شنبه 1396/4/3 - 59 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
خرمدره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه خرم دره: 96/3/26

نماز جمعه ۲۶  خرداد ماه ۱۳۹۶

 

نماز وحدت آفرین و عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان خرمدره اقامه گردید خطیب جمعه ابتدا نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی سفارش نمودند

سپس ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت مولی الموحدین حضرت امام علی (ع) ازمناسبتهای مهم هفته آینده شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید‌ راگرامی داشتندو از حضور پر شور مردم در ایام عزاداری و لیالی قدر در مساجد تقدیر و تشکرنمودند

همچنین در ادامه خطبه مطالبی را در باب  الگوی علمی و عملی ،رشد تعالی و اوصاف حضرت علی (ع) ، هجرت پیامبر و جنگ هایی که آن حضرت حضور داشتند بیان نمودند و در ادامه بیانات خود خلاصه ای از دوران زندگانی آن حضرت (ع) را تشریح نمودند .

خطبب جمعه درادامه افزودند:معیار برای انتخاب کارگزاران دولتی  فعالیت خوبی شده ،تقوا ،سابقه،  توانایی در مدیریت ، پایبندی به ارزشهای دینی  از گزینه های شاخص امام بودند که إن شاءالله این شاخصها رعایت گردد.

در خطبه دوم به نقل از بیانات مقام معظم رهبری افزودند : ویژگی های برجسته حضرت علی (ع)  استقرار عدالت در جامعه بود که سبب شهادت آن امام معصوم  شدت عدالت آن حضرت نیز  بوده است.

همچنین درزمینه لزوم ایجاد وحدت اضافه نمودند: فضای کشور نباید دو قطبی گردد ونباید مبحث اصول گرا و اصلاح طلب مطرح شود اکنون در ایران واحد زندگی میکنیم که وظیفه ما ایجادوحدت است و باید متحد و یکپارچه باشیم.

خطیب نماز جمعه درباره ملغی شدن سند 2030یونسکو از مسئولین واعضای انقلاب فرهنگی که اهتمام جدی در این‌زمینه داشتند تشکر نمودند.

خطیب جمعه در ادامه‌افزودند: دشمن دشمنی خود را میکند و ما نباید انتظار دیگری داشته باشیم اما انصاف نیست کشور را دوقطبی کنیم و همچنین تحریم‌ها نشان دهنده عدم‌ترحم دشمن بوده چون روحیه استکبارگری دارند.

حجت الاسلام حسینی در ارتباط با سفر به عربستان و مکه خواستار روشنگری و روشن شدن تکلیف مردم شدند و افزودند : اگر رفتن به مکه کمک به داعش است و اگر برای این گزینه تبلیغ میشود که زائران ایرانی با این سفرها هزینه ادوات جنگی داعش را تامین میکنند  تا آنها بیایند مسلمانان بی گناه  ما را به قتل برسانند  این امر باید از طرف مراجع عظام تقلید توجیه و روشن گردد.

خطیب نماز جمعه در ادامه ازنمازگزاران  درخواست نمودند که مردم در آبادانی وخدمت به  ‌حوزهای علمیه سهیم باشند..

اخبار
ارتباط با امام جمعه