دوشنبه 1396/2/4 - 0 : 12
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی نیا
سید سجاد موسوی نیا
صائين قلعه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 25 فروردین ماه 1396

نظام اسلامی به بهای خون جوانان پای گرفته است


گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 25  فروردین ماه 1396

  نظام اسلامی به بهای خون جوانان پای گرفته است 

    خطیب موقت جمعه بعد از دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای  الهی  و پرهیز از محرمات گفت: بالاترین آرزوی هر انسان در دنیا تقواست و تقوا بزرگترین آبروی انسان است.

    حجت الاسلام حسینی  با اشاره به 29 فروردین روز ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران به همه نیروهای نظامی و انتظامی تبریک گفت و با بیان این مهم که باید همه نیرو ها قوی و قدرتمند باشند تاکید کرد : با توجه به رفتار های فریبکارانه دشمنان نباید به دشمنان نامرد اعتماد کرد .

وی با یادآوری جنایات دشمنان در طول سال های دفاع مقدس تصریح کرد : ما پی به ماهیت دشمن نامرد بردیم و هیچ گاه فریب تبلیغات رسانه های وابسته به آنان را نخواهیم خورد و از قدرت و توانمندی همه نیرو های نظامی حمایت می کنیم.  

امام جمعه موقت صائین قلعه  در بخشی از خطبه دوم به موضوع انتخابات پرداخت ،خطاب به ثبت نام کنندگان گفت : کسانی که با نیت خدمتگذاری به مردم در نظام اسلامی ثبت نام کرده اگر احساس می کنند فردی لایق تر از آنها وجود دارد برای یک بار هم که شده در مقابل هوای نفس خود بایستند و زمینه را برای او فراهم کنند .

در ادامه مطلب به فرازی از بیانات رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود :کسانی که در مملکت حکومت می کنند مسئول همه نابسامانی های موجود در همه عرصه ها هستند و با ابراز نارضایتی از تقابل و رفتار های جناح های سیاسی در کشور که گاهی مصلحت و منافع ملی را تحت الشعاع خواسته های خود قرار داده و با ادعاهای انقلابی و اسلامی و مردمی بودن به طبل اختلافات با یکدیگر می کوبند خاطر نشان کرد: مردم صبورند و همه کارها را رصد می کنند . نظام اسلامی به بهای خون جوانان پای گرفته .

 حاج آقا حسینی   قشر طلاب را از خادمان بی ادعای نظام یاد کرده افزود: قبل از انقلاب زجر کشیدیم ، در همه عرصه ها و دوران انقلاب و دفاع مقدس و بعد از آن بودیم و هستیم و خواهیم بود اما صبر هم اندازه دارد . در این رخداد سیاسی اینقدر بی شرمانه به همدیگر نتازید .

در ادامه اهم مطالبات مردم از رئیس جمهور آینده را جلوگیری از فساد ، اختلاس ، حقوق های نجومی و حل و فصل معضل بیکاری برشمرد و گفت : این زیبنده نیست فرزندان شما از بیت المال در خارج از کشور تحصیل کنند و خودتان در داخل کشور با این ارقام بالا حیف و میل کنید.

و با انتقاد از افزایش مالیات ، نابسامانی در بخش کشاورزی ، خصوصا آبیاری سنتی و بحران آب در کشور گفت :  انتظار از مجلس است در برابر این گونه مسائل بایستد وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست و دولت مالیات ها را افزایش داده ، درحالی که شاهد بیکاری جوانان ، فقر در جامعه و انباشت محصولات کشاورزی در انبار کشاورزان هستیم مجلس به میزان حقوق 24 میلیون تومانی برای مدیران برنامه دارد.

 در خاتمه از معتکفین و برگزار کنندگان مراسم معنوی اعتکاف که با استقبال کم نظیر صورت پذیرفت قدر دانی کرد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه