يکشنبه 1396/11/1 - 34 : 16
مشخصات امام جمعه
محمدباقر مقدمی
محمدباقر مقدمی
ايجرود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
هدف دشمن ثبات زادیی در نظام اسلامی کشور است

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه آمریکا با ارائه طرح درصدد تضعیف کردن نظام جمهوری اسلامی ایران است، چرا که این نظام نفوذ استکبار جهانی را در دنیا خنثی کرده است، گفت: هدف دشمن ثبات زادیی در نظام اسلامی کشور است.

 حجت الاسلام محمد باقر مقدمی «امام جمعه ایجرود» در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه سنای آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران اسلامی وضع کرده است، اظهار داشت: این طرح، موسوم به مقابله با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران خواستار اعمال تحریم‌هایی جدید علیه ایران به‌بهانه برنامه موشکی، انتقال تسلیحات، حمایت از گروه‌های مقاومت و نقض ادعایی حقوق بشری است.

وی با اشاره به بندهای مهم این طرح از جمله تحریم برنامه موشکی ایران، تحریم هسته ای و هماهنگی تحریم‌های آمریکا با اتحادیه اروپا، عنوان کرد: تاکنون دشمنان این نظام اسلامی راه ها و روش های گوناگونی برای براندازی و تضعیف نظام اسلامی پیش گرفته اند که با تلاش و اتحاد ملت و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب، تیر این توطئه ها به سنگ خورده و هدف دشمن که هدف اصلی دشمن که  براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود خنثی شده است.

امام جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه هدف استکبار جهانی با ارئه این طرح ایران هراسی در منطقه است چرا که کشور اسلامی ایران توانسته است نفوذ آمریکا را در جهان اثر ناپذیر کند، اذعان کرد: دشمنان این مرزو بوم همواره درصدد برهم زدن استقلال و از بین بردن امنیت این کشور بودند و هستند و خوشبختانه با اتحاد سه قوا و نیروهای نظامی و انتظامی این مسئله تنها سرابی بیش برای دشمنان نبوده است چرا که هرچقدر تلاش می کنند نمی توانند اتحاد این ملت را برهم بزنند.

حجت السلام مقدمی با اشاره بر اینکه امروز 25 ذلقعده سالروز دحوالارض است، افزود: امروز روزی است که زمین گسترده شده و عبادات در این روز بیشتر از پیش پذیرفته می شود.

خطیب جمعه ایجرود با بیان اینکه کودتای ۲۸ مرداد، کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی آمریکا و انگلیس برای بازگرداندن محمد رضا شاه به ایران و ضدّ  دولت مصدق در مرداد ۱۳۳۲ به انجام رسید، تاکید کرد: کسانی که از رهبر و ولی خود جدا می شوند و حول محور رهبر نیستند شکست ان ها حتمی است.

وی با اشاره به نامه ی اعتراضی  که اهالی شهر زرین آباد در خصوص ساعات برگزاری مراسم عروسی که تا بامداد در این شهر ادامه دارد، بیان کرد: ایجاد مزاحمت و سرو صدا حق الناس است و این مسئله در مراسمات عروسی باید رعایت شود، چرا که در خانه ای ممکن است فرد مسن یا بیماری باشد و سرو صداهای بی مورد باعث مخل آسایش آن ها شود.

وی با بیان اینکه دوم شهریور ماه سالروز آغاز هفته دولت است، گفت: برای همه دولتمردان آروزی موفقیت دارم و امیدوارم در راه آبادانی بیشتر از پیش کشور جمهوری اسلامی ایران گام بردارند.

انتهای پیام/

اخبار
ارتباط با امام جمعه