمار به دست یک خانمی که در سال 2013 با دست جنایتکاران آمریکا و هم پیمانش ، جایزه صلح نوبل گرفته است ، چهار سال از جایزه اش نگذشته ، در عرض دو هفته نزدیک به چهارهزار نفر مسلمان را زنده زنده در آتش سوزاندن و یا سرش را بریده و بی خانمانشان کردند

کشتار مسلمانان میانمار به دست یک خانمی که در سال 2013 با دست جنایتکاران آمریکا و هم پیمانش ، جایزه صلح نوبل گرفته است ، چهار سال از جایزه اش نگذشته ، در عرض دو هفته نزدیک به چهارهزار نفر مسلمان را زنده زنده در آتش سوزاندن و یا سرش را بریده و بی خانمانشان کردند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه