پنج شنبه 1396/5/26 - 18 : 2
مشخصات امام جمعه
علی خاتمی
علی خاتمی
زنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
دولت باید نظرات منتقدان را تحمل کند

آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زنجان اظهار داشت: 25 مرداد ماه روز حمایت از صنایع کوچک است که این صنایع همان طور که از نامش پیدا است سرمایه و نیروی انسانی کمتری لازم دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال 95 در چند مورد تاکیدات فراوانی بر حمایت از صنایع کوچک داشته‌اند، گفت: طبق فرمایش ایشان مهمترین مشکل اقتصادی ما رکود و نبود اشتغال است که راه حل آن پرداختن به صنایع کوچک و متوسط است.

امام جمعه زنجان با اشاره به سریع الوصول و زود بازده بودن صنایع کوچک عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر حدود 60 درصد صنایع کوچک در وضعیت رکود به سر می‌برند.

وی با اشاره به 22 مرداد ماه روز تشکل‌ها و نهاد‌های اجتماعی بر حضور دو شاخص دین و مردم در این نهادها تاکید کرد و گفت: مردم نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت و تصمیم‌گیری‌های کشور و جنگ و دفاع از آن دارند.

خاتمی به 23 مرداد ماه سال 85 به عنوان یکی از روزهای سرنوشت‌ساز در دنیای اسلام اشاره کرد و افزود: این روز، روز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه در مقابل حملات جنایت‌بار رژیم جعلی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه جوانان مسلمان و انقلابی جنوب لبنان بدون هیچ‌گونه پایگاه و نظام سامان‌یافته‌ای زیر نام مقدس حزب الله در برابر اسرائیل ایستادگی کردند، ابراز کرد: هدف اسرائیل نابودی حزب الله در عرض سه ساعت بود که جوانان حزب الله 33روز ایستادگی کرده و پیروز شدند.

امام جمعه زنجان اسرائیل را بازنده ظاهری و آمریکا به عنوان حامی اسرائیل را شکست خورنده اصلی این جنگ عنوان کرد و گفت: دشمنان از این سنت الهی غافل هستند که اگر در هدف مقدس خود مقاومت کنید نصرت خداوند پشت سر شما است.

وی با تاکید بر اینکه همه جای دنیا باید از این سنت الهی استفاده شود، گفت: بر اساس این سنت و فرمایشات مقام معظم رهبری راه مقاومت تنها راه پیروزی است حتی اگر تعداد ما اندک باشد و مقابل ما ارتش بزرگ جهان ایستاده باشد.

خاتمی به 25 مرداد ماه روز زیارتی مخصوص امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: این روز که همان 23 ذی القعده است و بر زیارت امام رضا (ع) از راه دور و نزدیک سفارش شده است.

وی با اشاره به سالروز آزادی اسرای رزمنده در زندان‌های مخوف رژیم بعثی عراق، در 26 مرداد ماه سال 69 این روز را به آزادگان کشور تبریک گفت و افزود: همچنین از نیروی انتظامی قدردانی می‌کنم که در برابر هنجارشکنانی که قصد ترویج بی‌حجابی و بدحجابی را دارند، برای حفظ ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کنند.

امام جمعه زنجان ریشه‌کنی فقر و فساد و حرکت منظم بر اساس برنامه ششم توسعه را از مهمترین سفارشات مقام معظم رهبری به دولت عنوان کرد و گفت: دولت باید نظرات انتقادی مخالف را هم شنیده و تحمل کند و توصیه‌های مقام معظم رهبری اصول کلی همه کارگزاران نظام باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه