دوشنبه 1396/8/1 - 13 : 4
مشخصات امام جمعه
سید ابراهیم حسینی
سید ابراهیم حسینی
ابركوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
آزادی کرکوک پایانی بر توهمات حوزه نفوذ رژیم صهیونیستی است .

خطبه اول 28/7/96
بحث کلی: محرم     موضوع: زمینه های قیام امام حسین(ع)
إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ؛در حقيقت گرامى‏ترين شما نزد خدا با تقواترين شماست   سوره حجرات، آيه 13
.....................................................................................................................
در بحثهای گذشته دانستیم که عاشورا حادثه ای مستحدث نبود بلکه تقدیر حتمی از مقدّرات حضرت حق بود تا در پرتو آن بشریت راه سعادت را بیابد و حقیقتی در جریان تاریخ شود .
حقیقتی در جهت تبیین حق و مبارزه با باطل و تقابل عدالت با ظلم و ستم تا در همه اعصار و قرون ادامه یابد. شهادت امام حسین (ع) اثر ماندگار خود را در تاریخ به جای گذارد و عاشورا مکتب نجات بخش بشریّت گردد .
احیاء دین و ظلم ستیزی – شاخص اصلی مکتب عاشورا است که مبارزه با استکبار را عامل کلیدی و در دستور کار خود می داند .
با عنایت به فرارسیدن ماه صفر و استشمام عطر اربعین حسینی – باید عرض کنم که اربعین مکمّل عاشورا و استمرار بخش آن است . عاشورا بیانگر رسالت حسینی و اربعین بیانگر رسالت زینبی است   یعنی عاشورا جبهه تمام عیار جنگ سخت آل الله با آل شیطان و اربعین زمینه سازی امام سجاد (ع) و زینب کبری و کاروان اسیران آل الله برای حضور همیشگی در عرصه جنگ نرم با دشمن می باشد – حضرت زینب که به فرموده امام سجاد عالمه غیر معلّمه بود در کوفه و شام وامام سجاد (ع) در شام با آگاهی بخشی به مردم و پرده برداری از چهره سیاه و کریه حکومت ظالم یزیدی – اقدام به رسوا کردن خاندان منحوس اموی نمودند و رویا روئی امام حسین (ع) و یارانش در کربلا با یزیدیان را رویاروئی اسلام راستین با اسلام دروغین و جبهه کفر دانستند .
آنان ثابت کردند که شهادت پسر رسول خدا و اسارت اهل بیت آن حضرت چیزی جز عقده گشائی آل بنی سفیان از خاندان رسول خدا و امیر المؤمنین نسبت به ضربات و شکستهائی که در جنگهای بدر و احد و صفّین با ذوالفقار علی (ع) نصیبشان شده بود نبود .
معاویه و دودمان شیطانی ابوسفیان کُلاً حقایق را تحریف و وارونه کرده بودند و به مردم شستشوی مغزی داده بودند به طوری که امام سجاد (ع) در یاد کرد واقعه غم انگیز عاشورا به این مطلب اشاره می کند و می فرماید : يَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ مِنْ هَذِهِ الْأُمَّةِ -آنها خیال می کردند از این امّت اسلامی هستند كُلٌّ يَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ بِدَمِهِ
همگی می خواستند باریختن خون اباعبدالله (ع) تقرّب بر خدا پیدا کنند و به خدا نزدیک شوند !
امروز همین تحریف حق و وارونه نمائی را در جنایات تفاله های پس مانده آنان یعنی جبهه داعش می بینیم که چطور بی گناهان را مظلومانه سر می برند و الله اکبر می گویند !
این فریبکاری را در حرکت عمر سعد هم می بینیم که روز عاشورا به لشکریان خود دستور داد : «یا خیل الله ارکبی و بالجّنه ابشری.» ای لشکریان خدا برای جنگ با حسین سوار بر مرکبها شوید و شما را مژده باد به بهشت !
هنگام ورود کاروان اسرا به کوفه ابن زیاد دستور داد  جارچی با طبل و بوق در سطح شهر اعلام کند که مردم شهر را آذین ببندند و به شکرانه پیروزی بر امام حسین (ع)جشن پیروزی بگیرند – همه لباس نو بپوشند – زنان آرایش کرده در مجلس بیایند و مردان شادمانی کنند و بازار کوفه و مغازه ها را تعطیل کنند کسی حق حمل سلاح با خود را ندارد – مأموران ضد شورش در سطح شهر کوفه مستقر شوند و عبیدالله امروز به همه اذن عام داده تا برای گفتن تبریک  به نزد او بروند .
مرحوم شیخ صدوق با بیان این مطلب در ادامه می نویسد : بعث البشائر إلی النواحی بقتل الحسین علیه السّلام،-مأموران را به اطراف و نواحی فرستاد تا مردم را به قتل حسین (ع) مژده دهند ! و با اعلام این خوش خبری همه را به مراسم جشن پیروزی فرا خوانند !
ابن زیاد ملعون در این مراسم در مسجد کوفه جسورانه عوام فریبی کرد و برای پیش گیری از واکنش مردم ، جبرگرائی و انتساب جنایت کربلا را به خدا به آنها بفهماند که قتل حسین به خواست خدا بوده است لذا در سخنان خود به مردم گفت : اَلْحَمْدُ اِللَّهِ الَّذی أَظْهِرِ الْحَقَّ وَ أَهْلَهُ وَ نَصَرَ أَمِیرَ الْمُؤمِنینَ وَ أَشْیاعَهُ وَ قَتَلَ الْکَذَّابَ بْنَ الْکَذّابِ
یعنی حمد و ستایش مخصوص خدائی است که حق و پیروانش را پیروز کرد و امیرمؤمنان (یزید) و یارانش را یاری نمود و دروغگو فرزند دروغگو را کشت !
و در ادامه باز هم برای اینکه ذهن مردم را متوّجه تقدیر خدا کند که خواست خدا بوده حسین کشته شود خطاب به حضرت زینب (س) گفت : الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي فَضَحَكُمْ وَ قَتَلَكُمْ وَ أَكْذَبَ أُحْدُوثَتَكُمْ.- شکر و سپاس خدائی را که شما را رسوا کرد و کشت و حرفها و سخنان و ادّعاهایتان رادروغ انگاشت ! «کَیْفَ رَاَیْتِ صُنْعَ اللهِ بِاَخیکِ»؟ دیدی که خدا با برادرت چه کرد ؟
وقتی چشمش به مردی جوان در جمع اُسرا افتاد – پرسید او کیست ؟ گفتند علی ابن الحسین (ع) با شگفتی پرسید مگر علی ابن الحسین را خدا در کربلا نکشت ؟! چگونه است که تو را زنده می بینم و خدا تورا نکشته ؟ امام سجاد فرمود : برادر دیگری هم بنام علی داشتم که لشکریان و مردان شما او را کشتند – ابن زیاد گفت نه بلکه برادرت علی اکبر (ع) را هم خدا کشت – نه ما !
........................................................................................................
إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ الْإِحْسانِ وَ إیتاءِ ذِی الْقُرْبى‏ وَ یَنْهى‏ عَنِ الْفَحشاءِ وَالْمُنْکَرِ وَ الْبَغْیِ یَعِظُکُمْ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُونَ (90،نحل)
...............................................................................................................................
*خطبه دوم*28/7/96
فردا اوّل ماه صفر همزمان باورود اهل بیت (ع) به شام و دوّمین ماه عزای شیعیان است عاشورا و اربعین دونقطه به هم پیوسته برای اغاز و استمرار است – اربعین و ماه صفر و حوادث آن در دل عاشورا و محرم قرار دارد و محرم و صفر بزرگترین سرمایه  افتخار بخش مکتب شیعه است .
امروزه به لطف خدا اهل سنّت – اهل کتاب – او ما نیستیم و غرب و همه جهانیان – عاشورا و کربلا را پذیرفته اند و کمتر کسی را می توان یافت که از نام و یادی از امام حسین (ع) و قیام آزادی بخش او بی خبر باشد .
با این توضیح باید بگوئیم امام حسین (ع) الگوئی در بحث جهانی شدن است – مسلمانان سراسر دنیا برای رهبر عزت و آزادگی مراسم عزاداری می گیرند و از سالار شهیدان تجلیل می کنند – این پاسداشتها در بین غیر مسلمانان هم رایج شده است و مسیحیان هم مراسم می گیرند 0 هندوها حسین ابن علی (ع) را اُسوه مبارزاتی خود می دانند .
در جهانی که با نقشه های استعمارگران امریکائی و اروپائی اداره می شود و زورگویان و چپاولگران و جنگلیان و زورمداران تحمیل بر مردم دنیا شده اند و چه بسا از اشخاص حقیر و ناکارآمد مثل رئیس جمهور برمه تجلیل می کنند و به او لقب الهه دمکراسی می دهند . در حالیکه دستش تا مرفق به خون بی گناهان مسلمان آلوده است – در جهانی که جایزه صلح نوبل به جنایتکاران جنگی داده می شود و باید از سالار شهیدان به عنوان الگوی بشر دوستی – عدالت طلبی – آزادگی – ظلم ستیزی و حق پرستی او تجلیل و تحسین کرد .
باید ظرفیّتهای عظیم عاشورا و اربعین را هنرمندان متعهّد به تصویر بکشند و امام حسین و زینب کبری و اهل بیت علیهم السلام را به عنوان پرچمداران آزادی و آزادگی معرفی کنند .
چرا پس از گذشت جهار دهه از پیروزی انقلاب صدها فیلمهای با پیام ضعیف و یا احیاناً سخیف ساخته شده اما کمتر از ده فیلم با موضوع عاشورا ساخته شده است ؟!
مگر ما سوژه های منحصر به فرد مکتب شیعه برگرفته از عاشورا و اربعین را مانند فداکاری در راه دین – عزت و آزادگی – امربمعروف و نهی از منکر – صبرو بردباری – شهادت و فداکاری – ایمان و وفاداری – پایبندی به نماز – جوانمردی و رشادت – ادب و مردانگی – حفظ عفاف و حجاب و شجاعت زینبی و ده ها گوهر از دریای بی کران نهضت حسینی را برای دفع فتنه های اجتماعی نداریم ؟ پس چرا فیلمسازان ما کار نمی کنند ؟!
هنرمندان ما باید عاشورائی باشند – ما باید عاشورائی باشیم و با امثال ترامپ احمق عاشورائی برخورد کنیم و برخورد انقلابی همان برخورد عاشورائی است .
ترامپ در حقیقت چهره  بی روتوش هویت امریکا و روی آشکار شیطان بزرگ است کسانیکه در مورد ترامپ نظریه پردازی می کنند و او را دیوانه یا جاهل و هزار چهره و دلال اقتصادی و امثال اینها می خوانند فقط نوک دماغش را دیده اند – او در حقیقت هیچ کاره است – اگر کاره ای بود قدرت عمل به شعارهای ظاهر پسندش در مورد نجات امریکا را داشت .
باید بدانیم که جهت گیری مجلسین سنا ونمایندگان امریکا و سیاستهای مشترک دو حزب حاکم دمکرات و جمهوری خواهان و سیاستهای اجرائی کاخ سفید است که مُهره چرخانی می کند و مهره ای مثل رئیس جمهور تشریفاتی و بی اختیار است .
اگر امروز ترامپ ابلهانه صحبتهای چاله میدانی و وقیحانه در مورد سپاه می کند که بیشتر ترجمان واقعیتهای خود امریکا است باید بداند که حکام ناکام پیش از او هم گزینه هائی روی میز داشتند که مقاومت ملت انقلابی ایران همه را به دورریخت و این بارهم باز این امریکا است که تو دهنی خواهند خورد و از این ملت بزرگ شکست خواهد خورد ملت ما در قبال چماق امریکا و هویج  اروپا بر سربرجام هوشیار است و هرگز زیر بار باج خواهی های ترامپ با ابزار برجام نخواهد رفت .
مقام معظم رهبری در جمع نخبگان کشور مواضع ایران اسلامی را در این مورد بیان کردند و پاسخ به ترامپ را صرف وقت به پاسخگوئی به اباطیل و یاوه گوئی های او و ضایع کردن وقت بیان کردند – امریکا کار گزار صهیونیسم بین الملل و – به وجود آورنده داعش است که جهان اسلام را به آتش کشیده و نابود کرده. اگر حضور سپاه در منطقه نبود سوریه و عراق نجات پیدا نمی کرد و کرکوک آزاد نمی شد و نقشه اسرائیلی تجزیه کردستان با فیلم همه پرسی اجرا شده بود .
آزادی کرکوک پایانی بر توهمات حوزه نفوذ رژیم صهیونیستی است .
نسبت به مناسبتهای هفته – یادوخاطره عالم مجاهد و پارسا مرحوم آیت الله مهدوی کنی که در 29 مهرماه سال 93 به رحمت خدا رفت و نیز رحلت شهادت گونه مرحوم حاج آقا مصطفی در سال 1356 در نجف اشرف و چهارم آبان سالروز افشاگری حضرت امام (ره) علیه قانون کاپیتولاسیون در سال 43 را گرامی می داریم .

اخبار
ارتباط با امام جمعه