شنبه 1396/4/3 - 0 : 10
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
خطبه نماز جمعه26 خرداد96 شهرستان ماهنشان

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام  زاهدی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین مبانی نظام و انقلاب اسلامی، مشروعیت حکومت از دیدگاه خداوند است،‌ تنها معیار مشروعیت نصب الهی است. و هدف و آرمان انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا و مردم ایران همین است.
وی افزود: آن چه در ارتباط با نظر اکثریت در کلام حضرت امیر و متون دینی وجود دارد، دو بعد دارد، بعد مشورتی و بعد ضرورت. در سیستم مردم‌سالاری دینی مراجعه به رأی مردم از باب مشورت با مردم است. چرا که هیچ کس غیر از خدا حق حاکمیت ندارد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: البته اگر جامعه در بدویت بود، و فهم و شعور لازم برای تشکیل حکومت دینی را نداشت، حاکم ظالم از نبود حاکم به مراتب بهتر است و این همان فرمایش حضرت امیر است که فرمود: لا بد للناس من امیر براً کان او فاجراً ، در عین حال زمزمه‌های مخالف این مبنا، نشان از نفوذ مبانی غربی در فکر و اندیشه چنین افرادی است که به دلیل نداشتن استقلال اندیشه تحت تأثیر قرار می‌گیرند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: انتخابات تمام شده و امروز زمان کار است. و همانطور که روشن است و حضرت آقا هم تأکید کرده‌اند، لازم است فضای انتخاباتی و رقابتی به فضای کاری تبدیل شود. مردم هم همین انتظار را دارند.
وی افزود: انتخابات همانطور که معظم له تأکید کردند، انتخاب فقط و فقط انتخاب و تعیین افراد است. بنابر  بر این تفسیرهای غلط از انتخابات و تأکید بر دیدگاه‌های مخالف دیدگاه امام و رهبری، ضمن آن که غیر قانونی و غیر شرعی است، یکی از مهمترین زمینه‌های دو قطبی‌سازی جامعه است که موجب فرسایش نیروهای انقلابی شده و با ایجاد تفرقه، اولویت‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در ارتباط با ساختار حکومت دینی از سوی افراد غیر متخصص بسیار خطرناک است. به ویژه انتظار از بدنه اجرایی کشور، عمل و اجرا به جای نظریه‌پردازی است. اصولاً فرصتی برای بدنه اجرایی در این زمینه وجود ندارد.
خطیب جمعه ماهنشان گفت:اقدام شورای انقلاب فرهنگی در تبعیت از فرمان رهبری و کنار گذاشتن سند ضد دینی و ضد ایرانی 2030 اگر چه دیر هنگام بود، ولی گامی است رو به جلو که می‌تواند تا حد زیادی آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را کاهش دهد. مهم این است که این گونه اقدام ها تکرار نشود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: تعبیر آتش به اختیار حضرت آقا در ارتباط با افسران جنگ نرم، از طرفی نشان از اهمیت فوق العاده و حساس ارزش‌های دینی دارد و از طرف دیگر نشان از بالا بودن هجمه‌هایی است که علیه مبانی ارزشی نظام اسلامی دارد. به اضافه اینکه گویای کمبودها و کاستی‌ها و کم‌کاری‌هایی است که در این عرصه با آن مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه تعیین روز قدس مبتنی بر مبانی لا یتغیر الهی شیعی است، گفت:  لازمه تشیع و اسلامی ناب انقلابی چنین اقدامی بود و امام راحل با این اقدام خود، دشمنان اسلام را خلع سلاح کرد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان تاکید کرد: حضور در راهپیمایی روز قدس دفاع از عقاید، آرمان‌ها، و اسلام ناب محمدی است. اعلام روز قدس نه فلسطین بلکه موجودیت اسلام، انقلاب اسلامی و ایران اسلامی را تضمین کرد.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: در دنیای امروز یا باید برده و غلام حلقه‌به گوش بود و یا با ایفای نقش لازم در عرصه بین المللی، از اشغال عرصه توسط رقیب جلوگیری کرد، حقیقتاً امام راحل و رهبر معظم انقلاب با رهبری‌های پیامبرگونه و علی‌وار این نقش را در بالاترین سطح ممکن ایفا کرده‌اند.
وی افزود: اگر ایران روزی مثل عربستان امروز ژاندارم دست به سینه آمریکا بود، امروز ایران تأثیرگذارترین کشور در عرصه بین المللی است. دشمنی‌های موجود علیه ایران هم مهر تأییدی است بر این واقعیت .

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه