يکشنبه 1396/1/6 - 38 : 13
مشخصات امام جمعه
سیدعمران حسینی نسب
سیدعمران حسینی نسب
دندي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
احسن الحال زمانی است که همزمان با نو شدن طبیعت، باطن انسان نیز با پاک شدن از گناه نو شود.

حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دندی با دعوت از نمازگزاران برای رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اطاعت انسان از خداوند متعال و معصومان(ع) از جلوه‌های تقوا است و عید واقعی زمانی است که انسان مرتکب گناه نشود.

امام جمعه شهر دندی با اشاره به پایان سال 95 گفت: احسن الحال زمانی است که همزمان با نو شدن طبیعت، باطن انسان نیز با پاک شدن از گناه نو شود.

وی با توصیه به صله رحم در ایام عید و حفظ حریم الهی و مسائل محرم و نامحرم در دید و بازدیدها گفت: در مسافرت‌ها نیز قوانین راهنمایی و رانندگی باید رعایت شود.

امام جمعه دندی به حوادث سال 1395 اشاره کرد و اثبات حقانیت ایران در مسئله هسته‌ای، حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و پیشرفت‌های نظامی را از مسائل خوشحال بر انگیز سال 95 یاد کرد و گفت: ساخت تانک کرار با قابلیت‌های دشمن شکن نماد اقتدار نیرو های  نظامی و عیدی نیروهای مسلح به ملت ایران است.

امام جمعه انگوران با برشمردن حوادث غمناک سال 1395 گفت: نقض برجام توسط آمریکای عهد شکن و تمدید تحریم‌های 10 ساله از سوی آمریکا از مسائل مهم سال 95 و در عین حال اثبات قابل اعتماد نبودن آمریکاست.

خطیب جمعه دندی با اشاره به پایان سال اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل و تاکید بر احساس مسؤولیت مسؤولان نسبت به مسائل معیشتی مردم گفت: عدم تحقق اقتصاد مقاومتی و عدم رضایت مقام معظم رهبری از کارهای ضروری اقتصاد مقاومتی از مسائل تاسف بار سال 95 است.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در بخش انگوران و شهر دندی در سال 95، از حضور پرشور مردم در نماز جمعه، افتتاح اداره کار در شهر دندی به عنوان مسائل تحسین برانگیز یاد کرد و گفت: باید طبق وعده مسؤولان احداث درمانگاه درمان بستر شهر دندی در موعد مقرر از سال آینده آغاز شود و همچنین در جذب نیرو برای شرکت‌ها اولویت باید نیروی بومی جوان و بیکار بومی باشد که شعبه اداره کار باید در این باره به وظیفه خود عمل کند.

امام جمعه شهر دندی به سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد و گفت: نفت یک سرمایه ملی است و با ملی شدن آن دست بیگانگان از این سرمایه ملی قطع شد البته باید وابستگی بودجه به نفت نیز قطع شود.

وی به روز جهانی آب نیز اشاره کرد و گفت: زندگی بدون آب ممکن نیست و صرفه‌جویی در مصرف آب یک وظیفه همگانی است.

امام جمعه شهر دندی با تبریک ولادت با سعادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: حضرت زهرا (س) در مقام مادری، مادر نمونه و در مقام همسری، همسری بی نظیر بود.

حسینی‌نسب با اشاره به روز مادر و روز زن گفت: افتخار مادران و همسران این است که روز ولادت حضرت زهرا (س) روز مادر و روز زن نامگذاری شده و این مسئله وظیفه زنان را سنگین می‌کند و باید تلاش کنند زهرا گونه زندگی کنند و محبت به معصومان (ع) باید در پیروی از ایشان ثابت شود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام راحل و تبریک سالروز ولادت ایشان، گفت: این فرزند زهرا (س) با تأسی به انبیاء و با عنایت مادرش حضرت زهرا (س) به نجات مظلومان پرداخت و کاخ مستکبران را به لرزه در آورد.

ارتباط با امام جمعه