دوشنبه 1396/9/27 - 37 : 8
مشخصات امام جمعه
جعفر طزری
جعفر طزری
خير آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
انتقال پایتخت رژیم اشغالگر به قدس باعث اتحاد مسلمین واقعی شد

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد بیان داشت: یکی از عوامل فرماپاشی خانواده، هوی و هوس است، بدین معنا که مرد یا زن بخاطر هوس خویش بدنبال زن دیگری باشد در حالیکه دارای همسری با جمال و عفت است و این امر بعلت وجود عواملی صورت می گیرد.

حجت الاسلام طزری خاطرنشان کرد: یکی از این عوامل، ضعف ایمان شخص است که مبتلا به چشم چرانی می شود و کم کم به فکر ازدواج و این کار را اگر بتواند انجام میدهد و به قول بزرگی اگر تمام زنان کره زمین را مالک شود باز فکر زنان کره دیگری است.

وی اظهار داشت: این روحیه خطرناکی است و ما در تاریخ داشتیم که پادشاهانی دارای حرمسرا بودند اما با این وجود بدنبال زنان دیگری و حتی زنان مردم بودند.

وی ادامه داد: این حالت باعث می شود که با وجود داشتن همسر، بدنبال زنان دیگر باشد و وظایف خود را نسبت به همسر و فرزندان خود ترک گوید و کانون خانواده را از مهر وعطوفت خالی کند و اگر همسر او متوجه شود کار به جدایی بکشد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید مفتح، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از نیازهای جامعه اسلامی ماست، جیزی که سالهاست دشمنان بدنبال برهم زدن این وحدت هستند تا اینگونه القا کنند که دانشگاه از این تهی است و حوزه از علم، در صورتی که امروز باید با کمک علم و تولید آن و همراه تدین به جامعه کمک کرد.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: بودجه سال 97 در هفته گذشته تقدیم مجلس شد تا به تصویب مجلس برسد، آنچه در این زمینه نیاز به بیان است آنکه در مجموع بودجه به اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه ای نشده است و درآمدها همچنان بر خام فروشی نفت استوار است.

طزری افزود: بودجه عمرانی نسبت به سال قبل کاهش داشته است و این با ایجاد اشتغال منافات دارد، هزینه عوارض خروج از کشور حداقل 3 برابر شده است، این مطلب برای سفرهای توریستی مانعی ندارد اما برای سفرهای زیارتی و اماکن مقدس همچون اربعین پذیرفتنی نیست.

وی بیان داشت: حذف یارانه ها در صورتی درست است که افراد فقیر از غنی تشخیص داده شوند و حال آنکه عده ای ثروتمند، هنوز یارانه می گیرند، عده ای از فقرا حذف شده اند، لذا این امر نیازمند اطلاعات کافی است.

امام جمعه خیرآباد  با توجه به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس گفت: هر چند به ظاهر امری خطرناک است اما باعث وحدت همه مسلمانان و آغاز پایان اسرائیل شد.

وی خاطرنشان کرد: عده ای همچون اتحادیه اروپا و بعضی از کشورهای منطقه بدنبال آن هستند که بیت المقدس را به شرقی و غربی تبدیل کنند و ما نیز خواهان یکپارچگی بیت المقدس برای مسلمانان هستیم.

انتهای پیام/

اخبار
ارتباط با امام جمعه