شنبه 1396/2/9 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
 حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های نمازجمعه این هفته اظهار داشت: اکثر واردات بی‌رویه برای تأمین هوا و هوس مرفهین بی‌درد است. ضمن اینکه به لحاظ اقتصادی هم قاچاق و واردات بی‌رویه، تأمین کننده منافع زالو صفت‌های حرام خوار است که متأسفانه در برخی موارد وابستگی و حتی نفوذ در مراکز قدرت هم دارند.
وی با اشاره به مبعث پیامبر اکرم ( ص) با بیان اینکه لازمه هویت انقلاب،  نظام اسلامی،  پیوند ناگسستنی دین و سیاست این است که انتخاب و انتخابات در طول بعثت قرار گیرد، افزود:  حاکمیت اسلامی تحقق لن یجعل لله للکافرین علی المؤمنین سبیلا است. اینکه خداوند اجازه نداده کافران بر مؤمنان و فاسقان بر مؤمنان سلطه داشته باشند، در گروه حکومت اسلامی است. و این محدود به زمان خاصی نیست. اطلاق زمانی و مکانی آیه ما را الزام به تشکیل حکومت اسلامی کرد. بر این اساس انقلاب شکل گرفت.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفتک امروز ما برای اینکه انقلاب بماند و حکومت به معنای واقعی اسلامی باشد، وظیفه داریم، هم برای اصل حضور در انتخابات و هم تحقیق برای بهترین انتخاب تلاش کنیم.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به 3 اردیبهشت 25 رجب شهادت حضرت امام موسى کاظم(ع) (183 ه‍.ق) – روز بزرگداشت شیخ بهایى اظهار داشت: امام موسی کاظم (ع)، سعی در بصیرت دادن به مردم کرد؛ توجه کنیم که اگر مردم بصیرت کافی داشتند، هم امام می‌ماند و به اهدافش می‌رسید و هم مردم زندگی الهی و انسانی پیدا می‌کردند.
وی افزود: عدم بصیرت مردم به جایی رسید که هارون در جهت توجیه شهادت حضرت، خطاب به حضرت رسول عذرخواهی کرد که فرزندش به اختلاف مردم دامن می زند و این اوج بی‌بصیرتی مردم بود. خطیب جمعه ماهنشان گفت: امام موسی (ع) در نامه‏اى به فرماندار خود «محمدبن ابى‏بکر»، هنگام اعزام او به مصر چنین مى‏نویسد: «اى محمدبن ابى‏بکر! بدان که من، تو را سرپرست بزرگ‏ترین لشکرم یعنى لشکر مصر، قرار دادم. بر تو سزاوار است که با خواسته‏هاى دل مخالفت کرده، از دین خود دفاع کنى؛ هر چند، ساعتى از عمر تو باقى نمانده باشد. به‏خاطر راضى نگه داشتن مردم، خدا را به خشم نیاور، زیرا خشنودى خدا جایگزین هر چیزى بوده اما هیچ‏چیز جایگزین خشنودى خدا نمى‏شود.»حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: بنابراین از گزینه‌های موجود کاندیدها باید بهترین ها را انتخاب کنیم. کسانی که در بالاترین حد ولایت‌پذیر هستند، شجاع هستند، خدوم هستند.وی افزود:  ان اکرمکم عند الله اتقیکم در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها بالاترین دلالت را دارد.امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: فرمایش اخیر مقام معظم رهبری معیار مهمی برای انتخاب اصلح است. ایشان در بیانات اخیر خود  فرمودند؛ هر کس می‌خواهد از دشمن بترسد، بترسد اما این ترس به حساب مردم شجاع ایران ننویسد.حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: دشمن تشر می‌زند اما تشرها نشان از قدرت نیست. مطمئن باشید که آمریکا اگر نمی‌ترسید، نه در یکی دو سال اخیر بلکه سال‌ها قبل به ایران حمله می‌کرد، آمریکا سگ ولگردی است در جهان که زیاد پارس می‌کند اما این پارس‌ها از درماندگی است.وی افزود: کلکم راع کلکم مسئول، هم مربوط به اصل انتخابات است که باید جوابگو باشیم، هم مربوط به کیفیت انتخاب است که باید جوابگو باشیم. بازپرس هم خداست. فلسفه اصلی حکومت هم حفظ دین است که اگر حفظ شود، دنیا هم تأمین خواهد شد.خطیب جمعه ماهنشان گفت: این انتخاب دقت لازم دارد اما محال نیست. چرا که با مراجعه و تحقیق از صاحب نظران متدین و مجموعه سخنرانی‌ها می‌شود به شناخت لازم رسید.حجت اسلام زاهدی پور خاطرنشان کرد: حمله شیمیایى خان شیخون و کشتار شیعیان فوعه و کفریا در شنبه هفته جاری و فرافکنی‌ و متهم کردن دولت سوریه از ترفندهای آمریکاست. این در حالی است که انبار سلاح‌های شیمیایی لیبی در اختیار داعش است. واقعا جنایت نسل کشی در سوریه اتفاق افتاد.
وی افزود: اما روی   سخن   ما با کسانی که هنوز با بی‌حیایی و پررویی تمام در صدد تطهیر آمریکا و غرب هستند.

 

photo_2017-04-21_23-43-45

اخبار
ارتباط با امام جمعه