شنبه 1396/2/9 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
خرمدره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه خرم دره: 96/2/8

خلاصه ای خطبه های نمازجمعه شهرستان خرمدره

هشتم اردیبهشت سال 96

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌دره ضمن دعوت از نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کردند: مردم همواره به هدایت تشریعی پیامبران نیاز دارند و باید با الگوگیری از ائمه معصومان (ع) راه سعادت خویش را انتخاب کنند.

وی همچنین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه روز پاسدار و روز جانباز، یاد و خاطره استاد مطهری را گرامیداشتند و گفتند : شغل معلمی شغل انبیاست ونقش معلم درهدایت و رستگاری جامعه  وسعادت نسل آینده مهم وتاثیرگذاراست

سپس ضمن اشاره به روزجهانی کار وکارگر که بمناسبت کشتار کارگران در۱۹۸۸ درآمریکا به این نام نامگذاری شده است را گرامی داشتند وافزودند معصومین همگی کار میکردند وکار راعبادت معرفی کرده اند

امام جمعه خرم‌دره همچنین به بحث برجام نیز اشاره کردند و گفتند: اینکه ادعا شود، برجام مانع جنگ است، درست نیست جنگ ما جنگ اقتصادی وفرهنگی است فرماندهی هوا وفضای سپاه عنوان کردند ودرست گفتند که بعضی ها آدرس غلط به مردم ندهند که برجام اگر استوار است خودش را نگه دارد  سایه جنگ راشهدا از بین بردند  این توهین به نیروهای مسلح ارتش وسپاه است بلکه مذاکره با امریکا امتیازدهی به استکبار است.

حسینی همچنین با تأکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها اظهار کردند: در تبلیغات کاندیداها باید موارد اخلاقی رعایت شود.

ایشان با اشاره به اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید نگاه به درون بوده و توان ملی داشته باشیم،با عزت قدرت واستقلال دشمنی دشمن کم میشود گفتند: اگر بگوییم در دامن آمریکا کلید گره گشایی وجوددارداین تفکر اشتباه هست.

حسینی با اشاره به اینکه با وجود مذاکرات بسیار، تاثیری در اقتصاد کشور حاصل نشده است، تصریح کردند: متاسفانه این روزها شاهد آن هستیم که همه مذاکرات بی‌اثر بوده و عمده  تحریم‌ها برداشته نشده است.

ایشان در ادامه با دعوت از نمازگزاران به دقت در مناظره‌های انتخاباتی افزودند: مطالعه در سوابق و عملکرد کاندیداها امری مهم در انتخاب اصلح به شمار می‌رود.

وی در ادامه به بحث تعلیم و تربیت و نقش آموزش و پرورش در این زمینه اشاره و گفتند: آموزش و پرورش باید با تربیت نیروهای ماهر طبق نیاز کشور رشته‌های موردنیازجوانان را معرفی کند.

سپس نمازگزاران را به نقد منصفانه وبررسی عملکرد واقعی کاندیداها دعوت نمودند

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه