جمعه 1395/11/1 - 25 : 13
مشخصات امام جمعه
جعفر طزری
جعفر طزری
خير آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
ملت و دولتی که از اقتدار بیمار و واسطه برخوردار باشد نمی تواند در دنیا اقدامی انجام دهد
آپلود عکس" />

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمازجمعه خیرآباد؛ امام جمعه خیرآباد در خطبه اول نمازجمعه این هفته خیرآباد گفت: یکی دیگر از راه های عفو در خانواده این است که اگر دیگران بدی کردند شما خوبی کنید. در روایات اسلامی هم احادیثی به این مضمون آمده است من جمله از پیامبر اسلام (ص) روایت است که فرمود «احسن الی من اساء الیک» به کسی که به تو بدی کرده است خوبی کن.

وی افزود: نمونه بازر این موضوع را می توان در جریان حضرت یوسف با برادران خود مشاهده کرد با اینکه او را    از  پدر جدا کردند و به چاه انداختن و باعث دوری چهل ساله شدند. اما حضرت یوسف از آن ها گذشت و آنان را اکرام داشت و مقام منصب خود را به برادران خود نسبت میداد که اگر شما من را به چاه نمی انداختید من به این مقام نمی رسیدم.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم این هفته نمازجمعه خیرآباد گفت: در هفته گذشته شاهد رحلت یار دیرین امام و رهبری مرحوم هاشمی رفسنجانی بودیم این ضایعه را خدمت همه شما نمازگزاران تسلیت عرض می کنم.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم مرحوم هاشمی را در چند جمله توصیف کنید به این ویژگی های می توان اشاره کرد. یک همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، کسی که باهوش وافر در صمیمیت کم ‌نظیری تکیه گاه مطمئنی برای همه کسانی که با ایشان همراه و همکار بودند و همچنین برای مقام معظم رهبری اگرچه با مقام معظم رهبری اختلاف نظرهای متفاوت داشت. اما این امر باعث شد که رفاقت را به کلی از بین ببرد. 

حجت الاسلام طزری گفت: ویژگی دیگر ایشان این بود که سالها زندان و تحمل شکنجه های ساواک و  مقاومت در برابر آنها و داشتن مسئولیت های نظیر همچون ریاست مجلس، ریاست جمهوری، ریاست خبرگان رهبری از برگ های درخشان و پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی بود و دیدیم که چگونه مردم یار دیرین امام و رهبری را  بدرقه کردند. لذا از همه ملت بزرگ ایران و همه کسانی که در مراسم این فقید شرکت کردند تشکر می کنم.

وی با توجه به دبداری که مقام معظم رهبری با مردم قم  به مناسبت 19 دی داشتند گفت: چهار چیز را از عوامل اقتدار ایران اسلامی دانستند و همگان را بر حفظ و تقویت این عوامل توصیه نمودند.

وی افزود:ایمان و معرفت دینی از عوامل اقتدار است. این امر از قبل از انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته و دشمن به دنبال تضعیف ایمان مردم است. لذا حکومت و دولت وظیفه دارد که ابزار و وسایل تقویت دینی مردم را فراهم کنند و هر کس که ایمان جوانان را تضعیف کند با هر وسیله و توجیهی ، خائن است. دومین عامل اختلال اقتدار مقابل است ملت و دولتی که از اقتدار بیمار و واسطه برخوردار باشد نمی تواند در دنیا اقدامی انجام دهد و همواره مقهور دولت های بزرگتر است. اگر قرار است ما انقلاب خود را به دنیا صادر کنیم. باید از اقتدار برخوردار باشیم و با اقتصادی که مبتنی بر فروش نفت است نمی‌توان این کار را کرد.

وی ادامه داد:عامل سوم اقتدار عزت ملی است، یعنی اینکه یک ملت روی پای خود بایستد و به دیگران تکیه نکند بلکه فقط به توان و استعدادهای داخلی خود تکیه کند و از وابستگی به دیگران بی نیاز باشد چه در عرصه سیاسی، فرهنگی واقتصادی. عامل چهارم قدرت علمی است. آنچه که باعث شده 1+5 با ما مذاکره کند قدرت علمی ما بود که توسط دانشمندان جوان ما به دست آمد.

وی خاطر نشان کرد: خیانت آمریکا در برجام را توصیه نکنید، مسئولان کنونی آمریکا که در حال رفتن هستند به جراحت خیانت کاری و دروغگویی خود را نشان دادن و این درس عبرتی برای هست برای کسانی که تصور می کردند به آمریکا می شود اعتماد کرد. وزیر امور خارجه آمریکا در وصیت نامه خود به دولت بعدی می گوید تا می توانید به ایران سخت بگیرید و تحریم‌ها را حفظ کنید زیرا با سختگیری می توان امتیاز گرفت. با این حال عده ای همچنان در حال توجیه کردن بعد عهدی آمریکا هستند.

وی با توجه به اینکه سپاه، بسیج، شورای نگهبان و قوه قضائیه از موارد اقتدار هستند و حمله به این نهادها حمله به اقتدار کشور است گفت: نمی‌شود به بهانه های مختلف به نماد های مقدس توهین کرد و آنان را تضعیف کرد وقتی که ملاحظه می شود دشمن سالهاست که به این نهادها توهین و اهانت می‌کند نشان‌دهنده این است که این نهادها مانع کار دشمن هستند پس چه توجیه دارند که ما هم کار دشمن را ادامه دهیم و خودمان با دست خودمان ابزار دشمن شویم.

طزری تصریح کرد: امروز دشمن از یک قوه قضائیه مستقل و قاطع نگران است چرا که وجود این دستگاه مانع ایجاد فساد و اختلال در بحث اقتصاد و فرهنگ و سیاست می‌گردد.  تضعیف این دستگاه یعنی کمک، اخلالگران اقتصادی، یعنی کمک به نفوذ سیاسی و یعنی کمک به رخنه فرهنگی با تضعیف به قوه قضائیه یعنی کمک به بی عدالتی ، لذا از قوه قضائیه انتظار می‌رود که با هرچه نماد بی عدالتی است قاطعانه برخورد کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه