شنبه 1396/4/31 - 14 : 3
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی نیا
سید سجاد موسوی نیا
صائين قلعه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 23 تیرماه 1396

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 23 تیرماه 1396

" آزاد سازی موصل شکست نقشه های طوطئه طلبانه آمریکا با تجلی نقش مرجعیت و علمای با بصیرت انقلابی بود "  

خطیب جمعه بعد از دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات، فرا رسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع) را تسلیت گفت و با اشاره به بخشی از نامه امام صادق (ع) به شیعیان ، تقدم رضای خدا بر لذات دنیوی ، پرهیز از آرای شخصی در دین ، دوری کردن از تجاوز به حقوق دیگران را از ویژگی های تفکر شیعی برشمرد.

حجت الاسلام موسوی آزاد سازی موصل را به مردم عراق و مراجع عظام تبریک گفت . این پیروزی بزرگ را پایان خلافت خود خوانده ی داعش دانست و افزود: آزاد سازی موصل شکست نقشه های توطئه طلبانه آمریکا با تجلی نقش مرجعیت و علمای با بصیرت انقلابی بود که به پایان اختلافات قومی و مذهبی همچنین مانع ایجاد شکاف بین شیعه و سنی شد.

   وی همچنین ادامه داد : نباید فراموش کرد این پیروزی چنان برای آمریکا سخت بود که وزیر دفاع آن کشور با عصبانیت خواستار تغییر نظام حاکم در ایران شد چراکه کنار آمدن با ایران سخت است.

   امام جمعه صائین قلعه اظهارات وزیر دفاع آمریکا را یاوه گویی خوانده ، با بیان این مطلب که شما سالیان درازی به دنبال تغییر نظام هستید اما نتوانستید ، تصریح کرد: بله کنار آمدن با ایران سخت است چون فریب ادعای پوچ مبارزه با تروریسم شما را نمی خورد لذا جواب ترقه بازی های عوامل شما را با موشک می دهد و با محبوبیت خود در منطقه شما را خوار و ذلیل می کند.

وی به مناسبت 26 تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی را مهم و نهاد شورای نگهبان را یک مسئله منحصر به فرد خواند که ضامن ادامه حیات اسلامی است و در طول سی و چند سال گذشته با وجود همه هجمه ها و دشمنی ها وظیفه خود را به درستی انجام داده و از زحمات آنان قدردانی می کنیم.

  در خاتمه هفته مالیات را بهترین فرصت برای مشارکت آحاد مردم در توسعه  و آبادانی کشور دانست و افزود: مالیات یکی از درآمد های دولت است و پرداخت به موقع آن موجب رشد و توسعه و عمران و آبادانی شهرهاو روستاها می شود اما باید دقت کرد همچنانی که از حقوق کارمندان مالیات کسر می شود در رابطه با کسبه ، بنگاه های کوچک و بزرگ ،کارخانجات و تناسب شغل ها نیز رعایت انصاف در نظر گرفته شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه