جمعه 1396/1/4 - 40 : 12
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
خطبه نماز جمعه 20اسفند ماه 95 شهرستان ماهنشان

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد. خطیب  نماز جمعه ماهنشان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به تقوای الهی به جایگاه شهدا و تجلیل روز راهیان نور و روز شهید، اظهار داشت : به تعبیر رهبر معظم انقلاب، اگر تولید نداشته باشیم، لاجرم باید واردات داشته باشیم، و این اگر در اقتصاد مهلک و خطرناک است، در فرهنگ به مراتب خطرناکتر است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان تأکید کرد: شهدا در مسیر تولید فرهنگ ناب الهی ایثارگری کردند و چنان به این مقوله بها دادند که جان خودشان را هم تقدیم کردند. وظیفه امروز ما حفظ فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده است در این صورت است که سبک زندگی اسلامی نهادینه خواهد شد.وی ضمن گرامیداشت روز شهدا گفت : پشتوانه قدرت هر جامعه فرهنگ آن جامعه است. شهدا مروجان و حافظان حریم فرهنگ ناب اسلامی هستند. و از این روست که خداوند شهدا را در جایگاه ویژه قرار داده است.
حجت الاسلام زاهدی پور افزودند: باید توجه داشته باشیم که اگر شهدا و شهادت اهمیت نداشت، دشمن این همه به تخریب شهادت و شهدا نمی پرداخت. و این وظیفه آحاد مردم و به ویژه خانواده های شهدا را خطیرتر میسازد.
وی گفت : حرکت اردو های راهیان نور هم احیای فرهنگ شهادت و به تعبیر مقام معظم انقلاب، یک فناوری است. به تعبیر دیگر حضور در مناطق جنگی می تواند با ایجاد یگانگی در معرفت و احساس زمینه ساز بهره مند شدن از این ثروت و سرمایه گران قیمت را فراهم سازد.
خطیب نماز جمعه ماهنشان تأکید کرد: تأیید بخشی از آیین های عید باستانی از جمله دید و باز دید ها وصله ارحام به معنای تأیید مجموعی آن نیست. ضمن اینکه رفتارهایی مانند روشن کردن آتش و ترقه بازی حداقل به عنوان اسراف،حرام است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به بمباران شیمیایی شهر حلبچه توسط رژیم بعث در 25 اسفند 1366 و کشته شدن پنج هزار انسان بی گناه، برخورد غرب و سازمان های مدعی حقوق بشر با این جنایت را شرم آور توصیف کرد.

حجت الاسلام زاهدی پور همچنین ضمن اشاره به سالروز درگذشت آیت الله کاشانی ، ایشان را رهبر اصلی جریان ملی شدن صنعت نفت معرفی کرد که اقدامات ملی گرایان با هدف مصادره این اقدام از سویی و تلاش های استعمارگران، مانع از به سرانجام رسیدن عملیاتی این اقدام شد.
ایشان انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران و شهادت تعدادی از نمازگزان توسط منافقان کوردل در سال1363 ه ش گفت: تربیون نماز جمعه مهم ترین تریبونی است که محل تبیین و ترویج و احیای سیاست های نظام است از این روست که دشمنان از هیچ راهی برای ضربه زدن به آن دریغ نکرده اند قدرت این اجتماع سیاسی و فرهنگی را بدانیم و با حضور درآن دین و دنیایمان را بیمه کنیم.
وی در پایان با تقدیر از اقدامات کمیته امداد امام (ره) از مردم خواست که در پرداخت صدقات به سوی این نهاد انقلابی و یادگار امام (ره) تمرکز کنند. چرا که هیچ موسسه یا نهاد خیریه ای نمی تواند جایگزین این نهاد انقلابی شود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه