چهارشنبه 1396/6/29 - 25 : 18
مشخصات امام جمعه
ائمه جمعه موقت تهران
ائمه جمعه موقت تهران
تهران
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
آیت الله خاتمی: مراکز نظامی اسرار و ناموس یک ملت است و مسئولان و مردم ما اجازه فضولی به اجانب را نمی‌دهند.
آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه گروهکی به نام وهابی با توسل درافتادند، اظهار کرد: اهل سنت جواب حرف‌های سست آنها را داده اند، توسل سرمایه است و خروجی آن پیروزی انقلاب اسلامی ماست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: مقاومت امروز در منطقه مدیون سالار شهیدان است، باید قدر این مجالس حسینی را دانست و این مجالس را با قوت برپا کرد و گسترش داد.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: این روزها برخی مطرح می کنند که در منبر نباید سخنان سیاسی مطرح شود؛ منبر و محراب جای بازی‌های سیاسی، جناحی نیست، البته منبر جای تبیین دین است و باید خطبه های سیاسی نیز در آن باشد. سیاستی که ما باید تدوین کنیم رهنمودهای ولایت است، رهنمودهای ولایت فراجناحی است و باید این بیانات مطرح شود.

وی با اشاره به عملیات تروریستی ناصریه اظهار کرد: روزهای آخر عمر گروهک جهنمی و وحشی داعش است و این اقدامات نشانه پایان عمر این گروهک تروریستی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان ابعاد دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس گنجینه ایثار و فداکاری است و آنهایی که در این فداکاری بودند الگوی فداکاری و دفاع از میهن را تبیین کنند.

آیت الله خاتمی با بیان نزدیک بودن جشن عاطفه ها گفت: امید است مردم با کمک به فرزندان این میهن زمینه درس خواندن را برای این عزیزان فراهم کنند.

اطلاع رسانی مناسب صدا و سیما در زمینه فاجعه میانمار

وی با اشاره به فاجعه نسل کشی مسلمانان میانمار افزود: صدا و سیما در زمینه فاجعه میانمار اطلاع رسانی خوبی کرده است. بدون تردید در پشت صحنه جنایات میانمار رژیم صهیونیستی است و همان سلاحی که غزه را می کشد مردم میانمار را می کشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ارتش میانمار در حال پاکسازی قومی این کشور است و دولت با قساوت تمام مسلمان کشی می‌کند.

آیت الله خاتمی با بیان جنایات رهبر حزب حاکم میانمار که جایزه نوبل هم دریافت کرده است، اضافه کرد: مسئولین جایزه نوبل گفتند جایزه را پس نمی گیریم و باید هم همینگونه باشد چراکه شما خوی استکباری دارید و از مسلمانان کینه دارید.

باید با فشار سیاسی و اقتصادی جلوی دولت میانمار گرفته شود

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به لزوم حضور جدی دولت برای فشار به دولت بی رحم میانمار اظهار کرد: باید با فشار سیاسی و اقتصادی جلوی دولت میانمار را بگیرند؛ چرا که دیپلماسی ما تهاجمی است.

آیت الله خاتمی با انتقاد از سیاست های برخی حکومت مرتجع منطقه گفت: آنها در یمن هم جنایت می‌کنند و فقط نام اسلام را یدک می کشند.

وی ادامه درباره همه پرسی اقلیم کردستان ادامه داد: آرزوی دیرینه استکبار تشکیل یک اسرائیل در منطقه است که این آرزو را به گور می برند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: مقامات رژیم صهیونیستی از همه پرسی کردستان حمایت کردند اما دولت و مجلس عراق، ترکیه مخالفت کرده است.

آیت الله خاتمی بیان کرد: مسئول کردستان این را بفهمد که در زمین رژیم صهیونیستی بازی می کند و این نقشه (تجزیه عراق) در خدمت رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه مسئولان اقلیم کردستان سر عقل بیایند، گفت: هم در عراق و سوریه گروهک داعش نفس های آخر خود را می کشد و بعد از آنکه این توطئه از بین رفت، استکبار با نقشه همه پرسی در فکر انجام توطئه دیگری است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به لفاظی های آمانو پیرامون بازرسی از سایت های نظامی ایران، تصریح کرد: نه در پروتکل الحاقی و نه در برجام اجازه بازرسی از سایت های نظامی به اجانب داده نشده است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: مراکز نظامی اسرار و ناموس یک ملت است، مسئولان و مردم ما اجازه فضولی به اجانب را نمی دهند.

ارتباط با امام جمعه