شنبه 1396/5/28 - 21 : 19
مشخصات امام جمعه
سید محمد کاظم مدرسی
سید محمد کاظم مدرسی
محمد آباد يزد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
نجات هر انسانی از هلاکت تقوا است//توجه ویژه دولت باید به معیشت مردم باشد

چکیده ای از خطبه ی اول حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موسوی در بخش مرکزی یزد

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در آغاز خطبه ی اول خود، وهمه برادران وخواهران رابه امر مهم تقوا و پرهیزکاری سفارش کردند.
در ادامه ایشان، به صورت اختصار در مورد تقوا، با اشاره به اینکه کلمه ی تقوا یک واژه ی قرآنی است، با اشاره به آیاتی از قرآن، همچون سوره مبارکه بقره آیه282،سوره مبارکه مائده آیه ی2و8، سوره مبارکه ی حجرات آیه ی3،سوره مبارکه ی شمس آیه ی8، سوره مبارکه ی توبه آیه ،108، در مورد جایگاه تقوا و پیرامون این امر مهم توضیحاتی تفسیری ارائه کردند.
در اواسط سخنرانی ، در جمع بندی خود، تقوا را به معنای احساس مسئولیت و تعهدی دانستند که به دنبال رسوخ ایمان در قلب و در وجود انسان حاکم می شود.
و در پایان سخنرانی خود، طبق روایات از ائمه اطهار علیهم السلام، شاه راه بهشت و نجات هر انسانی را از هلاکت، تقوا دانستند.

(پایان خلاصه ی خطبه ی اول)

چکیده ای از خطبه ی دوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد موسوی در بخش مرکزی یزد

ایشان در ابتدای خطبه ی دوم هم،  در مورد تقوا نکاتی را بیان فرمودند، وعرض کردند طبق کلام امیرالمومنین، افراد متقی، باطن وظاهرشان باهم تطابق دارد و در مورد این حدیث گهربار از امیرالمومنین، اشاره ای اجمالی را شرح دادند.
در ادامه ی خطبه ی دوم به مناسبت های گذشته و پیش رو اشاره ای اجمالی داشتند، از جمله تنفیذ حکم ریاست جمهور توسط مقام معظم رهبری؛ و ضمن تبریک به رئیس جمهور، از ایشان و وزرا وکارگزاران، اطاعت از منویات مقام معظم رهبری، از جمله حمایت از صنایع کوچک ومتوسط، حمایت از مستضعفین، حمایت از تولید ملی و توجه به ارزش های کشور، توجه ویژه به اشتغال و اقتصاد مقاومتی و توجه به معیشت مردم را خواستار شدند.
در مورد برجم عرض کردند که فکر استکبار جهانی، فشار آوردن سهم گین  بر مردم  است و زمینه را طوری فراهم کنند، برای خروج ما از برجام، و ما باید سوژه را به دست دشمن بدهیم و باید در برابر جهانی همه متوجه بشوند که آن ها کسانی هستند که در برابر قرار داد بین المللی شونه خالی کرده اند و ما باید در این زمینه هوشیار باشیم.
در اواخر خطبه ی خود، اشاره به یکی از مناسبت های پیش رو،  از جمله در چهارشنبه زیارتی مخصوص امام رضا علیه السلام، و پنج شنبه حماسه ی خونین پاوه در سال58، آغاز روز بازگشت افتخار آفرین آزادگانی که در هشت سال دفاع مقدس به دست دژخیمان بعثی به اسارت گرفته شده بودند ونیز پیروزی غیرتمندانه وقدرتمندانه ی حزب الله لبنان، در برابر ارتش سراپا مسلحانه ی رژیم منحوس اسرائیل، که جدا جای افتخار برای ما دارد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه