سه شنبه 1396/7/4 - 34 : 14
مشخصات امام جمعه
سیداسماعیل شاکر اردکانی
سیداسماعیل شاکر اردکانی
اردكان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
مسئولین به بهانه برخورد منافقانه مدعیان حقوق بشر از برخورد با متخلفان کوتاه نیایند

یه گزارش آدینه اردکان؛ نماز جمعه باشکوه این هفته اردکان با حضور پرشکوه مردم ولایتمدار این شهر،  به امامت امام جمعه اردکان حجه الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در مصلای بزرگ امام خمینی ره اقامه شد.

انتقاد از جنایات بحرین/مسئولین به بهانه برخورد منافقانه مدعیان حقوق بشر از برخورد با متخلفان کوتاه نیایند

حجت الاسلام والمسلمین سیداسماعیل شاکر در آغاز خطبه دوم به حکم اعدام سه جوان بحرینی اشاره کرد وگفت: این درحالیست که در محاکمه قبلی،حکم اعدام این سه جوان تأیید نگردید وبنا به درخواست آل سعود مبنی بر تجدید در این محاکمه حکم اعدامشان تأیید شد و موج اعتراض مردم شیعه دربحرین را برانگیخت.

وی اظهار داشت:این ماجرا وجنایات فجیعی که در یمن توسط آل سعود اتفاق می افتد حاکی از اینست که هرجا شیعه به پا خیزد، آل سعود درآنجا شیعیان را به خاک وخون می کشد وآنهایی که دم از حقوق بشر می زنند و حتی در برابر ظلم به یک حیوان و یا قطع یک درخت واکنش نشان می دهند ، اکنون در برابر این همه ظلم وجنایت به انسانهای بی گناه، نه تنها سکوت کرده ، بلکه علنا” به آل سعود سلاح می رسانند که از جمله این مدعیان حقوق بشر، میتوان به انگلیس اشاره کرد.

امام جمعه اردکان در ادامه این بخش از صحبت های خویش خطاب به مسئولین کشور اظهار داشت: با توجه به دوگانگی مجاامع بشری و دشمنان اسلام در مورد مساله حقوق بشر، مبادا به خاطر اعتراض نکردن اینها به ایران در مورد عدم رعایت حقوق بشر در برخورد با مفسدان و قاچاقجیان و … ، کوتاه بیایند بلکه با صلابت و اقتدار به پیش بروند و این خواست مردم است.

ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان و تشکر از آتش نشان ها و مدافعان حرم/مردم به مواد قانونی در مورد استحکام ساختمان ها احترام بگذارند.

امام جمعه اردکان درادامه خطبه دوم به حادثه آتش سوزی پلاسکو پرداخت و از این حادثه و به خصوص ازاتفاقی که برای تعدادی از آتش نشان های جان برکف رخ داد ابراز تأثر وتأسف کرد و گفت: در پی این اتفاق چند موضوع قابل ذکر مطرح می شود که موضوع احترام به قانون یکی از آنهاست.

وی دراین خصوص بیان کرد: در دین اسلام سفارش زیادی به محکم کاری در کار ها شده است و از آنجا که از طرف مسؤولین مربوطه در چندسال اخیر  به کرات به نا امنی وحادثه خیز بودن این ساختمان تذکر داده شده ، برداشت می شود که رعایت قانون و توجه به این چنین تذکرات به نفع خود مردم می باشد و  سهل انگاری و بی تفاوتی چنین وقایع ناگواری را در پی خواهد داشت. لذا از همگان خواست مطابق دستور اسلام هر کاری را به بهترین شکل انجام دهند.

خطیب نماز جمعه ، همچنین  با ذکر روایتی در مورد اهمیت نجات مردم در زمان خطرات از جان فشانی آتش نشان ها که برای نجات جان دیگران، خطر را به جان خریدند وهمچنین از مردم ایثارگر که به دنبال این حادثه به صورت خودجوش برای اهدای خون به حادثه دیدگان حاضر شدند، تشکر وقدر دانی نمود و اظهار داشت: جانفشانی و دستگیری و کمک به دیگران مرز جغرافیای نمی شناسد و دقیقا به همین دلیل جانفشانی مدافعان حرم نیز در جلوگیری از ناامن کردن کشور در جای خود قابل ستایش و تحسین است و از مردم قدر شناس که در همه زمان ها حاضر بوده و از هفته گذشته تاکنون در زمینه یاری رساندن به مردم حلب و جبهه مقاومت کمک نمودند، تقدیر کرد.

تاکید بر اهیمت اصرار بر دعا و تاثیرات مثبت آن در روان انسان و فواید دائم الوضو بودن و همجنین تاکید بر بجا آوردن نماز از مطالب مطرح شده در خطبه های امروز بود.

ارتباط با امام جمعه