دوشنبه 1396/8/1 - 32 : 0
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
خطبه نماز جمعه 28 مهر ماه96 شهرستان ماهنشان

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین  زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهارداشت: اصلی‌ترین محور سخنان ترامپ، القای دوگانگی در ایران و تفکیک بین انقلاب و مردم و بهره ‌برداری از دوگانگی توهمی‌ است.
وی با اظهارتاسف افزود: واقعاً جای تأسف است که رئیس جمهور یک کشوری که خود را ابرقدرت می‌داند، از اولی‌ترین اصول حاکم بر ایران اسلامی و وضعیت جامعه انقلابی ایران اطلاع ندارد. و یا اینکه به زغم خود با فرض محال دوگانگی ذهنی و خیالی در صدد ایجاد دوگانگی است.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اما ترامپ با دست چدنی که البته بر روی آن دستکش مخملی پوشیده است، در صدد فریب افکار عمومی ایران است این در حالی است که سخت در اشتباه است، چرا که نه چنین واقعیتی وجود دارد و نه ملت ایران برای ترامپ چنین شأن و جایگاهی قائل است که با چنین القائات احمقانه‌ای از ارکان اساسی انقلاب مانند ولایت فقیه و سپاه جدا شود.
حجت الاسلام زاهدی پور با بیان اینکه، خوشبختانه یک اتفاق نظر در ایران وجود دارد و آن این‌که قریب به اتفاق مردم ایران نسبت به آمریکا تنفر دارند و البته این تنفر با حضور ترامپ شاخدار بیشتر شده است، اظهارداشت: قابل کتمان نیست که امروز ترامپ شاید بعد از بوش منفورترین رئیس جمهور آمریکا در دیدگاه مردم ایران است.
وی افزود: البته در عین حال ما انکار نمی‌کنیم که همیشه تفاله‌های بی‌مصرف در میان هر ملت و جامعه وجود دارند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست. آن چه مهم است این است که این تفاله‌های نوکر غرب، در برابر قدرت الهی ملت ایران آن چنان بی‌مقدارند که در دریای خروشان اقتدار ملت ایران غرق شده‌اند.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: به لحاظ دیپلماتیک هم باید مواظب باشیم فریب لفاظی‌های اروپا را نخوریم. آن چه از اروپا انتظار می‌رود این است که فراتر از تأیید یا حمایت از برجام در برابر آمریکا موضعگیری کرده و گاوبازی‌های ترامپ را محکوم کنند. به اضافه اینکه آن‌ها تلاش دارند با ماهی گرفتن در آب گل آلود به مسائل دفاعی و موشکی ما ورود پیدا کنند، که این خط قرمز است و ملت ایران چنین اجازه‌ای ندارند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: مجددا اعلام می‌کنیم که ما دلبسته برجام نبوده و نیستیم. مطمئن باشید که غرب بسیار نگران‌تر است؛ دست و پا زدن اروپا دال بر همین واقعیت است. و البته موضعگیری ترامپ هم یک نمایش نظامی است، تا اقتصادی و برجامی، فلذا تحریم سپاه را اعلام کرد.
وی افزود: چرا که در دور گذشته، اوباما و جان کری و برخی دیگر از مسئولانشان اعلام کردند که ادامه تحریم ایران امکان ندارد؛ چرا که از سویی کشورهای بزرگی مانند چین و روسیه به تحریم آن‌ها تمکین نمی‌کند، از طرفی تحریم‌ها به معنای کاهش نقش اقتصادی دلار و به تبع آن ورشکستگی اقتصادی برای آمریکاست.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اروپا هم ناچار است برجام را حفظ کند؛ چرا که از دست دادن برجام به معنای از دست دادن بازار بزرگ ایران است و این یعنی فاجعه برای اروپا، به اضافه اینکه برجام برای آن‌ها یک برگ برنده است که بر اساس آن توانستند نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تسهیل بخشند. و آن چه در یک کلام در حال اتفاق افتادن است، دعوای زرگری است تا یک واقعیت مشت پرکن.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: آن چه مهم است بدانیم که تنها راه سعادت ایران تکیه بر قدرت الهی مردم در کنار اطاعت از فرامین ولی فقیه است. واقعا ولایت و رهبری پشتوانه عظیمی است و آن چه دشمن را عصبانی کرده همین نعمت بزرگ الهی است. در عین حال همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: باید سعی کنیم هر نوع وابستگی را از بین ببریم.
وی افزود: تجربه بزرگ و تکراری دیگری هم برجام به ما داد و آن اینکه ثابت کرد اعتماد به دشمن خطاست و دشمنی آمریکا با ایران با برجام و مانند آن تمام نشدنی است. و همین مسئله بود که برای برجامی که خسارت محض بود، کارکرد و بها داد. امروز برجام بالاترین مصداق دشمنی و فریبکاری آمریکاست.
خطیب جمعه ماهنشان با بیان اینکه تصویب کاپیتولاسیون سندی ننگین برای سلسله پهلوی و در عین حال برای آن‌هایی است که سعی دارند، ایران زمان طاغوت و سلسله پهلوی را مظهر قدرت و عزت معرفی کنند، گفت: همچنانکه مبارزه با کاپیتولاسیون هم سند افتخار انقلاب اسلامی است که مبنای حرکت خود را از عاشورای حسینی گرفته است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: تشکیل موکبی به نام ماهنشان در عتبات عالیات در ایام اربعین یک افتخار است و انتظار این است که مردم حسینی ماهنشان از آن چه که در اختیار دارند، در ارتباط با کمک به این موکب که از زائران و عزادران و مهمان اباعبدالله الحسین (ع) پذیرائی خواهد کرد، مضایقه نکنند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه