چهارشنبه 1396/11/4 - 54 : 10
مشخصات امام جمعه
حسینعلی زاهدی پور
حسینعلی زاهدی پور
ماه نشان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
خطبه نماز جمعه 22 دیماه96 شهرستان ماهنشان

 نماز جمعه شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.
حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور زاهدی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: 22 دى‌ ماه روزى دیگر براى تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنى بر تمدید و یا عدم تمدید تعلیقیه‌هاى تحریم و پذیرش و عدم پذیرش ادامه حیات برجام است که
در هر صورت آن چه که بدیهی است، هر دو طرف تصمیم ترامپ به نفع مردم ایران است.
وی افزود: تمدید تعلیق تحریم‌ها، موجب حفظ توافق هسته‌ای است که اگر چه امتیازات فراوانی در این زمینه اعطا کردیم، اما بالاخره قابل کتمان نیست که حفظ این توافق حداقل به لحاظ بین المللی با توجه به اینکه انجام شده است، به نفع مردم ایران خواهد بود. این چیزی نیست که آمریکا به دنبال آن باشد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: در صورت عدم تمدید تعلیق تحریم‌ها باز ابتکار عمل با ماست، چرا که عملاً توافق هسته‌ای به هم خورده و آن هم نه از سوی ایران، چرا که آمریکا یکی از طرف‌های توافق است. اما آن چه بسیار مهم است نقش اروپا در این زمینه است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: منافع اروپا در ارتباط با ادامه توافق هسته‌ای بیشتر از ایران نباشد، کمتر هم نیست؛ و این مرحله نیز آزمون بزرگی برای آن‌ها خواهد بود که تا چه اندازه قادر به حفظ استقلال در عملکرد دیپلماتیک و بالتبع سایر حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصاد باشند.
وی افزود: نهایت اینکه تصمیم برجام مبنی بر تمدید یا عدم تمدید، تأثیر چندانی در بهبود یا بدتر ساختن چهره آمریکا در ارتباط با دشمنی با ایران ندارد. چرا که آمریکا در عرصه‌های مختلف دشمنی‌ و خصومت دیرینه، خود را نشان داده و البته تا زمانی که این نظام با این قدرت به حرکت خود ادامه می‌دهد، ادامه خواهد داشت. همچنانکه در اغتشاشات اخیر هم دشمنی آمریکا کاملاً آشکار بود و البته به تعبیر رهبر معظم انقلاب تقاص پس خواهد داد.
خطیب جمعه ماهنشان گفت:توجه داشته باشیم که کشورهای بزرگ اروپایی جرأت چندانی در برابر آمریکا را ندارند. به تعبیر دیگر امروز آن‌ها اگر در مواردی به مخالفت اندک با آمریکا می‌پردازند، به نوعی در زمینه‌های مربوط به ایران و آن هم با اعتماد به قدرت ایران است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: در مورد اغتشاشات اخیر مجدداً خداوند متعال را سپاسگزاریم و به معنای واقعی قدردان همت و بصیرت مردم انقلابی، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج هستیم.
وی با بیان اینکه در عین حال لازم است برای پیشگیری از چنین بهانه‌جویی‌ها باید اقدام کرد، افزود: اولاً تأکید بر اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نظریه جامع اقتصادی میشود؛ این ایده و اندیشه باید در مرحله تئوری به رشد و بالندگی کافی برسد.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه به همین اصل، گرایش اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه به عنوان حوزه‌ای از رشته اقتصاد تأسیس شود.از طرفی باید به صورت جدی از نظریه‌پردازان و مقاله‌های مرتبط حمایت شود.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: در مرحله عمل نیز لازم است همه مسئولان به ویژه قوه مجریه با قاطعیت و جدیت لازم و البته به شکلی کاملاً عملیاتی این نوع از اقتصاد را در بدنه اقدامات اقتصادی از مرحله بودجه‌نویسی تا هزینه کرد، جاری و ساری سازد.
وی افزود: ثانیاً توجه به قشر محروم البته در کنار توجه هدفمند و حمایت روشمند از سرمایه‌گذاران و نخبگان علمی و اقتصادی کشور از اولویت‌های اقدام برای ارتقا و بهبود اقتصادی کشور و در نتیجه رضایت نسبی مردم است.
بالاخره ما باید قبول کنیم که واقعیتی به نام فقر و بلکه زیر خط فقر داریم و باید اقدام جدی در این زمینه صورت گیرد. خطیب جمعه ماهنشان گفت: برخوردهای تکنوکراتیک و مبتنی بر نظریه‌های توسعه غربی در یک جامعه اسلامی نه جواب می‌دهد و نه درست است. از طرفی باید مردم سالاری دینی به عنوان یک اندیشه سیاسی بی‌بدیل برای مردم و جامعه تبیین شود؛ همچنانکه حضرت آقا تأکید کردند، بالاخره مسئولان توسط مردم انتخاب می‌شوند و انتخاب کننده باید متوجه مسئولیت خود باشد؛ اینکه ما انتخاب کنیم و هیچ گونه مسئولیتی را هم نپذیریم، قاعدتاً یک ایده غیر منطقی است.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: یکی از ایده‌های بسیار غلط که در برخی از افراد رسوخ کرده و دشمن هم بسیار تلاش دارد تا این ایده را تقویت کند، این است که انتظار می‌رود رهبری در همه زمینه‌ها وارد شود. اصولاً چنین دخالتی امکان عملیاتی شدن ندارد. چرا که مستلزم ایجاد نهادها و سازمان‌های موازی فراوان است.
وی افزود: این در حالی است که به لحاظ قانونی و عقلی و شرعی نمی‌توان همه مسئولیت‌ها متوجه رهبری کرد. همه اعم از انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان باید متوجه مسئولیت خود باشند.
امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: روحیه خدمتگزاری و خادم بودن برای مردم باید در مسئولین تقویت و رشد پیدا کند. بالاخره پسماندهایی از روحیه و فرهنگ شاهنشاهی و خان خانی، در برخی ها وجود دارد و زمانی که به مسئولیتی دست پیدا می‌کنند، سعی می‌کنند با این روحیه زندگی کنند. اگر چه این نوع برخوردها غلبه ندارد، اما در حد کم نیز موجب آسیب‌های جدی شده است. اینکه هر کس به مسئولیتی رسید، اعتقاد به نوکری مردم پیدا کند، خود بخود مشکلات حل می‌شود. و اگر هم حل نشود، عدم احساس فاصله بین مردم و مسئولان موجب درک متقابل شده و خود به خود بسیاری از نارضایتی‌ها را از بین می‌برد.
حجت الاسلام زاهدی پور بابیان حمایت از فضای مجازی داخلی ، اظهار داشت: اگر چه بهره‌برداری از فضای مجازی یک نیاز و ضرورت اساسی است و تردیدی نیست، اما اعتماد به شبکه‌های مجازی غیر بومی و قرار دادن اطلاعات مردم و نظام در دست شبکه های مجازی غیر بومی که تقریباً بلااستثناء جاسوس هستند، مورد تأیید هیچ عاقل نیست.
وی افزود: شماره تلفن بسیاری از مسئولان را اکثر مردم ندارند اما همین شبکه‌های مجازی کل شماره تلفن‌ها را در اختیار دارند. اینکه تلگرام بدون هر گونه تبلیغ تجاری این همه امکانات رایگان در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد، قرب? الی الله نیست، دسترسی به اطلاعات چهل میلیون ایرانی و متن پیام‌های آنان قیمت کمی نیست که تلگرام و امثال تلگرام از این مسیر دریافت و در اختیار دشمنان این نظام قرار می‌دهد.
خطیب جمعه ماهنشان گفت: همین امروز هم تلگرام حاضر به حذف کانالها و گروه‌های معاند و دشمن نظام نیست و حتی قول داده است تا یک ماه دیگر با تغییراتی در پلتفرم، تلگرام، از فیلترهای اعمال شده عبور کند.
حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: تشکیل شورای انقلاب در 22 دی ماه 1357 و اعتقاد راسخ امام به کار تشکیلاتی از زمانی که انقلاب پیروز شده، امام در ارتباط با تشکیل نهادهای مدنی بیشترین تلاش را کرد. تصویب قانون اساسی قبل از اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ انقلابات بی‌نظیر است.
وی افزود: همه این‌ها به برکت شورای انقلاب بود که نشان می‌داد امام به راه خود ایمان و اعتقاد و البته امید دارد.

  

 

اخبار
نشست صمیمی خیرین،نیکوکاران و حامیان اکرام ایتام در ماهنشان برگزانشست صمیمی باخیرین،نیکوکاران و حامیان اکرام ایتام شهرستان ماهنشان در فرمانداری ماهنشان برگزارشد. در این نشست امام جمعه شهرستان ماهنشان اظهارداشت؛ داشتن دغدغه برای حمایت و فرهنگ سازی کمک به مستمندان و ایتام و برنامه ریزی و رسیدگی به مشکلات آنها نیکو است و در اسلام و قرآن سفارشات زیادی برای فقر زدایی شده است. حجت الاسلام زاهدی پور گفت: کمک به مستمندان و ایتام ضمن اینکه مقوله عبادی و اعتقادی دارد،یک مقوله اجتماعی هم تلقی میشود. وی افزود: کمک به مستمندان و مستضعفان،شکل دهنده ی مسائل اجتماعی و ساختارهای اجتماعی و فرهنگ و نرم افزاری است که ابتدا در جامعه از سوی خداوند طراحی شده که به لحاظ اصل و مبنای عمل نیاز به بروز رسانی ندارد. امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه پرداخت زکات،خمس،و ایتام اکرام از زمان پیامبر اکرم ص بوده است ، گفت: بر اساس آمارهایی که درجامعه است نشان می دهد که قریب به 12 میلیون نفر زیر خط فقر هستند،لذا توجه به این مقوله مهم، امر ضروری بوده است. حجت الاسلام زاهدی پور اظهار داشت: نقش عمده خمس و زکات بر می گردد به احیاء دین ،چرا که با پرداخت خمس و زکات بخشهای مهمی از اقتصاد جامعه و نیازهای مستضعفان حل میشود. وی افزود؛ از زمان بعثت پیامبر ص اگر همه به وظایف خود در حمایت از مستمندان و مستضعفان می پرداختند،در این جامعه هیچ فقیری پیدا نمیشد.
ارتباط با امام جمعه