شنبه 1396/2/9 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
علی خاتمی
علی خاتمی
زنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
کاندیداها باید اعلام کنند که نگاهشان به بیرون از مرزها نخواهد بود

آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر زنجان، اظهار داشت:هشتم اردیبهشت ماه سال 1360سالروز شهادت خلبان قهرمان، شهید علی اکبر شیرودی است که انصافا از حماسه‎سازان بزرگ دوران دفاع مقدس محسوب می‎شود.
وی با اشاره به هفته شوراها از 9 تا 15 اردیبهشت ماه، گفت: قانون اساسی ایران از مترقی‎ترین قوانین است و نقش عمده‎ای را به مردم برای تعیین سرنوشت خود داده است که انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا یکی از این انتخابات است.
خطیب جمعه گفت: سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) است که به عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است،پاسدار همه هستی، مال، جان و اولاد خود را در طبق اخلاص برای پاسداری از دین، قرآن و سنت اهل بیت (ع) فدا کرد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد: عده‎ای به عنوان پاسدار سینه خود را سپر کرده و در برابر توطئه‎های دشمنان ایستادگی کرده و به همین دلیل معمار کبیر انقلاب اسلامی سالروز ولادت امام حسین (ع) را به عنوان روز پاسدار نامگذاری کردند.
آیت‎الله خاتمی افزود: امام خمینی (ره) فرمودند: "باید به همه نیروهای مسلح کشور و به شما سپاهیان اطمینان دهم که تا من زنده هستم از حمایت و دعای خیر برای شما دریغ نخواهم کرد و شما را از بهترین عزیزان و همراهان خود می‎دانم".
وی اضافه کرد: پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و پس از آن در پاسداری از انقلاب، ارزش‎ها، خون شهدا و ولایت امتحان خود را پس داده‎اند.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به روز جانباز به عنوان سالروز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)،گفت: همه جانبازان سرافراز نظام اسلامی دین خود را به نظام اسلامی ادا کرده‎اند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر، گفت: محور شعار سال کارگران کشور هستند که مقام معظم رهبری فرمودند:" اگر ما به دنبال توسعه اقتصادی هستیم باید کار را تقویت کنیم، نمی‎شود مرتب صحبت از سرمایه‎گذاری کرد، بنده نقش سرمایه‎گذاری را قبول دارم، اما سرمایه‎گذاری یک رکن آن است و رکن اساسی کار کارگر است واین قشر ستون اصلی تولید در کشور هستند."
آیت‎الله خاتمی با اشاره به سالروز ولادت امام سجاد (ع)، گفت: این روز را به همه ملت ایران و آزادگان سرافراز تبریک می‎گویم.
وی با تبریک روز معلم و هفته سیاسی عقیدتی سپاه،بیان داشت: یکی از رموز ولایتمداری این است که تکلیف و وظیفه دینی خود را در هر حال انجام داد که نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خوبی به این وظیفه عمل می‎کنند.
خطیب جمعه زنجان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات، گفت:کسانی که خود را برای خدمت عرضه کرده‎اند و مردمی که می‎خواهند رای بدهند باید به وظایف خود آشنا باشند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان بر ضرورت جلوگیری از قدرت‎طلبی و سیاه‎نمایی از سوی کاندیداهای انتخابات تاکید کرد و گفت: نا امید کردن مردم نباید در دستور کار کاندیداها باشد.
آیت‎الله خاتمی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری کاندیداها باید اعلام کنند که نگاهشان به بیرون از مرزها نخواهد بود، گفت: ظرفیت‎های بسیاری در کشور وجود دارد که می‎تواند موجب اقتدار نظام اسلامی شود که این امر دشمن را مایوس می‎کند.
وی حضور باشکوه را وظیفه همگان دانست و گفت: حضور پرشور موجب نشان دادن اتحاد و همبستگی ملت ایران و مایوس کردن دشمنان می‎شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه