سه شنبه 1395/11/5 - 30 : 4
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خطبه نماز جمعه 1 بهمن ماه 95 شهرستان ماهنشان

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین  زاهدی پور امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به  برجام و بد عهدی های آمریکا اظهار داشت:  قریب 20 هزار سانتریفیوژ در کشور کار مى‏کرد که حالا حدود 5 هزار تا بیشتر نیست! آن روز اورانیوم را تا 20 درصد غنى مى‏کردیم و حالا حدود 3 درصد! آن روز 11هزار کیلو800 کیلو گرم اورانیوم غنى‏شده داشتیم و آن ‏را با کیک زرد تبادل کردیم. و حالا 300 کیلو -که ظاهرا و پنهانى توافق شده 200 کیلو بشود!- آن روز سى تن آب سنگین داشتیم و امروز. . . !؟
وی افزود: حدود 11 هزار سانتریفیوژ نطنز خود را به پنج هزار  60 رساندیم. تعداد سانتریفیوژهاى فردو را از نزدیک به 5. 3 هزار به ده هزار 44 رساندیم. کوره و قلب رآکتور اراک را خارج کردیم و درون حفره‏هاى آن بتن‏ریزى کردیم، به‏شکلى که هم به اذعان دشمن و هم فرمایش آقاى صالحى و ظریف، الى الابد قابل بازگشت نیست. پروتکل الحاقى را هم داوطلبانه به اجرا گذاشتیم.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: همه تعهدات را انجام دادیم، محدودیت‏هاى هشت‏سال تا 25 سال هم که تا 32 سال قابل تمدید است به‏جان خریدیم و پذیرفتیم تا در مقابل آن چه چیزى بدهند؟ در مقابل، عمده تحریم‌ها به جای خود باقی است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: این در حالی است که ترامپ به دنبال لغو همین توافق یا تجدید نظر در آن است.
وی افزود: دولت و مسئولان باید با تکیه به توانمندی‌های داخلی نسبت به مقابله به مثل و نجات کشور از اتکا به اقتصاد تک محصولی اقدام کنند. باید بدانیم که دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مسأله ما با آمریکا این نیست که حالا بر سر دو تا موضوع جهانى یا بین‏المللى یا منطقه‏اى با هم اختلاف نظر داریم، برویم بنشینیم با مذاکره حل کنیم. مسأله مثل مسأله مرگ و زندگى است؛ مسأله هست و نیست است.و همچنانکه فرمودند: نمی شود حق را از دیگران التماس کرد و گرفت.
وی با اشاره به اعدام سه جوان بحرینی افزود: یکشنبه هفته جارى رژیم آل خلیفه در اقدامى غیرانسانى و ضد حقوق بشرى سه جوان بحرینى را در حالى که‏ بى‏گناه بودند و هیچگونه مدرکى دال بر محکومیت آن‏ها وجود نداشت، اعدام کرد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: اگر چه آل خلیفه درصدد تا واکنش احتمالی مردم بحرین را سنجیده و زمینه را برای مقابله با شیخ عیسی قاسم فراهم سازد، اما تردیدی نیست. که این اقدام دیکتاتوری پایه‌های متزلزل حکومت بحرین را متزلزل‌تر خواهد کرد. این اقدام نوعی خودزنی در جهت خوش‌خدمتی برای اربابان بود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: آل‏سعود با حمله به یمن در 22 ماه گذشته از همه نوع تسلیحات مدرن آمریکایى و انگلیسى براى نابودى این کشور استفاده کرده است.
وی افزود: سازمان ملل هم دریوزگی می‌کند. آن‌ها که غرب را ناکجاآباد خود می‌دانند، این همان غرب است.
در تاریخ سازمان ملل متحد، چنین باج ‏دهى و باج ‏خواهى‏اى، آن‏هم بعد از سر و صداى رسانه‏اى، کم‏سابقه و شاید حتى بتوان گفت‏ بى‏سابقه بوده است
خطیب جمعه ماهنشان گفت: روزنامه‏ى «اکونومیست» انگلیس در گزارشى، جنگ در یمن را «سودآور» توصیف کرده عربستان سعودى 8. 2 میلیارد پوند براى خرید تسلیحات انگلیسى هزینه کرده است و از آمریکا بیش تر از این مبلغ/ کشورهای دیگر هم هستند.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به 1 بهمن 21 ربیع‏الثانی اعدام انقلابى حسنعلى منصور توسط شهید بخارایى (1343 ه.ش)، اظهار داشت: حسنعلی منصور از اسفند 42 تا بهمن 43 به مدت کمتر از یک سال نخست وزیر بود. تصویب کاپیتولاسیون، افزایش قیمت بنزین و تبعید حضرت امام خمینی(ره) به عنوان نخستین گام اجرای روش او در اداره کشور محسوب می‏شد.
وی افزود: وقتی در دادگاه از محمد بخارایی سؤال می‏کنند که با دو گلوله اول منصور زنده نمی‏ماند ولی چرا سومین گلوله را به گلوی او شلیک کردی؟ آن جوان رشید در پاسخ گفت: حنجره‏ای که از آن به روحانیت اهانت شده، باید دریده شود.
*قیام مردم آمل اوج بصیرت ملت و تو دهنی به منافقان بود
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به  شش  بهمن 26 ربیع‏الثانی سالروز حماسه مردم آمل (1360 ه.ش)‏ گفت: منافقین از اواخر سال 1358 ه.ش جنگل‏های آمل را محلی برای اقدامات خرابکارانه و مبارز? مسلحانه علیه نه تنها شهر آمل، بلکه کل کشور در نظر گرفتند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت:  جاد? هراز که یکی از مهمترین راه‏های مواصلاتی تهران و شمال کشور محسوب می‏شد، ناآرام گشت. اتحادیه کمونیستهاى ایران که متشکل از مارکسیست- لنینیستهاى چپ بودند با ارزیابى موقعیتهاى جغرافیایى، جنگلهاى آمل را مناسب براى عملیات چریکى تشخیص دادند و در آنجا استقرار یافتند.
وی افزود: منافقین با جذب افراد فریب‏ خورده و تجمع در جنگل‏ها در بهمن‏ماه سال 1360 به دنبال زمینه‏چینی برای حمله به شهر آمل و تصرف آن بودند ، قیام مردم آمل اوج بصیرت ملت و تو دهنی به منافقان بود؛ چرا که شناخت منافق به مراتب سخت‌تر از شناخت کافر است.
امام جمعه ماهنشان خاطرنشان کرد: طرح سلامت با وجود طرح استثماری کم نگه داشتن پزشکان به نتیجه نمی‌رسد. یا یکی میاد میگه احداث بیمارستان در ماهنشان اشتباه بوده است.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه