دوشنبه 1396/8/1 - 32 : 20
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
خرمدره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه به امامت امام جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام علی امینی : 96/6/10

گزیده خطبه های نماز جمعه خرمدره ۹۶ / ۷ / ۲۱

 

نماز وحدت وعزت بخش جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی امینی امام جمعه موقت  اقامه گردید خطيب چمعه نمازگزاران را به کسب توشه آخرت و تقوی الهي سفارش نمود

درادامه خلاصه ای از وظايف امت واحده ومنتظران واقعی را  در راستای اقامه نماز جمعه وجماعات تشریح  و گسترش این اوامر قرآنی و آسمانی را  در جامعه علوی  از شعائر الهی برشمرد.

خطيب چمعه به دیدار اخیر رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با مقام معظم رهبری اشاره وافزود :در این دیدار مقام معظم رهبری به دونکته مهم اشاره کردند که عبارتست از اینکه امریکا قابل اعتماد نیست و دیگری اینکه آمریکا و استکبارجهانی در خاورمیانه به دنبال تجزیه عراق و ایجاد اسرائیل جدید در منطقه می باشند.

خطیب جمعه با اشاره به ۲۴ مهرماه وعرض تبریک هفته پیوند  اوليا و مربیان اضافه نمود: در تعلیم وتربیت هماهنگی وهمسویی اولیای خانه و مدرسه ضروريست تا رسالت تربیتی و نقش پیامبرگونه  معلمان در جامعه بدرخشد.

 حجت الاسلام امینی  رور جهانی نابینایان را گرامی داشت وتاکید کرد :امکانات لازم برای بهزیستی این افراد باید فراهم گردد.

همچنین  روز تربیت بدنی را گرامی داشت وافزود :ورزش و تقویت قوای جسمانی در دین اسلام حائزاهمیت است زیرا  همانا  عقل سالم در بدن سالم است.

وی در پایان ضمن عرض تسلیت 25محرم به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) گوشه ای از سجایای اخلاقی آن امام معصوم از جمله احیاگری نهضت عاشورا در عصر اختناق وخفقان اموی و.....را بیان  و دوران امامت آن حضرت را

بسیار معنوی وتاثیرگذار قلمدادنمود

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه