دوشنبه 1396/9/27 - 36 : 8
مشخصات امام جمعه
آیت الله علیرضا اعرافی
آیت الله علیرضا اعرافی
ميبد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
با اقدام ترامپ فلسطین بار دیگر مسأله اول جهان اسلام شد

امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ، اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهور ابله امریکا را محکوم کرد و گفت : قطع یقین رژیم صهیونیستی با این قضیه نابود خواهد شد.

به گزارش میبد آدینه ، حجت الاسلام حبیب الله غفوری افزود : دامن زدن ترامپ به مسأله قدس ، باعث شد جهان اسلام متحد و یکدست و مرتجعین عرب رسوا شود.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه با اعلام این موضع رئیس جمهور امریکا معلوم شد چه کسانی پشت پرده با رژیم صهیونیستی ارتباط دارند تصریح کرد : دشمنان که با ایجاد داعش می خواستند قدس به فراموشی سپرده شود امروز مسأله اول جهان اسلام شد .

سازش و مذاکره با دشمن راه باطل است

وی خاطرنشان کرد : با این مسأله ثابت شد که راه مقاومت درست است و راه سازش و مذاکره راه باطل است و دشمن هر چه جلو آمده از طریق سازش و مذاکره است و راه درست برای نابودی صهیونیسم و استکبار جهانی و تحقق وعده الهی و سپرده شدن زمین به دست صالحین ، تنها از راه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان به دست می آید.

این روزها جهان اسلام ملتهب است

حجت الاسلام غفوری با اشاره به ملتهب بودن جهان اسلام در این روزها گفت : به حق خدای متعال همانطور که در طول تاریخ زمینه حفظ دینش را به دست دشمن فراهم می کند ، در این سالها ما تجربه کردیم جنگی که دشمن علیه ما به راه انداخت ، به گمان اینکه از این طریق ما را نابود می کنند ، اما نسلی انقلابی و شهید پرور بین این ملت و مملکت ظهور کرد که برای همیشه شهدایی که ما در راه خدا تقدیم کردیم انقلاب اسلامی را بیمه کرد.

تهدید دشمن به فرصت راهبردی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شد

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه تهدید دشمن به فرصت راهبردی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شد اظهار داشت : تحریم کردند که ما را بشکنند ، اما فکرها و استعدادها بکار افتاد و در عین حفظ تحریم در 40 سال گذشته ملت ایران امروز کارش به جایی رسیده است که در بسیاری از امور جز چند کشور اول دنیاست که صاحب فن آوری های پیشرفته در عرصه موشک ، هوافضا ، سلول های بنیادی و بسیاری از داروهای خاص و ویژه ، علوم پزشکی و بسیاری از امور است .

خطیب جمعه موقت میبد گفت : این تحریم ها و دشمنی ها باعث شد ملت باور کند که روی پای خود بایستد با دست خودش با استعداد ، فکر و تلاش نسل جوان تحصیل کرده اش کار خود را پیش ببرد.

دشمن فکر می کرد داعش ایده نیل تا فرات صهونیست را محقق می کند

وی با بیان اینکه امروز ما فناوری مورد نیاز کشورهای دیگر را صادر می کنیم و در اختیارشان می گذاریم ، افزود : استکبار به وسیله دشمن جلادی مثل داعش در منطقه و حمایت و پشتیبانی از آن برای جنایت یقین داشت ایده نیل تا فرات رژیم صهیونیستی را محقق می کند اما با عنایت خدا و به دست جبهه مقاومت نابود شد .

امام جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد : دو کشور عراق و سوریه که تجربه نداشتند امروز در آنها حشدالشعبی ، جیش الشعبی و بسیج و جوانان مجاهد و مبارز پیدا شدند .

امروز جبهه مقاومت از هر زمان دیگر مستحکم تر از جهت تسلیحات است

حجت الاسلام غفوری یادآور شد : امروز یک جبهه بسیار قدرتمند در مقابل رژیم صهیونیستی شکل گرفته است و جبهه مقاومت به فضل خدا از هر زمان دیگر  قوی تر ، مستحکم تر و پیشرفته تر از جهت تسلیحات است که زمینه آن را دشمن فراهم کرد.

وحدت حوزه و دانشگاه کلید نجات ملت است 

خطیب جمعه موقت میبد با گرامی داشت 27  آذر سالروز شهادت شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه و تبریک این روز به اصحاب حوزه و دانشگاه گفت : اگر این مناسبت درست محقق شود ، کلید نجات ملت است.

وی با بیان اینکه پیشرفت هر کشور و ملت هم در فضای مادی و معنوی از طریق علم میسر است اظهار داشت : با علم است که پیشرفت و بصیرت حاصل و راه برای انسان روشن می شود چرا که دانش چراغ زندگی انسانهاست و خدای متعال هم در کتاب شریفش از علم و عالم و علما تجلیل کرده است.

حجت الاسلام غفوری گفت : عالمان یک جامعه نظیر جامعه ما در حوزه و دانشگاه مجتمع است و رشته های دینی ، الهی ، معنوی ، رشته های علوم انسانی ، رشته های سبک زندگی الهی و اسلامی و علوم الهی در حوزه های علمیه و علوم طبیعی که مورد نیاز زندگی روزمره بشر است در دانشگاهها تحصیل و تدریس می شود.

سعادت جامعه اسلامی در وحدت حوزه و دانشگاه

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه دشمن برای خنثی کردن حوزه و دانشگاه  قبل از انقلاب برای اختلاف افکنی به دانشگاهی ها رفت و گفت این حوزوی ها مرتجع و عقب مانده اند و شما متمدن و روشنفکر و پیشرفته اید و  به حوزه ای ها گفتند اینها بی دین و لامذهبند ، گفت : دشمنان خبیث و پلید اسلام و مسلمین که در رأسش انگلیس بود و امریکایی ها بعدا پی گیر آن بودند از طریق عوامل داخلی شان این اختلاف افکنی را در ایران به پیش گرفتند.

وی با اشاره به بلوایی که در سر جریان دکتر شریعتی درست کردند اظهار داشت : اگر حوزه و دانشگاه با هم متحد شوند ، سعادت جامعه اسلامی ما از مسیر علومی که در حوزه های علمیه و دانشگاهها تحصیل ، تحقیق ، تدریس و تولید می شود تامین خواهد شد.

حجت الاسلام غفوری خاطرنشان کرد : اما هنوز این وحدت به نقطه کمال نرسیده است و نیاز است در عرصه های علمی زمینه برای همکاری بین فضلای حوزه و تحصیل کرده های دانشگاهها روز به روز بیشتر شود تا شاهد موفقیت های بیشتر در آینده باشیم .

اخبار
ارتباط با امام جمعه