چهارشنبه 1395/12/4 - 33 : 7
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی نیا
سید سجاد موسوی نیا
صائين قلعه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 29 بهمن ماه 1395

در حکومتی که همه مردم با وحدت کلمه زیر چتر ولایت حرکت می کنند،آشتی ملی مفهومی ندارد.


گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 29 بهمن ماه 1395

در حکومتی که همه مردم با وحدت کلمه زیر چتر ولایت حرکت می کنند،آشتی ملی مفهومی ندارد.

    خطیب جمعه بعد از دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای  الهی و پرهیز از محرمات بیان داشت : تقوا زمینه ساز سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

حجت الاسلام موسوی در بخشی از خطبه اول از شروع به ثبت نام حوزه های علمیه شهر گفت و با دعوت از جوانان برای ثبت نام و ورود به حوزه ها از خیرین ، علما و همه کسانی که در استقرار امورات جاری حوزه همکاری دارند تشکر کرد.

حاج آقا موسوی به مناسبت یکم اسفند، سالروز شهادت شیخ فضل اله نوری و شهید محلاتی را تسلیت گفت و با گرامیداشت روز روحانیت و دفاع مقدس همچنین بیان فرازی از بیانات مقام معظم رهبری،( اگر بخواهیم نظام اسلامی انقلابی بماند، حوزه ی قم باید انقلابی بماند)، افزود: انقلابی بودن یعنی معتقد ماندن به مبانی فکری انقلاب و داشتن اعتقاد به ارکان اصلی نظام است که باید همراه باشد با اصرار به اجرائی کردن مفاهیم انقلابی در رسیدن به مراحل استکبار ستیزی و دفاع از مظلوم که از  ارزش ها و آرمان های انقلاب است.

   امام جمعه صائین قلعه به کودتای انگلیسی رضاخان در سال 1299 اشاره کرد و وی را روی کار آورده انگلیس برشمرد که با یک مطالعه بسیار دقیق جرأت و جسارت یافت و هدف اصلی او مخالفت با اسلام بود. او با تاسیس مراکز فساد و ممنوعیت حجاب و تعطیلی روضه اهل سنت و تضعیف روحانیت همچنین جدا کردن روحانیت از سیاست و اجرای طرح استعماری کشف حجاب سعی در خوش خدمتی به استعمار انگلیس داشت.

   در ادامه لزوم هوشیاری در مقابله با نقشه های اجانب و تبلیغات دامنه دار به عنوان سلاح استکبار را متذکر شد که برای مبارزه هدفمند دشمن با احکام و مظاهر اسلام سناریو شده است.

   وی با بیاننقطه نظرات رهبر معظم انقلاب در خصوص آشتی ملی تاکید کرد: آشتی ملی در جاهائی مثل افغانستان، عراق و سوریه می تواند مطرح باشد ، حکومتی که فصل الخطاب آن ولایت فقیه وقانون بوده و همه ی مردم با وحدت کلمه زیر چتر ولایت فقیه حرکت می کنند آشتی ملی مفهومی ندارد .

   در خاتمه  به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در پایان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ، مسئولان به مردم گزارش دهند که چه اقداماتی انجام داده اند و همچنین در خصوص تیزاب و کشمش عمده محصول تولیدی باغداران منطقه نظارت بیشتری داشته باشند تا حقی از کشاورزان، این بازوان اقتصاد مقاومتی ضایع نگردد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه