پنج شنبه 1396/7/27 - 29 : 1
مشخصات امام جمعه
جعفر طزری
جعفر طزری
خير آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
سپاه به کمک تمام دولت‌ها آمده است/ جای تعجب است برخی افراد حرف‌های دشمنان را می‌زنند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه اول نماز جمعه ۲۱ مهر ۹۶ خیرآباد ظهار داشت: یکی از موانع تحکیم خانواده عدم مدیریت درست در استفاده از فضای مجازی است که متأسفانه باعث ایجاد مشکلات متعددی در بنیان خانواده شده است.

وی گفت: امروزه ۱۷ درصد از مشکلات که در سالهای ابتدایی ازدواج رخ می دهد، به علت عدم درک درست از ازدواج است که متأسفانه فضای مجازی نیز به آن دامن می زند.

حجت الاسلام طزری افزود: یکی از مشکلات استفاده بی رویه از فضای مجازی، کاهش گفتگو بین خانواده است؛ به طوری که طبق آمارها امروز به کمتر از ۱۵ دقیقه رسیده و خلاء آن توسط فضای مجازی پر می شود.

وی با بیان اینکه مشکل دیگر اُفت اخلاقی و پرخاشگری در بین اعضای خانواده است، اضافه کرد: متأسفانه بر اثر عدم مدیریت فضای مجازی از سوی مسئولان، این فضا به یک محیط نا امن تبدیل شده و با رجوع اعضای خانواده به این فضا مسائل غیر اخلاقی نیز به خانواده ها سرایت کرده است که یک نمونه آن بی حیایی در زنان و بی غیرتی در مردان است .

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نمازجمعه خیرآباد بیان کرد: حضرت امام (ره) در همان ابتدای انقلاب اسلامی، نهادی را به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تأسیس کرد که وظیفه آن پاسداری از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: با نگاهی به عملکرد این نهاد انقلابی مشخص می شود که سپاه به وظایف خود به خوبی عمل کرده است، چه در زمان ۸ سال دفاع مقدس، چه در بحث سازندگی که امروز در مناطق محروم اقدامات مثبتی را انجام داده و هر کجا که دولت ها توان آن را نداشته اند به کمک دولت ها آمده است و چه در زمانی که نیازمند کارهای فرهنگی بوده ایم.

امام جمعه خیرآباد گفت: امروز هم با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توطئه استکبار در منطقه نقش بر آب شد و داعشی که می رفت سالهای متمادی منطقه و کشورهای اسلامی را به آشوب بکشد با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بین رفت و کشورهای اسلامی از لوث وجود این گروه پاک شدند.

حجت الاسلام طزری اظهار داشت: اگر امروز دشمنان جرأت حمله به کشور اسلامی را ندارند به برکت توان نظامی سپاه پاسداران است و همه این دلایل باعث شده است که آمریکا تصمیم بگیرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را جزء گروه های تروریستی قرار دهد، اقدامی که نشان دهنده عجز و ناتوانی استکبار در مقابل سپاه پاسداران است.

وی خاطرنشان کرد: امروز سپاه پاسداران به عنوان یک نهاد انقلابی در منطقه خاورمیانه مورد احترام است و یکی از ارکان نظام اسلامی به شمار می رود و همه وظیفه داریم از این نهاد دفاع کنیم و سپاه را از مردم و متعلق به مردم و برای مردم می دانیم .

امام جمعه خیرآباد ضمن بیان اینکه قوه قضائیه یکی از دستگاه های مستقل کشور است و وظیفه تأمین امنیت را بر عهده دارد گفت: همه نهاد ها وظیفه دارند که به این دستگاه کمک و آن را تقویت کنند، یکی از وظایف دستگاه قضائی، برخورد با مفسدان اقتصادی و امنیتی است.

حجت الاسلام طزری افزود: اگر می خواهیم یک اقتصاد سالم که همه در آن شریک باشند را داشته باشیم، باید به قوه قضائیه کمک کنیم و جای تعجب نیست که دشمنان خارجی از این امر نگران باشند اما جای تعجب است که عده ای در داخل به جای حمایت از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان، همان صحبت هایی را کنند که دشمنان نظام انجام می دهند.

وی تصریح کرد: این عده باید بدانند که تخریب قوه قضائیه و مانع تراشی در مسیر برخورد با مفسدان اقتصادی و امنیتی ضربه به خود آنان نیز خواهد بود و آنان نیز از این امر متضرر خواهند شد.

حجت الاسلام طزری ضمن بیان اینکه در هفته گذشته صحبت هایی از بعضی مسئولان شنیده شد، مبنی بر اینکه امام حسین(ع) با عمر بن سعد مذاکره کرد و اینکه پیامبر اسلام با مشرکان مکه عهد بست، اظهار داشت: اینکه آنان همواره عهدهای خود را می شکنند و بعد از این مطلب نتیجه می گیریم که مذاکره با آمریکا با اینکه آنان بارها نقض برجام کرده اند اشکالی ندارد و ما می توانیم با آمریکا در مسائل دیگر مذاکره کنیم هر چند آنان عهد بشکنند، این صحبت ها در اصل تقطیع آیات الهی است و مانند این است که انسان فقط لا اله را بخواند و الا الله را نخواند.

امام جمعه خیرآباد افزود: خداوند در سوره انفال آیه ۵۶ می فرماید: «تو با آنان اگر عهد بستی آنان هر آنکه عهد خود را می شکنند» اما در ادامه آیه می فرماید اگر عهد شکسته است آنان را سخت تنبیه کن که دیگر جرأت نقض نداشته باشند.

حجت الاسلام طزری در پایان تأکید کرد: این نشان می دهد که باید با آمریکا به گونه ای عمل کرد که جرأت نقض برجام را نداشته باشد یا اینکه ما هم عهدمان را نقض کنیم.

انتهای پیام/

اخبار
ارتباط با امام جمعه