شنبه 1396/7/29 - 33 : 4
مشخصات امام جمعه
سیدعمران حسینی نسب
سیدعمران حسینی نسب
دندي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
مقصر اصلی شکست برجام آمریکا است

حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دندی با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا، اظهار کرد: موعظه و نصیحت و راهنمایی مردم به مسیر الهی و صراط مستقیم از نشانه‌های انسان‌های باتقوا است.

وی با اشاره به تهدید آمریکا مبنی بر خروج از برجام، گفت: کسی از خروج آمریکا از برجام به خاطر هزینه‌هایی که شده، خوشحال نمی‌شود، البته حفظ برجام به هر قیمتی هم کار درستی نیست، بلکه نشانه انفعال مسئولان است.

خطیب جمعه دندی با بیان اینکه باید در مقابل عهد شکنی دشمن، مقابله به مثل شود، تصریح کرد: سیره پیامبر که همان دستور قرآن است، این بود که در مقابل عهدشکنی دشمن  مقابله به مثل می‌کردند.

حسینی‌نسب ادامه داد: اگر قرآن کریم بر حفظ عهد و پیمان تاکید می‌کند ((افوا بالعهد)) ولی همین قرآن در آیه دیگر می‌فرماید: اگر کسی عهد شکنی کرد شما هم مثل او عمل کنید ( وَ إِمَّا تَخافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِیانَةً فَانْبِذْ إِلَیْهِمْ عَلی سَواءٍ إِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ الْخائِنینَ(.

وی با بیان اینکه مقصر اصلی شکست برجام آمریکاست، گفت: عهد شکنی آمریکا در برجام موجب انزوای آمریکا حتی در بین متحدانش خواهد شد.

امام جمعه دندی افزود: همه ملت ایران از جمله جناح‌ها و گروه‌های سیاسی معتقد به اسلام و انقلاب در کشور در مقابل عهد شکنی آمریکا یک صدا و متحد خواهند ایستاد.

حسینی‌نسب به تخریب قوه قضائیه از سوی دشمنان و برخی سایت‌های ضد انقلاب اشاره کرد و با بیان اینکه وظیفه ذاتی این قوه اجرای حدود الهی است، گفت: دلیل تخریب‌ها و شایعه پراکنی‌ها، علیه قوه قضائیه برخورد این قوه با مفسدان و مجرمان است که بدون توجه به وابستگی‌های سیاسی با آنها برخورد می‌کند.

وی به تخریب سپاه پاسداران از سوی دشمنان اشاره کرد و ادامه داد: علت تخریب سپاه توسط دشمن این است که سپاه عامل اقتدار نظامی و یکی از نهادهای انقلابی است، اما ملت انقلابی قدر سپاه پاسداران را می‌داند و به آنها افتخار می‌کند.

امام جمعه دندی به روز پیوند اولیاء و مربیان اشاره کرد و گفت: پیوند معلم و والدین و ارتباط خانه و مدرسه در راستای تربیت فرزندان و دانش‌آموزان یک پیوند مبارک و تاثیرگذار است.

حسینی‌نسب به هفته بهداشت روان نیز اشاره و تصریح کرد: گناه مثل یک میکروب روح و روان انسان را آلوده می‌کند و ترک گناه و معصیت و رعایت تقوا عامل بهداشت روان انسان است.

وی با تسلیت سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه کرمانشاه و پنجمین شهید محراب، گفت: محراب نماز جمعه یکی از سنگرهایی است که همیشه مورد حمله و تخریب منافقان و دشمنان بوده است.

 

ارتباط با امام جمعه