جمعه 1396/1/4 - 41 : 12
مشخصات امام جمعه
علی خاتمی
علی خاتمی
زنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
فاجعه بزرگ بشری در کشور یمن در حال وقوع است

آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه زنجان ضمن گرامیداشت روز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر اظهار داشت: زنان مدیریت داخلی خانه را بر عهده دارند و مردان باید در داخل خانه سمت‌ها و عناوین بیرون از خانه را کنار گذاشته و در مدیریت داخلی خانه با خانم‌ها همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه ریشه همه انسانها پدران و مادران هستند، ابراز کرد: اولیای دین به افرادی که در زندگی آنها گره‌ای افتاده توصیه کردند تا رضایت مادر خود را جلب کنند.
امام جمعه زنجان به نیکی به مادر تاکید کرد و گفت: کسانی که مادر آنها در قید حیات نیست با دعا، نماز و احسان آنها را یاد کنند.
وی به سالروز ولادت معمار کبیر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان بزرگ مرد جهان سیاست، دیانت، مرجعیت و انقلاب است.
خاتمی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در وصف امام خمینی(ره) فرمودند که ایشان به انسانها کرامت و به مومنان عزت و به مسلمانان قوت و شوکت، به دنیای مادی و  بی‌روح معنویت، به جهان اسلام حرکت و به مبارزان و مجاهدان در راه خدا شهامت و شهادت داد.
وی خاطرنشان کرد: دوم فروردین ماه مصادف با سالروز هجوم وحشیانه عمال پهلوی به حوزه علمیه و مدرسه فیضیه است.
امام جمعه زنجان با اشاره به سالروز آغاز عملیات افتخارآفرین فتح‌المبین مصادف با دوم فروردین ماه بیان کرد: ایران با قدرت تمام و استقامت، با سربلندی و افتخار در مجامع بین‌المللی ایستاده است.
وی خون پاک شهدا، بصیرت و استقامت مردم و نیز رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری را از دلایل ایستادگی ملت ایران عنوان کرد و افزود: پایداری مردم موفقیت‌هایی  را در عراق، سوریه و جنوب لبنان به همراه داشته است.
خاتمی با ابراز نگرانی از محتاج بودن  7 میلیون مردم بی‌گناه یمن به نان خشک و نگاه مجامع بین‌المللی به آن ابراز کرد: این یک فاجعه بشری است که مدعیان خادم‌الحرمین مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و خود با یک هزار و 500 خدم و حشم مشغول خوشگذرانی هستند.
وی مثلث شوم آمریکایی، عربی و عبری را عاملان جنگ افروزی در منطقه خواند و نابودی دشمنان اسلام را از خداوند متعال خواستار شد.
امام جمعه زنجان به ادای صله رحم در روزهای عید تاکید کرد و افزود: نوروز فرصت مناسبی برای ایجاد صمیمیت بیشتر است و مردم باید از چشم و هم‌چشمی دوری کنند.
 

اخبار
ارتباط با امام جمعه