يکشنبه 1395/12/1 - 16 : 22
مشخصات امام جمعه
سید علی طالبی
سید علی طالبی
خدابنده
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
متن کامل خطبه های نماز شهر قیدار 95/11/22

متن کامل خطبه های نماز شهر قیدار 95/11/22

 

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

خطبه اول

ü     امام خمینی (ره) از کسانی است که جریان ظهور مصلح کل و عدل‌گستر جهانی را هم در آثار و اندیشه متجلی کرده و هم در میدان عمل .

ü     امام خمینی‌(ره) بزرگ‌ترین منتظر در قرن حاضر بود چرا که با تعریفی عمیق از مقوله انتظار و منتظر، به ایجاد حکومت اسلامی برای زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی‌(عج) پرداخت و با بسط و گسترش نظریه ولایت فقیه، نایبان برحق امام زمان (عج) را بر رأس حکومت اسلامی گذاشت تا روند حرکت به سمت قیام منجی عالم بشریت بدون کوچک‌ترین انحرافی ادامه یابد.

ü     امام خمینی (ره) همیشه انقلاب اسلامی در ایران را نسخه ای برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین (ع) می دانستند و تاکید داشتند که مسیر حرکت انقلاب باید در راستای اتصال به حکومت عدل امام عصر(عج) قرار داشته باشد.

ü    مردم ایران نیز به این دیدگاه منتظرانه امامشان در اتصال انقلاب  به حکومت مهدوی باور داشتند و این  باور قلبی  به دعای دسته جمعی تبدیل شده بود «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار» که این شعار و دعا بعد از رحلت آن حضرت به شعار و دعای «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما» تغییر یافت. در حقیقت در  عمق این شعار دعاگونه یک اعتقاد  دینی قرار دارد که ناشی از شناخت و ایمان مردم به مسیر حرکت انقلاب اسلامی است.

ü     در آغازین ماه های پیروزی انقلاب و در دوازدهم تیر 58 امام مسیر حرکت انقلاب در زمینه سازی ظهور را اینگونه بیان می کنند «انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا بکند و مقدمات ظهور انشاالله تهیه بشود.... امیدوارم که این نهضت و این انقلاب منتهی بشود به ظهور امام عصر سلام الله علیه ....»  (صحیفه۷ /۲۵۵ تاریخ ۱۲/۴/۱۳۵۸)

ü    بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی هیچگاه از مسیر حرکت نظام در زمینه سازی ظهور امام عصر غافل نبود چنانچه در ماههای پایانی عمر با برکت خود در جمع مسئولان نظام فرمودند: «مسوولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست، انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنا فداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.  مسایل اقتصادی و مادی اگر لحظه ای مسئولین را از وظیفه ای که بر عهده دارند منصرف کند‚ خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد.

ü    از دیدگاه امام (ره) انتظار فرج به معنی سکون و بی تحرکی و انتظار خالی صرف نیست، آن حضرت انتظار را یک حرکت تهاجمی به سمت ظهور تعریف می کردند

ü     امام خمینی در این خصوص می فرمایند: «اینطور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان سلام الله علیه هستیم پس دیگر بنشینیم در خانه هایمان ‚ تسبیح را دست بگیریم و بگوییم عجل علی فرجه. عجل‚ با کار شما باید تعجیل بشود‚ شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او. و فراهم کردن اینکه مسلمین را با هم مجتمع کنید‚ همه با هم بشوید‚ انشاء الله ایشان ظهور می کند.(صحیفه نورج۱۸ صفحه۱۹۵تاریخ ۱/۱۰/۱۳۶۲)

ü      امام خمینی (ره) در مسیر انتخابیش برای انقلاب اسلامی که در مسیر زمینه سازی برای ظهور است هیچوقت دچار تردید و کمرنگی نشد بطوریکه آن حضرت در هر موقعیتی با شجاعت تمام از این موضع صحبت کرده و دنیا را به آن توجه می دادند.

«ما با خواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور انقلاب راستین و بیان احکام محمدی (ص) است‚ به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران خاتمه می دهیم و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی مصلح کل و امامت مطلق حق امام زمان - ارواحنا فداه هموار می کنیم.»(صحیفه نور ج ۲۰ صفحه ۱۹۶ تاریخ: ۱۴/۱/۱۳۶۷)

خطبه دوم

حضور حماسی مردم در راهپیمائی 22 بهمن

در مطلع الفجر پيروزي حق بر باطل 22 بهمن ماه بار ديگر سيل خروشان امت بصير و قهرمان جاری شد، بار ديگر درياي طوفاني اين ملت، دشمنان اسلام و انقلاب را به لرزه درآورد  مردم ایران به پيروي از مقتدای خود، ایران اسلامی را  به صحنه عزت و آزادگي مبدل ساخت و به استكبار جهاني ثابت نمود كه تحريمها و تهديدها حبابهايي بیش نیستند.

از حضور حماسی مردم عزیز و ولایتمدار سراسر کشور عزیزمان ایران و شهرستان خدابنده در راهپیمایی دشمن‌شکن یوم‌الله 22 بهمن که تجلی بصیرت و نمایش وحدت و اتحاد و اقتدار ملی  بود تقدیر و تشکر می کنم.

 مردم عزیز ایران با خلق حماسه ماندگار دیگری باز تمام معادلات و تحليل های رسانه‌هاي معاند نظام جمهوری اسلامی ایران را به هم ريختند و مشت کوبنده ای بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی زند.

مردم ما در ۲۲ بهمن امسال بار دیگر اعلام  کردند که هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد و تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان برای دفاع از آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستاده اند

*جبهه استکبار در راس آن آمریکایی ها بر این باور بودند که  برجام منجر به از بین رفتن روحیه انقلابی‌گری در ایران و به تعبیر آنان تغییر مسیر در ایران خواهد شد، تضعیف روحیه انقلابی‌ ملت ایران ،قبول برتری و ابرقدرتی آمریکا و کنار آمدن با استکبار یکی از آرزوهای آمریکاست که البته به گور خواهد برد. دیدند این امر اتفاق نیفتاد دوباره رییس جمهور جدید آمریکا  متوسل به طناب پوسیده تهدید و تحریم شد باز مردم عزیز ایران امروز در سالگرد پیروزی انقلابشان در 22 بهمن ماه با فريادهاي كوبنده «مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل» پاسخ دندان شکنی به آمریکا دادند و  نشان دادند که همچون 38 سال گذشته مثل کوه در صحنه حاضرند و از آرمان های انقلاب عقب نشینی نکرده اند.

بعد از 38 سال از انقلاب اسلامی، ثابت کردند که به نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی وفادار دارند و در برابر تهدیدات دشمنان هراسی ندارند.

*رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: « مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور در خيابانها، جواب اين حرفها و تهديدات را خواهند داد.  امروز چه زیبا مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ عزتمندانه  به تحریم و تحقیر  و تهدید دشمنان داند.

 

مردم ایران با این حضور باشکوه ، برای همیشه گزینه های روی میز آمریکا را بایگانی کردند و به جهانیان ثابت کردند هیچ گزینه ای قدرتمند تر از حضور مردم و پشتوانه ملت از نظام نیست

شعار مردم بصیر مردم  ايران اسلامى امسال نيز در مقابل «همه گزينه هاى آمريكا» تهدید  و تحریم های آمریکا،  «شعار هیهات من الذله» و «مى‏جنگيم، مى‏ميريم، سازش نمى‏پذيريم» است و به دشمنان به ویژه آمریکا اعلام می کنیم اگر دست از پا خطا کنند پاسخ ملت ايران به هرگونه تهديدى، ويرانگر و گسترده خواهد بود.

 *ملت ايران براى دادن يك پاسخ محكم به ياوه‏گويى‏هاى روزهاى اخير مقامات كاخ سفيد به ميدان آمدند. تا بگويند هيچ گزينه‏اى در مقابل حضور يكپارچه و همرنگ آن‏ها تاب مقاومت نخواهد داشت و همه گزينه‏هاى  خود را كه مدعى‏اند روى ميز است قبل از آن‏كه مورد تمسخر قرار گيرند، آهسته زير ميز بگذارند. چرا که تمام گزينه‏ها در مقابل گزينه حضور آن‏ها كم‏رنگ و بى‏خاصيت خواهد بود.

*بنابراین خروش بي سابقه ملت در 22بهمن امسال به منظور حمايت از ولايت و در پاسخ به تهدید ها و فشارهاي اقتصادي دشمن يك معجزه الهي بود. اين معجزه الهي 35سال است که پي در پي تكرار می شود.

*درود و سلام خدا بر اين همه شور و شعور مردم ،درود و سلام خدا  بر اخلاص و ايمان،  بر وحدت و انسجامتان ، درود و سلام بر غیرت و  اين همه قدرشناسي و بصيرت شما مردم عزیز که باز هم با لحظه‌شناسي و دشمن شناسی، و اقدام به موقع نقشه‌ها و ترفندهاي شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نموديد. و دشمن را از خود خشمگین ساختید. این عمل شما بالاترین عمل صالح است در سوره توبه آیه 120 خداوند متعال حضور در مکانی را که کافران را به خشم می آورد را عمل صالح معرفی می کند و می فرماید: «وَ لا يَطَؤُنَ مَوْطِئاً يَغيظُ الْكُفَّارَ وَ لا يَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَيْلاً إِلاَّ كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنينَ»

هر  مانور و راهپيمايي كه ، كفّار را عصباني كند، عمل صالح است.

 

*این حضور کم نظیر یا بی نظیر مردم در راهپيمايى باشكوه 22 بهمن وظیفه مسئولین را سنگین می کند که با وحدت و همدلی بدون هیچ گونه حاشیه ای در فکر خدمت به مردم و در پی حل مشکلات مردم باشند و حاوى اين پيام براى نخبگان سیاسی، مسئولین و دولتمردان است كه  بر عهدى كه با مردم، امام، رهبرى و انقلاب بسته‏اند، بايد وفادار بمانند و نمى‏توانند در مقابل توپ و تشر مستكبرين و در رأس آن‏ها آمريكا سر تعظيم فرود آورند، چراكه آن‏ها نماينده يك ملت با اقتدار و با غیرت و عزتمند هستند. و کسی حق ندارد  به هر بهانه ای عزت، سربلندى و استقلال ملتى را که با سختی و زحمت و با دادن هزاران شهید به دست آمده زير سؤال ببرد و بر سر آن معامله کند.

صدور حكم تاريخي حضرت امام خميني(ره) مبني بر ارتداد سلمان رشدي

فتوای تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان رهبر مسلمانان جهان دیوار امنیت را بر سر سلمان رشدی و ناشران كتاب او خراب كرد زندگي را بر آن ها تلخ كرد. امام در 25 بهمن 67 فتوای تاریخی خود را درباره نویسنده این كتاب را همانند سوره مباركه برائت بدون ذكر بسم الله صادر فرمودند:«انا لله و انا الیه راجعون به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‌رسانم مؤلف كتاب «آیات شیطانی‌« كه علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم ، چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محكوم به اعدام می‌باشند. از مسلمانان غیور می‌خواهم تا در هر نقطه كه آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر كسی جرأت نكند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر كس كه در این راه كشته شود، شهید است انشاء الله. ضمناَ اگر كسی دسترسی به مؤلف كتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد»

فتوای تاریخی امام در تمام جهان موجی از بیداری را در مسلمانان ایجاد كرد و موجي توفنده از امت مسلمان در مصاف با كفر پديد آمد. سلمان رشدي از لحظه صدور حكم، مخفي شد و حفاظت وي برای غرب هزينه‌هاي كلان داشته است. اکنون که ۲6 سال از فتوای تاریخی خمینی کبیر درباره مهدورالدم بودن سامان رشدی می‌گذرد و هنوز این فتوا مانند تیری که از چله کمان رها شده باشد در حرکت است و نهایتاً انشاءالله در قلب شوم او خواهد نشست. تلاشهای زیادی در این مدت برای به فراموشی سپردن این فتوای تاریخی انجام پذیرفته ولی راه به جایی نبرده و سلمان رشدی همچنان زندگی کابوس‌وار دارد.

 

 

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  مظهر تام اسماء حق و عصمت الله الکبری هست . زهراي مرضيّه(س)  اثبات حق و مقابله با انحراف در رهبري امت اسلامي تکلیف خود می دانستند و در این راه از هيچ كوششي فروگذار نكرد

حضرت فاطمه(س) عنايت ويژه‏اي به مسأله دفاع از امامت و ولايت امام علي(ع) داشت و به‏عنوان يك وظيفه در قالب‏هاي مختلف روي آن اهتمام و جديّت مي‏ورزيد.

در قضيّه «فدك» آن‏چيزي كه جوهر اصلي كارها و پي‏گيري‏هاي دخت گرامي پيامبر بود، همان دفاع از حق ولايت حضرت امير مؤمنان علي(ع) بود.

ارتباط با امام جمعه