چهارشنبه 1396/11/4 - 48 : 10
مشخصات امام جمعه
علی برهان
علی برهان
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/19
امنیت ایران در گرو زمینگیر شدن داعش در سوریه / سند خیانت بار 2030 نشانه واضح پایمال کردن خون شهداست

خطبه اول:

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه شهر مهریزبا حضور نماز گزاران درمسجدجامع این شهر برگزار گردید. خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا و پرهیزکاری الهی میلاد با سعادت کریم اهل البیت امام حسن مجتبی (ع)را به آقاامام زمان(عج)و همه نمازگزاران تبریک عرض کردند.

خطبه دوم:

 

حجت الاسلام و المسلمین محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا: مقام معظم رهبری فرمودند مراقب باشید جای جلاد و شهید در دهه 60 عوض نشود. بعضی از صحبت ها و جانبداری ها در جریان انتخابات اردیبهشت ماه تاسف بار و دور از انصاف بود.

 

عبدالرضا محی الدینی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) افزود: عملیات کور تروریستی که به تعبیر امام خامنه ای بیشتر شبیه ترقه بازی بود و اندک خللی در اراده ملت ایران ایجاد نخواهد کرد، خواه ناخواه مردم را به یاد جنایات منافقین در دهه 60 می اندازد. برخی سعی دارند اعدام این جلادان را در دهه 60 محکوم کنند و این جای تامل دارد و امیدواریم سیاسیون و دولتمردان به دور از تعصبات جناحی و حزبی و با در نظر گرفتن شاخصه های فکری خط امام راحل (ره) به مردم و مصلحت نظام توجه کرده و درمورد اظهارنظرهای خود تجدیدنظر کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: اظهارات ناآگاهانه برخی از کمک نظام ما به عراق و سوریه منصفانه و آگاهانه نیست. این حادثه، ابعاد وسیع دلاوری ها و از جان گذشتگی های مدافعان حرم را روشن کرد. خط مقدم ما سوریه است و اگر داعش در سوریه زمینگیر شود، ایران امن خواهد ماند.

 

محی الدینی با اشاره به مسئله مهم فرهنگ گفت: مقام معظم رهبری درباره ثروت فرهنگی می فرمایند لزوم حفظ فرهنگ اسلامی از هوا مهم تر و با اهمیت تر است و مسائلی مانند سند 2030 که در تقابل با فرهنگ غنی اسلامی است از نظر نظام جمهوری اسلامی و مردم مومن و ولایتمدار ایران مردود است.

 

وی افزود: اگر نسبت به نظام آموزشی و تربیت نسل آینده و فرهنگ اسلامی مان بی تفاوت باشیم و با سخنان و رفتارمان پشت به ارزش ها کنیم، خداوند ما را نخواهد بخشید؛ چرا که شهدای ما با نثار جان خود از ما خواهران و برادران خواستند که در هنگام امنیت راه آنها را ادامه دهیم و در حفظ ارزش ها و حجاب و امانت داری ها کوشا باشیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه