سه شنبه 1396/3/2 - 27 : 19
مشخصات امام جمعه
سیدعمران حسینی نسب
سیدعمران حسینی نسب
دندي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/29
پیروز واقعی انتخابات ملت قهرمان و ولایی هستند که با حضور خود دشمن را مأیوس می‌کنند

حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر دندی با دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوا، اظهار کرد: تقوا کلید رستگاری و مجوز ورود به بهشت است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات، اضافه کرد: انتخابات جشن ملی ملت ایران و نشانه اقتدار و عزت ملت ایران و نمایش مردم‌سالاری دینی است.

خطیب جمعه دندی با بیان اینکه هر رأی یک تیر به سوی دشمنان است، تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری اسلامی و انتخابات شوراها از اهمیت مهمی برخوردار است.

حسینی‌نسب با توصیه به هیأت‌های اجرایی، هیأت نظارت و تامین کنندگان امنیت انتخاب، گفت: پایبندی به قانون و حفظ نظم، پاسداری از رأی مردم به عنوان امانت و حق‌الناس از وظایف مجریان و ناظران انتخابات است و بر همگان لازم است طبق قانون عمل کنند.

وی به انتظار مردم و مقام معظم رهبری و نظام اسلامی برای بعد از انتخابات اشاره کرد و افزود: طرفداران نامزدهای پیروز، موفقیت خود را از خدا بدانند و همه مردم نیز باید نتیجه انتخابات را قبول کنند.

امام جمعه دندی با بیان اینکه ادعای تقلب و خدشه در نتیجه انتخابات مردود است و البته مردم نیز به این شایعات که از سوی دشمنان برای به جان هم انداختن مردم القاء می‌شود، توجه نمی‌کنند، ادامه داد: پذیرش نتیجه انتخابات حق الناس است و میزان رأی مردم است.

حسینی‌نسب به کاندیداها توصیه کرد که بعد از اعلام نتیجه انتخابات به منتخب مردم، تبریک بگویند و با رفتار نجیبانه و اخلاق مدارانه به رأی مردم احترام بگذارند.

وی روز بعد از انتخابات را به عنوان روز مهربانی یاد کرد و گفت رئیس جمهور و شوراهای منتخب، متعلق به همه مردم هستند و همه باید آنها را یاری کنند.

امام جمعه دندی با تجلیل از حضور مردم در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی و حضور پرشور در انتخابات گذشته و دعوت به حضور دشمن شکن در انتخابات امروز، گفت: پیروز واقعی انتخابات ملت قهرمان و ولایی هستند که با حضور خود دشمن را مأیوس می‌کنند.

حسینی‌نسب به فضای آزاد در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه آزادی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: بعضی با استفاده از فضای آزادی، هم حرف خود را می‌زنند و هم آزادی را نفی می‌کنند، امّا یک حرف حق که در راستای آگاهی بخشی یا بیان مشکلات مردم است را تحمل نمی‌کنند.

وی با گرامیداشت روز سوم خرداد روز فتح خرمشهر، گفت: سوم خرداد از افتخارات نظام اسلامی است و فتح خرمشهر در سایه مقاومت و ایثار به دست آمده و تجربه نشان داده هرجا در مقابل دشمن ایستادگی کردیم، پیروزی از آن ما بوده است.

امام جمعه دندی به روز ملی جمعیت اشاره کرد و با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) در روز قیامت به جمعیت زیاد شیعیان افتخار خواهد کرد، تصریح کرد: افزایش جمعیت از سیاست‌های نظام اسلامی است و همه دستگاه‌ها، به ویژه مردم باید در راستای افزایش جمعیت حرکت کنند.

 

ارتباط با امام جمعه