دوشنبه 1396/11/2 - 55 : 23
مشخصات امام جمعه
سید سجاد موسوی نیا
سید سجاد موسوی نیا
صائين قلعه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 22 دی ماه 1396

گزارش خطبه های نماز جمعه ی صائین قلعه مورخه 22 دی ماه 1396

"مسئولین باید قدردان حضور حماسی مردم در دفاع از انقلاب و آرمان ها و ارزش های اسلامی باشند"

     خطیب جمعه پس از دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات در پاسخ به فلسفه عبادت خداوند گفت: خداوند غنی و بی نیاز از همه چیز است ، غیر از خدا هر چه موجود است همه مخلوق خداست و نیازمند به او، در نتیجه خداوند به عبادت ما نیاز ندارد و همچنان که اگر مردم رو به خورشید یا پشت به آن خانه بسازند ، اثری به حال خورشید ندارد، بلکه اموری مانند پرستش موجودی برتر ، پاسخگویی به فطرت خداجویی ، توجه به نعمت های خدا که خالق و رازق و مربی ماست. و توجه به فقر و نیاز خود ، هماهنگ و همرنگ شدن با تمام موجودات عالم و رسیدن به کمال در پرتوی پرستش،  ما را وادار به عبادت می کند.

    حجت الاسلام موسوی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در 19 دی گفت: مسئولین باید قدردان حضور حماسی مردم در دفاع از انقلاب و آرمان ها و ارزش های اسلامی بوده ،در برابر مطالبات به حق مردم پاسخگو باشند و با اغتشاش گران برخورد قاطع نمایند و همه با وحدت کلمه ذیل سایه ولایت فقیه در برابر مستکبران و خصوصا آمریکای جنایتکار ایستادگی نمایند.

   وی در ادامه مطلب به موضوع برجام پرداخت و خطاب به دولت آمریکا گفت: به ما خسارت زده اید ، بدانید بی تقاص نخواهد ماند و در خصوص موضع رئیس جمهور آمریکا درباره برجام که امروز اعلام خواهد شد گفت : هرچه باشد قطعا نتیجه به نفع ایران خواهد بود . به این معنی که مخالفت با برجام انزوای آن را به دنبال دارد  و موافقت با برجام بر ذلت یک ساله آنان خواهد افزود.

  امام جمعه صائین قلعه  27 دی سالروز شهادت نواب صفوی را تسلیت گفت، سپس مداومت در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و دارا بودن به عزت نفس بالا و آزادگی را از ویژگی های بارز نواب برشمرد که این ویژگی ها آن شهید والامقام را از قبول هر نوع پیشنهادی از طرف طاغوت و دولت حاکمه محفوظ داشت.

   حاج آقا موسوی  با اشاره به 26 دی سالروز فرار شاه و برنامه ریزی ها برای ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی ، همچنین بیان این واقعیت که ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا حال با فراز و نشیب فراوانی همچون شهادت بزرگان نظام ، دست به کار شدن منافقین ، جنگ تحمیلی و به تبع آن جنگ سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی مواجه بوده ،افزود: با بیرون کردن شاه از این کشور انتظار دشمنی برای همیشه از طرف آنان وجود دارد .اما از طرفی از قدرت ایران که عبارتست از (ولایت فقیه ، ایمان مردم و حضور به موقع مردم ) در هراسند لذا به فتنه گری می پردازند .

  وی در ادامه همین مطلب با برشمردن موارد متعددی از درس های فتنه اخیر که به فرصت ها تبدیل شد افزود: برای افزایش امید و اعتماد مردم و ریشه کنی یاس و ناامیدی ملی باید تلاش کرد. همچنین به اقدامات واقعی و عملی در حوزه اقتصاد مقاومتی و افزایش توان داخلی با فکر و اندیشه جوان ایرانی تکیه کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه