پنج شنبه 1396/5/26 - 20 : 2
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/13
خطبه نماز جمعه 13 مردادماه96 شهرستان ماهنشان

خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز بمباران هیروشیما توسط آمریکا، و مناسبت حقوق بشر و کرامات انسانی، اظهارداشت: آمریکا با دست زدن به ظلم ها و حمایت از جنایت های مختلف نشان داده نه تنها مدعی حقوق بشر نیست بلکه با ناقض کردن حقوق بشر  و فاجعه های گوناگون در تاریخ بشریت، جنایتکارترین حکومت ها در جامعه بشری را دارد.
وی با سفارش به جوانان، افزود: با توجه به جنایت های مختلف آمریکا، جوانان نباید فریب پول، تبلیغات و  برنامه های آمریکا را بخورند. ح
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به سالروز 14 مرداد سالروز فرمان مشروطیت، گفت: انقلاب مشروطیت یکی از مهم ترین وقایع تاریخ معاصر ایران می باشد که سر فصل جدیدی در تاریخ ایران گشود.
حجت الاسلام زاهدی پور ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: یکی از خدماتی که امام رضا (ع) به جامعه بشریت در زمان ولیعهدی اجباری خود از آن استفاده کرد زنده و پویا کردن امامت و ولایت است.
وی افزود: امام رضا (ع) برای مردم ایران اسلامی و تمام مسلمانان نعمت بزرگی بوده و امام کرامت دهنده و راهنما و هدایت کننده برای جامعه است، امام مانند آفتاب درخشان بوده و اگر نباشد دنیا تاریک و ظلمانی خواهد شد، جامعه ای بی امام، عظمت و ارزشی ندارد.
خطیب جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به  17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی روز خبرنگار را تبریگ گفت رو اظهارداشت:  خبرنگار باید تقوا داشته و  جامعه را روشن و آگاه کند و زوایای پنهان جامعه را به مردم برساند، خبرنگار به عنوان رسانه، مبتنی بر تقوا، واقعیت محور و ولایت مدار جامعه را روشن کند.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به 19 مرداد سالروز رحلت شیخ عبدالکریم شیرازی موسس حوزه قم، اظهارداشت: اگر حوزه علمیه به آن عظمت تاسیس نمی شد می توان گفت،  امروز از نظام اسلامی و انقلاب اسلامی خبری نبود، بنابراین جایگاه حوزه های علمیه به عنوان دایه داران آگاه سازی حقیقی و هدایت حقیقی جامعه به سوی رشد دارای ارزش است.
وی با اشاره به  تنفیذ ریاست جمهوری ، افزود: نصب ریاست جمهوریتا زمانی که معتقد و عملا متعهد به اسلام و نظام اسلامی و.. که در تالیف آن خواهد آمد دارای نکته است و از همه مهمتر فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری است که باید توجه ویژه شود.
امام جمعه شهرستان ماهنشان با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، گفت: بالاترین مشخصه حکومت موفق، عدالت محوری ، اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی، اجرای احکام اسلام ناب، جانب داری از محرومان، توجه به اشتغال و تولید و توانمندیهای داخلی ارزش محوری و … است.
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به کودک ربایی های که در کشور رخ داد، اظهار داشت: تمام زمینه های این نوع حوادثات، بها ندادن به هنجارها و ارزش های  دینی است.
وی افزود: عدم رعایت حجاب و عفاف، نداشتن تقوا و بی ارزش جلوه دادن مبانی اصیل اسلامی در جامعه باعث رخ دادن حوادث های ناگوار می شود.
خطیب جمعه با بیان اینکه معیار های موفقیت در جامعه عوض شده ، گفت: اجرای برخی برنامه های هنجار شکن در جامعه دارای اولویت ها شده که نباید باچنین برنامه هایی فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی زیر پا گذاشته شود تا امروز شاهد کودک آزاری و کودک ربایی در جامعه باشیم .
حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به پرتاب موشک ماهواره بر اظهار داشت: این حرکت نماد استقلال و مقاومت است و جواب خوبی برای تحریم های آمریکاست، پرتاب موشک ماهواره بر یعنی اینکه آمریکا از اعصبانیت بمیر چرا که تحریم ها و تهدید هایت  بر اراده  جوانان ایران اسلامی هیچ تاثیری ندارد.

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه