يکشنبه 1396/1/6 - 40 : 13
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی نیا
سید سجاد موسوی نیا
صائين قلعه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 4 فروردین ماه 1396

اشتغال و تولید داخلی مطالبه مردم از مسئولین


گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 4 فروردین ماه 1396

"  اشتغال و تولید داخلی مطالبه مردم از مسئولین."

    خطیب جمعه خود و همه نمازگزاران را به رعایت تقوای  الهی  و پرهیز از محرمات دعوت کرد.

امام جمعه صائین قلعه در اولین نماز جمعه سال 1396 هجری شمسی سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال را به مردم منطقه تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: در سالی که با نزول برکات سماوی  شروع شده شاهد تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و تامین انتظارات مقام معظم رهبری باشیم .

وی همچنین اقتصاد را در الویت اول کشور و کلید حل مشکلات مردم را عمل به اقتصاد مقاومتی دانست و افزود : با توجه به معضل بیکاری در جامعه امسال تمرکز روی اشتغال و تولید داخلی است که مطالبه رهبری و مردم از مسئولان اجرائی خواهد بود .

حجت الاسلام موسوی در تشریع مسائل مربوط به شعار سال با تاکید به این واقعیت که به نیروی انسانی ، جوان ایرانی خوش ذوق باید اعتماد کرد ، حذف قوانین اضافی دست و پاگیر در بحث سرمایه گذاری ، مدیریت انقلابی و کارآمد و پرتحرک ، جلوگیری از ورود کالاهائی که مشابه داخلی دارد . حمایت از کشاورزان را خواستار شد و نهایتا از مردم خواست برای ایجاد اشتغال جوانان کمک کرده از خرید کالای خارجی بپرهیزند.

وی  در ادامه بحث پردغدغه اشتغال با اشاره به بلاتکلیف ماندن شهرک صنعتی صائین قلعه به هر دلیل که بعد از سالها بحث و چانه زنی و اقدامات انجام شده به جایی نرسیده است گفت: در حال حاضر شهرهای زیادی در کشور دارای شهرک صنعتی هستند ، خواستار حل هرچه سریعتر مشکل شهرک صنعتی شد.

حاج آقا موسوی بخشی از نا امیدی و افسردگی اجتماع را محصول بیکاری دانسته اظهار داشت: افزایش بیکاری با افزایش سطح افسردگی ، نا امیدی و نارضایتی از زندگی در ارتباط است و میل به مصرف مواد مخدر و الکل ناشی از این حس درونی است . همچنان که افزایش جرم و جنایت هم بی ارتباط با بیکاری نیست.

در خصوص انتخابات پیش رو و ثبت نام نامزد ها خاطرنشان کرد : شوراها باید مظهر تسهیل امور مردم باشند و از مشکلات مردم گره گشائی کنند و سیاست گذاری در شورا هم باید بر اساس نیاز ها و اولویت های منطقه ای و شهری باشد که این امر با وجود افراد متدین ، پاکدست و کارآمد  در ساختار شورا محقق می شود.

در خاتمه با تبریک ماه رجب ، ماه عبادت و بندگی و لیله الرغائب ، این شب را فرصتی برای ارتباط با خالق هستی بیان کرد و سال خوب و خوشی را برای مومنان آرزو نمود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه