سه شنبه 1395/11/5 - 26 : 4
مشخصات امام جمعه
علی خاتمی
علی خاتمی
زنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
دشمنی دشمن دعوای اعتقاد و ایمان است

آیت‎الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر زنجان، اظهار داشت: در سال 1342 حسنعلی منصور یکی از مهره‎های مشخص، به عنوان نخست وزیر انتخاب شد که قانون مصونیت مستشاران خارجی در ایران توسط وی به تصویب رسید که علما، متدینین و گروه مؤتلفه که مشی و مرام آنها تبعیت بی‎چون و چرا از حکم علما بود، توسط شهید بخارایی به درک واصل شد تا هشداری به رژیم پهلوی و آمریکا باشد.

وی با اشاره به چهارم بهمن به عنوان سالروز اشغال نظامی مهرآباد برای جلوگیری از ورود امام بود، افزود: وقتی دیدند اما برای ورود به ایران جدی است این فرودگاه را بستند اما علمای بزرگ بلاد به تهران مهاجرت کرده و در دانشگاه تهران در اعتراض به این تصمیم نابخردانه و ظالمانه بختیار تحصن کردند که فشار مردم در خیابان‎ها و تظاهرات و حضور متحصنین در دانشگاه تهران نتیجه داد و مجبور شدند تا فرودگاه را باز کنند.

خطیب جمعه زنجان خاطرنشان کرد: ششم بهمن سال 1360 به عنوان سالروز دشمن جنگ را به ما تحمیل و دو جبهه در غرب و جنوب در کردستان و خوزستان بازد کرد تا در عرض پنج روز ایران شکست بخورد اما با ایجاد جبهه سوم منطقه آزاد درصدد تضعیف قدرت ایران بودند که شهر آمل انتخاب شد و به این شهر حمله کرده و مراکز حساس انقلاب را از نظر خود اشغال کردند همین که خورشید طلوع کرده و مردم آمل متوجه این توطئه شده وارد صحنه شده و در عرض کمتر از 24 ساعت، این توطئه را خنثی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ادامه داد: نخستین هدف شوم آنها این بود که کمیته انقلاب اسلامی را از کار انداخته و به برنامه‎های خود جامه عملی بپوشانند که مردم غیرتمند آمل اجازه ندادند.

آیت‌‏الله خاتمی گفت: دشمن احمق نیست و اگر اجازه داده شود با مسائل مختلف هسته‎ای، لبنان، یمن، سوریه، عراق وارد عرصه می‎شود، اما دشمن قابل اعتماد نیست و توطئه‎های ریز و درشتی علیه نظام اسلامی اعمال کرده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنی دشمن در زمینه خاک، آب، زمین و ملک نیست بلکه دعوای اعتقاد و ایمان است، افزود: تا زمانی که ایمان و جمهوری اسلامی وجود دارد این دشمنی ادامه دارد.

خطیب جمعه زنجان ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند:"هر جا صبر کرده و ایستادگی نشان داده‎ایم، خداوند عجر ما را ذایل نکرده است و هر جا وادادگی نشان دادیم، ضربه خورده‎ایم و آنجا اخلال به وجود آمد".

نماینده ولی فقیه در استان زنجان بر ضرورت بازنگری بر مقوله واردات در کشور تاکید کرد و گفت: در گذشته در این زمینه غفلت و بی‎توجهی شده است و باید مبادی ورودی و خروجی برای جلوگیری از قاچاق کنترل شود.

آیت‎الله خاتمی تصریح کرد: جشن های انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر برگزار می‎شود که باید دو مسئله تکبیر شبانه و راهپیمایی باشکوه 22 بهمن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: دهه فجر به جناح خاصی تعلق ندارد و باید با برگزاری جشن‎های مردمی این ایام را جشن گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان بر ضرورت جدی گرفتن هشدارهای ایمنی تاکید کرد و گفت: پلاسکو نخستین برج ایران است که دومین ساختمانی بود که دارای آسانسور بود اما حادثه سنگینی بر اثر غفلت در موضوع ایمنی رخ داد که به خانواده آتش نشانان تسلیت عرض می کنیم

اخبار
ارتباط با امام جمعه