دوشنبه 1396/4/5 - 59 : 21
مشخصات امام جمعه
جعفر طزری
جعفر طزری
خير آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
اقدام مناسب در برابر نقض برجام راه اندازی فعالیت های هسته ای است/ اگر ایران امنیت نداشته باشد هیچ جا امن نخواهد بود

امام جمعه خیرآباد در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیرآباد گفت: یکی از مراتب حیا،حیا از خداوند است یعنی اینکه خدا می بیند و خداوند در سوره یونس میفرماید«ولا تعلمون من عمل الا کنا علیکم شهودا» یعنی هر کاری کنید خدا می بیند در روایت داریم رسول خدا این آیه را قرائت می کرد گریه شدید می کرد.

حجت الاسلام طزری افزود:خدا از ظاهر وباطن انسان آگاه است امام موسی کاظم(ع)فرمود از خداوند در نهان همانگونه حیا کن که از مردم در ظاهر حیا می کنی.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته خیرآباد ضمن تقدیر وتشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: امروز روز جهانی قدس است و شما عزیزان با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس عبادات ماه رمضان را با عبادت سیاسی در جمعه آخر ماه رمضان تکمیل کردید و نشان دادید که علیرغم همه توطئه ها برای فراموشی فلسطین و مساله فلسطین، نمی گذارید فلسطین به فراموشی سپرده شود.

طزری خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم از فلسطین دفاع کنیم چرا که در شرع مقدس اسلام باید در مقابل ظالم و مستکبر ایستاد و امروز بیشترین ظلم را استکبار در رأس آمریکای جنایتکار در حق مردم مظلوم فلسطین انجام می دهد.

حجت الاسلام طزی ضمن اشاره به اینکه مجلس سنا تحریم های جدیدی را علیه نظام اسلامی تصویب کردند گفت: تحریم های جدید طبق گفته اروپایی ها نقض صریح برجام است و مسئولان باید اقدام مناسب با نقض برجام که همان راه اندازی فعالیتهای هسته ای است را انجام دهند

وی تصریح کرد:اگر مسئولان بی تجربه آمریکا گمان کرده اند که با تحریم های جدید می توانند به ایران اسلامی ضربه بزنند بدانند ایران اسلامی محکمتر از این است که با تحریم از پا در آیدو این نظام اسلامی است که به آنان سیلی خوهد زد.

امام جمعه خیرآباد ضمن بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شلیک 6 موشک به مرکز اصلی داعش در الدیرالزور انتقام حملات تروریستی در تهران و حرم امام (ره) را گرفتند گفت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد همانطور که مقام معظم رهبری قبلاً فرمود هر کس  بخواهد با امنیت ایران اسلامی بازی کند سیلی محکمی خواهد خورد و نکته دوم آنکه حامیان داعش در منطقه متوجه باشند اگر قرار باشد ایران  امنیت نداشته باشد هیچ کجا امن نخواهد بود و هر کس و هر کشوری که بخواهد در مقابل ایران اسلامی عرضه اندام کند ایران اسلامی او را زمین خواهد زد و در این امر با هیچ کشوری و گروهی شوخی ندارد.

وی باتوجه به اینکه در هفته قوه قضائیه قرار داریم گفت: درود میفرستیم به ارواح پاک شهید بهشتی و همه شهدای راه عدالت و قوه قضائیه، قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که وظیفه اجرای عدالت را در جامعه به عهده دارد و اگر خوب کار کند می تواند دستگاه های دیگر راه هن به جریان بیندازد.

وی اذعان داشت: آنچه مردم از دستگاه های قضا انتظار دارند این است که عدالت را در جامعه برای همه اقشار  اجرا کنند و از دانه درشتها و آقا زاده ها هراسی نداشته باشند و بگونه ای عمل کنند که مفسدان اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی احساس آرامش نکنند.

وی بیان کرد: آنچه مهم است این است که بدانیم زیر سوال بردن قوه قضائیه در یک کشور شروع فساد در آن کشور است و همه باید بدانیم هیچ کس حق ندارد بخاطر بعضی از مشکلات، دستگاه قضا را زیر سوال ببرد.

انتهای پیام/

اخبار
ارتباط با امام جمعه