سه شنبه 1396/1/8 - 59 : 6
مشخصات امام جمعه
سیف ا... دهقانی
سیف ا... دهقانی
بهاباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
مسئولان مردم را به جشن و پایکوبی مجبور نکنند / انقلاب ایران به تمام ممالک جهان صادر شده است

امام جمعه بهاباد با انتقاد از خرید هواپیمای ایرباس و برپائی مجلس جشن و پایکوبی گفت : مسئولان مردم را مجبور به جشن و پایکوبی نکنند و مردم خود قضاوت کنند که چرا بعضی افراد با واردات خوشحال و از تولید داخلی ناراحت می‌شوند؟

حجت السلام سیف الله دهقانی امام جمعه بهاباد در خطبه های این هفته نماز جمعه که با شکوه خاصی در مسجد جامع بهاباد برگزار شد با اشاره به خرید هواپیمای ایرباس و مراسم جشن و پایکوبی گفت :  اگر صنعت هوائی به روز باشد جایگاه هوائی ندارد که ملت را وادار به یک جشن بکنند برای اینکه یک هواپیما خریده اند و این جشنها باید برای انرژی هسته ای  و نانوباشد تا خریدن هواپیما؟

امام جمعه بهاباد به جنایات آمریکا و اسرائیل به همراه جیره خوارانش عربستان وقطر در کشورهای یمن، عراق، بحرین و افغانستان و سوریه اشاره کرد و افزود: این انقلاب سبب شد تا جلوی خیلی از توطئه‌های دشمنان در سوریه عراق و یمن و بحرین و افغانستان گرفته شود و اینها همه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران بود

خطیب جمعه بهاباد  با اشاره به در پیش بودن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به مثابه نوری عمل کرد تا ملت شریف ایران اسلامی پس از دو هزار و 500 سال ظلمت، روی آزادی را به خود ببینند.

وی افزود: امروز پس از گذشت سی وهشت سال از پیروزی انقلاب ایران همه آزادیخواهان جهان به تاسی از انقلاب اسلامی به دنبال روشنایی و استقرار حکومت حق و حقیقت بر کشور و مرز و بومشان هستند.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به دنیا صادر شده است، گفت: امروزه به برکت نظام جمهوری اسلامی راه انقلاب و صدور انقلاب به تمام دنیا ادامه دار د

دهقانی با بیان اینکه پاسداری از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی وظیفه همگانی است، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و قدرتی که جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارد، دشمن جرات کوچک‌ترین دست‌اندازی به آب و خاک میهنمان را در ذهن خود حتی مرور هم نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه با مجاهدت‌ها و ایثارگری رزمندگان ایران اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی دشمنان انقلاب اسلامی به اهداف پلید و شوم خود نرسیده اند، گفت: ایران اسلامی امروزه به یک ابر قدرت بین المللی تبدیل شده است.
حجت الاسلا دهقانی با اشاره به اعدام سه جوان بحرینی گفت: شیعیان مظلوم بحرین به دنبال حقوق مدنی خود هستند و جز این هم چیز دیگری نمیخواهند اما مثلث شوم آل سعود، آل خلیفه و انگلیس مانع رسیدن آنها به حقوقشان هستند و سه جوان مظلوم بحرینی برای خوشایند این مثلث شوم اعدام شدند.

وی آمریکا و انگلیس را در جنایات بحرین و یمن محکوم و اظهار کرد: این سه جوان بعد از سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین اعدام شدند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بهاباد با تسلیت حادثه دلخراش و غمناک ساختمان  پلاسکوبه مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران گفت : در این حادثه تعدادی از عزیزان آتش‌نشان ما به شهادت رسیده و مصدوم شدند و امیدواریم ذات مقدس پروردگار برحسب عنایات خاصه‌ای که بر این مردم مومن دارد ضایعات اقتصادی را با برکات ارزشمند جبران و عزیزان از دست رفته با شهدای اسلام محشور شوند.

وی به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آتش سوزی در ساختمان پلاسکو و فروریختن این ساختمان اشاره کرد که معظم له در این پیام فرمودند  بعضی از افراد و مسئولان ازبحث مسائل بچه گانه و مسخره آمیز در خصوص مسئله آتش سوزی در ساختمان پلاسکو دست بردارند وبه نجات کسانی که در زیر آوارها مانده اند کمک کنند بپردازند.

امام جمعه بهاباد به مراسم تحلیف ریاست جمهوری جدید آمریکا اشاره ای داشت و گفت : ریاست جمهوری جدید آمریکا مانند دیگر ریاستهای جمهوری آن کشوراست  که دست از دشمنی با کشور ما بر نمی دارند و ملت باید بداند که اوباما لحظه ای با ما نبود و جز دشمنی چیز دیگری نداشت و هردوی آنها سر و ته یک کرباسند و یک جنایت شبیه هم انجام میدهند .

وی به ترامب ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد و گفت :  اگر ظالمین خواسته باشند به ادامه دشمنی های خود با این ملت بپردازند بدانند که ملت ایران همان برخوردی را که با ریاست جمهوری سابق آمریکا داشته است با این ریاست جمهوری هم خواهد داشت و ملت ایران نیز این ریاست جمهوری را به خاک مذلت خواهد کشید .

توجه به پیام مقام معظم رهبری به نشست 51 سالانه اتحادیه ددانشجویان و تفسیر ایات سوره فتح از دیگر موضوعاتی بود که مورد بحث حجت الاسلام دهقانی امام جمعه بهابا د قرار گرفت

اخبار
ارتباط با امام جمعه