يکشنبه 1395/12/8 - 8 : 9
مشخصات امام جمعه
جعفر طزری
جعفر طزری
خير آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
هدف فتنه‌های اخیر در منطقه فراموش کردن مساله فلسطین است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه خیرآباد، حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه اول نمازجمعه این هفته خیرآباد گفت: یکی از وظایف زن در قبال همسر خود اطاعت از اوست مگر در مواردی که خلاف قوانین الهی و دستورات شرعی باشد

حجت الاسلام طزری خاطرنشان کرد: در روایات متعدد از ائمه معصومین(ع) وارد شده است که زن باید از مرد خود اطاعت کند و سرکشی نکند و به رأی وسلیقه خود عمل نکند، بلکه مرد و زن با مشورت به نظری رسیدند و آن مرد نظر خود را اعلام کرد زن و فرزندان آن را انجام دهند.

حجت الاسلام طزری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته بیان کرد: یکی از برنامه های سیاسی حضرت زهرا(س) در برابر ظالمان زمان این بود که با آنان که در خواست ملاقات کرده بودند قهر کرد و حاضر نشد آنان را به حضور بپذیرد تا از این طریق نشان دهد که با رفتار و کردار آنان مخالف است و به این طریق مخالفت خود را اعلام کرد.

امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: این حرکت حضرت زهرا(س) درس بزرگی برای سیاستگذاران ماست که راه مقابله با ظالمان و مستکبران عالم، تعامل و گفتگو نیست بلکه مبارزه و قطع هرگونه رابطه است.

وی تصریح کرد: هدف از مذاکره و تعامل مستکبران با نظام اسلامی ناامید کردن کشورهای دیگر از جمهوری اسلامی و انقلاب ما است.

امام جمعه خیرآباد ضمن اشاره به کنفرانس بین المللی حمایت از مردم مظلوم فلسطین که با حضور بیش از 80 کشور در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد گفت: هدف از فتنه های اخیر در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است تا رژیم جعلی اسرائیل بتواند از این طریق علاوه بر اینکه حاشیه امن برای خود درست می کند بتواند ظلم بیشتری را بر مردم فلسطین وارد کند.

حجت الاسلام طزری ضمن بیان اینکه مسئله فلسطین، مسئله اول دنیای اسلام است و نباید هرگز فراموش شود، افزود: ما می بینیم بعد از سالها، امروز به برکت مقاومت های مردم فلسطین برنامه های اسرائیل در منطقه با شکست کامل مواجه شده است.

وی تصریح کرد: اسرائیل قصد داشت تا بر کل منطقه مسلط شود اما امروز ملاحظه می شود که در همان سرزمین های اشغالی محصور شده است.

امام جمعه خیرآباد ادامه داد: اگر جنوب لبنان و غزه آزاد شد به برکت مقاومت مردم فلسطین بود، هر چند سران خائن بعضی کشور های اسلامی در محو فلسطین تلاشهای بسیاری نمودند.

حجت الاسلام طزری ضمن بیان اینکه در هفته گذشته کنفرانس امنیتی مونیخ درآلمان برگزار شد گفت: سه کشور ترکیه، عربستان، و رژیم جعلی اسرائیل علیه جمهوری اسلامی نطق کرند و جمهوری اسلامی را عامل ناامنی و برهم زدن امنیت منطقه معرفی کردند.

وی ادامه داد: هدف از این اقدام آن است که همانند پیمان نظامی ناتو، باهمراهی آمریکا و انگلیس بتوانند به ایران اسلامی ضربه برنند چرا که ترکیه و عربستان و رژیم غاصب اسرائیل، سیلی محکمی از مقاومت در منطقه خورده است که آزاد سازی حلب نمونه بارز آن است.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده است که ایران اسلامی امروز از لحاظ نفوذ در منطقه خصوصاً در محور مقاومت به جایی رسیده است که این کشورها هرگز توان رویارویی با نظام جمهوری اسلامی را ندارند.

انتهای پیام/

اخبار
ارتباط با امام جمعه