شنبه 1396/4/3 - 0 : 10
مشخصات امام جمعه
علی خاتمی
علی خاتمی
زنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
ستکبار جهانی به دنبال فراموش شدن مسئله قدس است

آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر زنجان اظهار داشت: 26خرداد سال 1344 شهادت جمعی از جوانان مؤمن و انقلابی برای مبارزه با سلطه خارجی بود.
وی با بیان اینکه این مبارزان با دستور حسنعلی منصور اعدام شدند،افزود: شهیدان بخارایی، صفار هرندی نیک‎نژاد و ایمانی اعدام شدند.
خطیب جمعه زنجان 27 خرداد به عنوان سالروز جهاد سازندگی و صدور فرمان امام خمینی (ره) برای محرومیت‎زدائی را یادآور شد و گفت: عده‎ای از جوانان در جنگ شهید شده و برخی نیز اسیر و جانباز شدند و عده‎ای از جوانان نیز برای رفع محرومیت وارد میدان شدند.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه زدودن فقر و محرومیت از روستاها و حرکت به سوی استقلال و خود کفایی کشاورزی از مهمترین اهداف جهاد سازندگی است، افزود: 80 درصد محصولات کشاورزی در روستاها تولید می‎شود.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به 31 خرداد به عنوان سالروز شهادت دلاور مرد جهان اسلام شهید چمران، ادامه داد: در ابعاد علمی، اخلاقی و جهاد فی‌سبیل‎الله شهید چمران الگوی همه جوانان و اساتید است که این سازمان برای رشد علمی گام‎های بلندی را برداشته است.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به یکم تیر سال 1360 به عنوان سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: این نهاد مقدس از روزی که تاسیس شد انسجام خاصی در خصوص تبلیغات دینی در شهر و روستاها خدمات ارزشمندی را ارائه کرده است.
وی بر ضرورت حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز قدس به عنوان روز اسلام و عزت مسلمین تاکید کرد و گفت: هر سال مردم ایران برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین در این راهپیمایی شرکت می‎کنند.
خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه غده سرطانی رژیم غاصب صهیونیستی مردم فلسطین را از خانه و کاشانه خود بیرون کرده است، افزود: امسال راهپیمایی روز قدس دارای حساسیت بیشتری است.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و برخی سران عربی به حمایت از تکفیری‎ها و داعش پرداخته و به دنبال ترویج اسلام هراسی، ایران هراسی و شیعه هراسی هستند، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی به دنبال فراموش شدن مسئله قدس است تا رژیم غاصب صهیونیستی به جنایت‎های خود ادامه دهد که باید با حضور گسترده در این راهپیمایی، این توطئه‎ها خنثی شده و فریاد مردم به گوش جهانیان برسد.
وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری راهگشا و نقشه راه است، افزود: مقام معظم رهبری در جلسه با مسئولان نظام نقشه راه را بیان کردند.
خطیب جمعه زنجان گفت: مقام معظم رهبری فرمودند:" تصمیم‎گیری مسئولان باید تامین منافع ملی باشد که باید با هویت ملی سازگار باشد، همه چیز در نظام باید مطابق با مصلحت و منفعت ملی باشد."
امام جمعه زنجان اسلام، پیشینه تمدنی و تاریخی ایران و آرمان‏های انقلاب اسلامی را سه پایه تعیین‎کننده هویت ملی و منافع ملی عنوان کرد و گفت: افتخار همه ما باید به اسلامی بودن، ایرانی بودن و انقلابی بودن باشد.
وی با بیان اینکه مرز بندی در برابر دوست و دشمن از تاکیدات مقام معظم رهبری بود، افزود: داشتن بصیرت دینی و سیاسی از دیگر ویژگی‎های فرد انقلابی است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان خاطر نشان کرد: همه باید به مسئولان کشور کمک کنند، مسئولان نیز باید با رعایت حال مردم، با هم همکاری کنند.
آیت‎الله خاتمی با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری انتخابات قدرت انقلاب و نظام اسلامی را نشان می‎دهد، افزود: نباید کشور را دو قطبی کرد.
وی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در خصوص برجام نیز گفت: دشمنان برای مهار انقلاب تحریم‎ها را تشدید کردند.
خطیب جمعه زنجان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند:"به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم اما در همین ماجرا به دلیل اعتماد به طرف مقابل اهتمام لازم را به خرج ندادیم که خلاهایی باقی ماند و دشمن در حال استفاده از آنها است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه