خبرهای ویژه 5 مرداد
تصویر خبر

 

خبرهای ویژه 5 مرداد

 

امام جمعه گلپایگان: 

امام جمعه پیگیر مطالبات مردم است 

حجت الاسلام کرامتی با اشاره به پیگیری مسائل مختلف از مطالبات مردم و جامعه در خطبه های نماز جمعه و جلسات مختلف شهرستانی و استانی، نماز جمعه را حلقه وصل میان مردم و مسئولاننظام جمهوری اسلامی بیان کرد.

 

مدیر حوزه علمیه کوهدشت:

نماز جمعه دستاورد انقلاب و خنثی کننده توطئه دشمنان است 

حجت الاسلام سبحانی نماز جمعه را دستاورد انقلاب خواند و گفت: اقامه نماز جمعه سبب تقویت امید در جامعه و ایجادناامیدی بین دشمنان می شود. 

 

ترابی:

نماز جمعه پایگاه پیوند ناگسستنی امت با ولایت است 

 امام جمعه رباط کریم. گفت: نماز جمعه پایگاه همبستگی و انسجام است و باید وحدت و اتحاد میان مردم و مسئولین را تقویت کند.

 

نماز جمعه پایگاه وحدت و بصیرت است 

نماز جمعه مظهر عزم ملی، وحدت و همدلی است، این پایگاه عبادی، سیاسی و فرهنگی در تحکیم بخشی پایه های انقلاب و تداوم راه نظام جمهوری اسلامی نقش بسزایی دارد.

 

نماز جمعه؛ پرچم انقلاب 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: نماز جمعه، پرچم انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز خراسان شمالی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز در جاجرم در جلسه گرامیداشت پنجم مردادماه، سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از انقلاب گفت: نماز جمعه پرچم ، نماد و یکی از اصلی ترین ستون های انقلاب و جمهوری اسلامی است.

 

نماز جمعه، محوری جریان ساز و گفتمان ساز

شهردار باغبادران گفت: نماز جمعه به عنوان یکی از جریان‌های فرهنگی ، عقیدتی و سیاسی ذهن و ضمیر مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان: 

ائمه جمعه به میان جوانان بروند

حوزه/ حجت الاسلام صالحیان، ائمه جمعه را همانند پیامبراکرم(ص) طبیب دوار دانست و گفت: اگر مردم و جوانان احساس کنند که امام جمعه در بین آنهاست و در غم و شادی آنان شریک است، عاشق نماز جمعه، امام جمعه و حضور در مجامع مذهبی می شوند. 

 

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان

بیشترین پایگاه معنوی نماز جمعه در اصفهان 

اصفهان بیشترین پایگاه معنوی نماز جمعه کشور را دارد.

 

اصفهان|ایجاد جذابیت‌هایی در حاشیه برگزاری نماز جمعه سبب جذب حداکثری جوانان می‌شود 

گروه استان‌ها- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ایجاد جذابیت‌هایی در حاشیه برگزاری نماز جمعه و نیز ارائه برخی از برنامه‌های مورد نیاز آموزشی و معنوی می‌تواند جوانان را به درستی به سمت این آیین عبادی سیاسی جذب کند. 

 

جوان ترین نماینده ولی فقیه در گفتگو با خبرگزاری «حوزه»:

ائمه جمعه به دنبال رأی آوری و انتخابات نیستند/ تریبون نماز جمعه مال مردم است

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر این که تریبون نماز جمعه مال مردم است، گفت: امام جمعه‌ای موفق است که درک درستی از جامعه خود داشته باشد و لازمه آن هم حضور در کنار مردم و رسیدگی به مشکلات آنها است.

 

خطبه ها امام جمعه ابرکوه:

تریبون نماز جمعه، رسانه‌ای تاثیرگذار برای صدور انقلاب است

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه گفت: تریبون نمازجمعه، رسانه‌ای تاثیرگذار در عرصه‌های داخلی و خارجی برای حفظ و جهانی کردن اهداف عالیه انقلاب و صدور آن است . 

 

امور ستادهای نمازجمعه استان یزد به جوانان واگذار می‌شود

یزد- ایرنا - رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه یزد گفت: واگذاری بیشتر برنامه‌ها و عضویت جوانان استان در ستادها برای اقامه هرچه باشکوه این آیین عبادی سیاسی روزهای آدبنه از جمله برنامه های محوری این نهاد است. 

 

مهر گزارش می‌دهد؛

نماد ۴۰سال همبستگی در استان سمنان/ نماز جمعه برکت انقلاب است 

سمنان- ۴۰ سال پیش آیت الله سید محمد شاهچراغی در مهدی‌شهر پشت تریبون نماز جمعه ایستاد تا برای نخستین بار تکبیر این نماز سیاسی و عبادی در سطح استان سمنان طنین‌انداز شود. 

 

امام‌ جمعه گرمسار: 

نماز جمعه یکی از بخش‌های راهبردی و اثرگذار نظام و انقلاب است 

حجت‌الاسلام آرامی با بیان اینکه نماز جمعه تنها نمازی است که خداوند در کنار نمازهای واجب در قرآن برای اقامه آن ندا داده است گفت: نماز جمعه درواقع انسان‌ساز است. 

   

مسئول ستاد نمازجمعه شهرستان سرخه:

نماز جمعه از بزرگترین، پربرکت ترین و باشکوه ترین برکات انقلاب اسلامی 

محمد حمزه گفت: نماز جمعه یکی از بزرگترین، پربرکت ترین و باشکوه ترین برکات انقلاب اسلامی است

 

یکی از ائمه جمعه استان همدان: 

امام جمعه مرجع پیگیری مشکلات مردم است

حوزه/ امام جمعه صالح آباد با بیان اینکه فعالیت ائمه جمعه منحصر به نماز جمعه نیست، گفت: امام جمعه به عنوان مسئول قرارگاه فرهنگی در هر منطقه،  مرجعی برای فقرا و رسیدگی به مشکلات مردم است. 

 

حجت الاسلام حسینی مجد: 

نماز جمعه نماد یکپارچگی مردم است

حوزه/ امام جمعه اسدآباد گفت: نماز جمعه در طول این چهل سال خاری در چشم دشمنان اسلام بوده و هست و لذا دشمن از خطبه‌های نماز جمعه بسیار در هراس است و حتی برای ضربه زدن به آن به صورت عملی ائمه جمعه‌ای همچون شهید دستغیب و شهید صدوقی را به شهادت رساند. 

 

نماز جمعه بالاترین ثمره انقلاب اسلامی/ روحیه مسئولیت‌پذیری از اثرات نماز است

امام جمعه فامنین با تاکید بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) بالاترین ثمره انقلاب اسلامی تشکیل نماز جمعه است گفت: نماز جمعه تبلور اسلام ناب محمدی است که هم در زمینه دینی و اعتقادی و هم در مسائل اجتماعی و سیاسی نمود دارد. 

 

امام جمعه مهدیشهر: 

تقویت روحیه معنویت مهمترین کارکرد نمازجمعه است 

حجت الاسلام بارانی اولین کارکرد نمازجمعه را تقویت روحیه معنویت عنوان کردوگفت: نمازجمعه محلی برای رشد فکری، فرهنگی، اعتقادی و تقوایی است.

 

حجت الاسلام عالمی: 

ائمه جمعه سراسر کشور در دوران کرونا گل کاشتند

حوزه/ امام جمعه مهاجران گفت: در دوران کرونا که نماز های جمعه تعطیل بود باید بگوییم که ائمه جمعه سراسر کشور گل کاشتند و پس ار فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ائمه جمعه توانستند با بسیج کردن مردم در طرح مواسات، صحنه های زیبایی از کمک های مومنانه را رقم بزنند. 

 

یکی از ائمه جمعه استان همدان: 

نماز جمعه موتور محرکه انقلاب است

حوزه/ حجت الاسلام امیدی گفت: نماز جمعه را باید موتور محرکه انقلاب بنامیم، چرا که افراد با حضور در آن هم عبادت می کنند و هم از اتفاقات روز و جریانات سیاسی آگاه می شوند. 

 

امام جمعه همدان:

نماز جمعه محلی برای بیان مطالبات معقول و منطقی مردم است 

گروه استان‌ها- امام جمعه همدان بهترین راه جذب جوانان به نماز جمعه را داشتن درک مشترک با جامعه برشمرد و گفت: ائمه جمعه باید ثابت کنند پای کار مردم هستند و نماز جمعه محلی برای بیان مطالبات معقول و منطقی مردم است. 

 

امام جمعه شهر آبسرد و حومه:

نماز عبادی و سیاسی جمعه نقش بسزایی در رشد معنوی جامعه داشته است

امام جمعه شهر آبسرد و حومه گفت: نماز عبادی و سیاسی جمعه نقش بسزایی در رشد معنوی جامعه داشته است.

 

رفتاری‌ها و اختلافات مسلمانان باید در خطبه‌های نمازجمعه حل شود 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: امام خمینی(ره) در باب اهمیت نماز جمعه امامت جمعه را تماس روحانیت با ملت و روحانیت و با مجلس و دولت دانست و بر همین اساس باید مقدرات مملکت در خطبه‌های نماز جمعه بیان شود و گرفتاری‌ها و اختلافات مسلمانان در آن خطبه‌ها حل شود.

 

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی:

مسائل سیاسی و اجتماعی اردستان جدای از مسائل فرهنگی نیست

 اردستان-نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل سیاسی و اجتماعی شهرستان اردستان جدای از مسائل فرهنگی نیست و بر این اساس مسئولان باید در مسائل جاری شهرستان به هم نزدیک‌تر باشند.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

نماز جمعه جلوی انحرافات را می‌گیرد 

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: نماز جمعه یادگار شهیدان و امام راحل و مجاهدان فی سبیل الله و امامان جمعه شمع جمع مردم در هدایت‌گری و روشن گری هستند. 

 

امام جمعه بوئین میاندشت:

وجود تبعیض در جامعه موجب عدم بروز خلاقیت جوانان می‌شود

بوئین میاندشت- امام جمعه بوئین میاندشت گفت: وجود تبعیض در جامعه موجب عدم بروز خلاقیت جوانان می‌شود، مسئولان باید به توانایی‌های جوانان در راستای رقم زدن جهش تولید در شهرهای کوچک توجه کنند.

 

امام جمعه گلپایگان: 

روابط ایران و عراق، عقلانی است 

حجت الاسلام کرامتی با یادآوری تفرقه افکنی هایی که میان دو دولت و ملت ایران و عراق صورت می گیرد، رابطه میان این دو کشور را عقلانی و از روی تجربه بیان کرد. 

 

امام جمعه شیروان:

ایجاد وحدت و همدلی اولین ثمره نماز جمعه است

شیروان(پانا)- حجت الاسلام حسین تکمیلی به مناسبت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان شیروان گفت:یکی از برکات انقلاب اسلامی، اقامه نمازجمعه در سراسر کشور است.

 

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان شمالی:

تمرین ولایت مداری را باید از نماز جمعه شروع کرد

شیروان(پانا)- حجت الاسلام نعمت آزموده در جمع اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان شیروان با بیان گرامی داشت چهل و یکمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در کشورگفت: راه اسلام و انقلاب بن بستی در آن وجود ندارد و متصل به بی نهایت است.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی:

تاریخ نماز جمعه با خون پاک ‌ترین ائمه جمعه تطهیر شده است 

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: تاریخ نماز جمعه با خون پاک‌ترین امامان جمعه تطهیر شده، ائمه جمعه‌ای که در بهترین جایگاه یعنی محراب عبادت به شهادت رسیده‌اند. 

 

ائمه جمعه برای جذب نسل نو، فکر و قلب جوان داشته باشند 

امام‌جمعه چادگان گفت: گام اول جذب جوانان این است که امام‌جمعه خود روحیه جوان داشته باشد؛ فکر و قلب جوان داشته باشد چرا که این کمک می‌کند تا وی مخاطب خود را به درستی بشناسد؛ عامل جذب درک متقابل است. 

 

لزوم مطالبه‌گری اجتماعی در نمازجمعه/ حضور جوانان نیازمند پویایی ستادهاست 

مسؤول امور جوانان ستاد نماز جمعه کاشان گفت: مطالبه گری‌های اجتماعی باید در اولویت برنامه نمازجمعه قرار گیرد و قرارگاه‌های نماز جمعه باید ایمان، بصیرت، اراده خستگی‌ناپذیر، مسؤولیت‌پذیری و امیدآفرینی را در جامعه منتشر کنند. 

 

امام‌جمعه بجنورد:

نهاد رحمانی نماز جمعه فوق جناحی و سیاسی است

حوزه/ امام‌جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه نهاد نماز جمعه، پایگاهی نیست که مخصوص عده و جناحی خاص باشد، گفت: نهاد رحمانی نماز جمعه فوق جناح‌بازی‌ها بوده و در این جدول‌های دنیایی و سیاسی نمی‌گنجد. 

 

ضرورت برقراری ارتباط ائمه جمعه با دانش‌آموزان 

امام جمعه محلات گفت: ارتباط با دانش آموزان از سوی ائمه جمعه و تشکیل گروه یاوران جمعه از میان آنان به رونق و توسعه نماز جمعه کمک می‌کند. 

 

نماز جمعه؛ قرارگاه ایمان و سنگر دفاع از انقلاب 

امام جمعه زنجان نماز جمعه را قرارگاه ایمان دانست و بیان کرد: در این فریضه دینی با تقویت روحیه جمعی، بصیرت مردم در شناخت دوست و دشمن و مقابله با تهاجم بیگانگان افزایش می‌یاید‌. 

 

گفت‌وگوی خواندنی تسنیم با قدیمی‌ترین امام جمعه کشور/ روایت آیت‌الله نورمفیدی از ‌نخستین نماز جمعه گرگان‌ 

گروه استان‌ها ــ نماینده ولی فقیه در گلستان که دیگر قدیمی‌ترین امام جمعه کشور محسوب می‌شود از نخستین روز اقامه نماز جمعه در شهر گرگان می‌گوید. 

 

به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی

پیوند دین و سیاست در نماز جمعه 

مشهد- ایرنا- نماز جمعه علاوه بر اینکه نشانگر سیاسی بودن دین است و جایگاه رفیع سیاست و حکومت را در متن دین مشخص می‌کند، میعادگاه عابد و معبود و محل میثاق مردم و رهبری جامعه اسلامی است. 

 

امام جمعه انزلی:

توسعه برنامه های فرهنگی در حاشیه مراسم نماز جمعه ضروری است

رشت – ایرنا – امام جمعه بندرانزلی با اشاره به لزوم اجرای برنامه های فرهنگی قبل و بعد از مراسم نماز جمعه به منظور ارتقا مشارکت جوانان در این مراسم عبادی، سیاسی گفت: باید بنیان های اعتقادی و فکری مردم برای حضور پررنگ در نمازجمعه نقویت شودکه در این راستا طراحی برنامه های فرهنگی در حاشیه این مراسم بسیار اثربخش است.

 

شبستان گزارش می دهد 

قرارگاه فرهنگی نماز جمعه مردمی ترین نهاد انقلابی

« نماز جمعه » را می توان یک اتفاق بزرگ و از معجزه های انقلاب خواند چرا که مردمی ترین نهادهای انقلاب در قالب یک حرکت الهی « نماز» به صورت صفوف به هم پیوسته شکل گرفت.

 

تجلیل از کوچکترین و مسن‌ترین نمازگزار جمعه در زرندیه 

در مراسم گرامیداشت سالروز اولین نماز جمعه در زرندیه از کوچکترین و مسن‌ترین نمازگزار تجلیل شد. 

 

امام جمعه دهدشت

مرزبندی سیاسی در نهاد امامت جمعه وجود ندارد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه دهدشت گفت: هیچ‌گونه ذهنیت سیاسی در این نهاد وجود ندارد و تنها مصالح نظام در نظر گرفته می شود. 

 

تریبون نماز جمعه مطالبه گر و یاری دهنده دولت‌ها است 

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ایلام، گفت: تریبون نماز جمعه مطالبه گر و یاری دهنده دولت‌ها است. 

 

امام جمعه ایلام:

نماز جمعه نمایش قدرت سیاسی جهان اسلام است

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نماز جمعه را نمایش دهنده قدرت سیاسی و اجتماعی جهان اسلام توصیف کرد که دشمنان همواره از اقامه آن در هراس هستند. 

 

نماز جمعه مهمترین پایگاه قانونی بیان مطالبات مردمی است

امام جمعه ماهنشان گفت: نماز جمعه مهمترین پایگاه قانونی بیان مطالبات اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی مردم از اقشار مختلف جامعه محسوب می‌شود‌.

   

تبیین اهداف دشمن از سیاست‌های نماز جمعه است/ائمه جمعه سخنگوی نظام و مردم هستند

امام جمعه سلطانیه گفت: تبیین اهداف دشمن و تشریح نقشه‌های او و ایجاد آمادگی در برابر هجمه‌ها، تبلیغات دروغین یکی از سیاست‌های نماز جمعه است و همیشه دنبال شده است، چرا که هدف عمده در نماز جمعه تبیین است. 

 

نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

امام جمعه نباید لیدر سیاسی حزب یا گروه سیاسی باشد

 زنجان-نماینده ولی فقیه در استان زنجان تاکید کرد: امام جمعه نباید لیدر سیاسی حزب یا گروه سیاسی باشد و باید تنها به عنوان سرباز ولایت به وظیفه خود عمل کند. 

 

ائمه جمعه برای تسهیل امور گفتمان‌سازی کنند 

امام جمعه بیرانشهر ائمه‌ جمعه را فرماندهان قرارگاه‌های فرهنگی دانست و گفت: نماز جمعه می‌تواند در همه عرصه‌ها به مردم و جامعه کمک کند. 

 

دلتنگی امام جمعه گنبدکاووس برای خطبه‌ها

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس در دیدار امروز یکشنبه فرماندار و برخی مدیران این شهرستان به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب، نسبت به طولانی شدن تعطیلی اقامه نماز جمعه و خطبه‌های آن به سبب شیوع کرونا ابراز دلتنگی کرد. 

 

دشمنان از تریبون‌های بصیرت‌آفرین نمازجمعه وحشت دارند 

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان گفت: دشمنان قطعا از تریبون‌های نماز جمعه وحشت دارند چراکه در همین تریبون‌ها به مردم بصیرت داده می‌شود یا بصیرت آنها تقویت می‌شود. 

 

نماز جمعه تبلور وحدت ،حرکت بسوی خداوند و همبستگی و یکدلی ملت و دشمن ستیزی می باشد.

صبح روز یکشنه(5مرداد 99) مراسم بزرگداشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور بعد از انقلاب توسط آیت الله طالقانی در سال 58 با حضور حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر و مسئولین شهر و شهرستان با رعایت پرتکل های بهداشتی در مصلی جمعه شهر عالیشهر برگزار شد.

 

یکی از ائمه جمعه استان بوشهر:

بها دادن به جوانان بهترین راه جذب آنان به نماز جمعه است

حوزه/ حجت الاسلام کشاورز بارگاهی گفت: بهترین روش جذب جوانان، احترام گذاشتن و تحویل گرفتن و بها دادن و محبت، مشورت کردن و مشارکت دادن و واگذاری مسئولیت به آنان است.

 

حجت الاسلام عالمی:

ائمه جمعه سراسر کشور در دوران کرونا گل کاشتند

حوزه/ امام جمعه مهاجران گفت: در دوران کرونا که نماز های جمعه تعطیل بود باید بگوییم که ائمه جمعه سراسر کشور گل کاشتند و پس ار فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ائمه جمعه توانستند با بسیج کردن مردم در طرح مواسات، صحنه های زیبایی از کمک های مومنانه را رقم بزنند.

 

جهاد در قرارگاه فرهنگی برازجان/تاریخچه 41ساله نماز جمعه در دشتستان

پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در ایران اسلامی به امامت حضرت آیت الله طالقانی است. پنجم مرداد ماه 1358 برای اولین بار آیت‌الله طالقانی به همراه مردم از اقشار و سنین مختلف در اولین نماز جمعه تهران شرکت کرد.

 

امام جمعه کنگان مطرح کرد:

برنامه ریزی مدون و استفاده از همه ظرفیت ها در نماز جمعه

حوزه/ حجت الاسلام محمود محمودی گفت: برنامه ریزی مدون و متقن و استفاده از همه ظرفیت ها از راه های موفقیت ستاد است که باید به آن توجه جدی شود.

 

حجت الاسلام حسینی مجد:

نماز جمعه نماد یکپارچگی مردم است

حوزه/ امام جمعه اسدآباد گفت: نماز جمعه در طول این چهل سال خاری در چشم دشمنان اسلام بوده و هست و لذا دشمن از خطبه‌های نماز جمعه بسیار در هراس است و حتی برای ضربه زدن به آن به صورت عملی ائمه جمعه‌ای همچون شهید دستغیب و شهید صدوقی را به شهادت رساند.

 

به مناسبت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی

نماز جمعه میعادگاه وحدت 

مشهد- ایرنا- در دین اسلام توجه به وحدت و اتحاد مسلمانان به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است و نماز وحدت آفرین جمعه نیز جلوه‌ای از اتحاد و همدلی را در هر هفته به‌ نمایش می‌گذارد. 

 

امام جمعه گناوه:

نماز جمعه خاری در چشم دشمنان اسلام است

گناوه- امام جمعه گناوه گفت:امروز نماز جمعه خاری در چشم دشمنان اسلام است و راه مقابله با هجمه‌های دشمنان فعال کردن این پایگاه‌ها و قرارگاه‌های فرهنگی است.

 

امام جمعه لواسان:

مبارزه با فساد مهمترین اقدام اجتماعی ائمه جمعه است

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی نماز جمعه منطقه گفت: مهمترین اقدام اجتماعی ما ایجاد جریان عدالتخواهی و مبارزه با فساد در زمینه‌های مختلف بویژه زمین‌خواری و کوه‌خواری محسوب می شود که نتایج مطلوبی نیز به همراه داشته است. 

 

امام جمعه زرندیه: 

نماز جمعه موثرترین منبر تقویت بینش سیاسی در جامعه اسلامی است

ایسنا/مرکزی امام جمعه زرندیه گفت: نماز جمعه موثرترین منبر تقویت بینش سیاسی در جامعه اسلامی است. 

 

بدون تعارف با «امام جمعه» دهدشت/ از بازی با جوانان تا تدریس در دانشگاه+فیلم و عکس 

امام جمعه فعلی دهدشت و سابق شهر چیتاب در استان کهگیلویه و بویراحمد روزی را روایت می‌کند که به او خیلی خوش گذشت. 

 

شبستان گزارش می دهد؛ 

نماز جمعه سلاح موثر دینی برای ارتقاء فرهنگ جامعه 

امروز تریبون نماز جمعه به افزایش کارایی دینی و ارتقاء فرهنگ جامعه کمک می کند و مسئولان باید مطالبات تریبون های نماز جمعه را جدی بگیرند.

 

ائمه جمعه مطالبه‌گر خواسته‌های عمومی باشند 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دعوت عمومی به تقوا و آشنایی مردم با آموزه‌های دینی و تحلیل روشنگرانه رویدادهای اجتماعی و سیاسی و نقش مطالبه‌گری ائمه جمعه با نگاه مردمی از جمله موارد تأثیرگذار نماز جمعه است. 

 

نماز جمعه یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی 

امام جمعه شاهرود گفت: نماز جمعه به عنوان یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شکوه هرچه بیشتر برگزار می‌شود.

 

 

نماز جمعه جایگاه همراهی ملی و زدودن دسیسه‌ها

سمنان- ایرنا- نماز جمعه پایگاه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تعلیم و تربیت است که با تقویت انسجام، همدلی و وحدت در چهار دهه گذشته ضمن خنثی کردن دسیسه‌های دشمنان، اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را تصویر کشیده است. 

 

امام‌ جمعه ارومیه:

نماز جمعه به‌عنوان پایگاهی برای طرح مسائل عقیدتی، سیاسی و اجتماعی بنا نهاده شده است 

گروه‌استان‌ها- امام‌ جمعه ارومیه گفت: نماز جمعه به‌عنوان پایگاهی برای طرح مسائل عقیدتی، سیاسی و اجتماعی و نیز بسیج نیروها بنا نهاده شده است. 

 

صالحی:

نماز جمعه موجب همبستگی قلوب مسلمین می‌شود/ در جذب جوانان برای نماز جمعه موفق نبودیم

معاون رییس جمهور در ارتباط با انتظار و توقعی که نسبت به رشد و تقویت نماز جمعه دارد، تصریح کرد: بر اساس شواهد و قرائن می توان گفت که ما در جذب جوانان برای حضور مستمر در مراسم نماز جمعه چندان موفق عمل نکردیم. 

 

ماموستا فایق رستمی:

نماز جمعه پایگاه مطالبه حل مشکلات مردم است

حوزه/نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: نماز جمعه یک پایگاه مستحکم، معنوی و سیاسی برای امت اسلام است 

 

امام جمعه خمینی شهر: 

امروز منافقین به دنبال جنگ نظامی نیستند

ایسنا/اصفهان امروز، هم‌زمان با سراسر کشور، نماز عبادی سیاسی جمعه در استان اصفهان برگزار شد و ائمه جمعه به موضوعاتی همچون ماه ذی الحجه، روز اقامه نخستین نماز جمعه، روز عرفه، اقدامات اخیر منافقان در سوریه و ... اشاره کردند. 

 

امام جمعه کرمانشاه:

پنجم مرداد نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است

 کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: پنجم مرداد سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷ نقطه عطفی در باورهای فرهنگی و دفاع مقدس ملت ایران است. 

 

بخش مهم خطبه‌های نماز جمعه صرف امور جوانان شود 

مدیرکل ثبت‌احوال استان اصفهان گفت: جوانان ما نیازهایی ازجمله تحصیل، اشتغال و ازدواج دارند، اگر امام‌جمعه در این راه جلساتی تشکیل دهد و هم ‌صحبت و هم ‌فکر و هم‌دل جوان‌ها شود، گرایش ویژه‌ای به نماز جمعه پیدا خواهند کرد. 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر:

امام جمعه زبان گویای مردم/ نماز جمعه قرارگاه فرهنگی است 

پلدختر- رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر تاکید کرد: امام جمعه می‌تواند به عنوان زبان گویای مردم در نهاد و تریبون مقدس نماز جمعه، مشکلات مردم را به گوش مسئولان برساند و به رفع آن کمک کند.

 

تریبون نماز جمعه تبیین کننده سیاست‌های نظام است 

فرماندار کهگیلویه گفت: سیاست‌های نظام هر هفته از تریبون‌های نماز جمعه تبیین می‌شود. 

علیرضا اتابک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار داشت: نماز جمعه سنگر دفاع از ارزشهای اسلام و جزء وظایفی است که ما به عنوان مسؤول نظام اسلامی بر عهده داریم.

 

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس: 

حضور مسئولان در نماز جمعه تکلیف قانونی است

ایسنا/اصفهان نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: لازم است به عنوان یک تکلیف قانونی مسئولان در نماز جمعه حضور پیدا کنند چون مسئولی که در اجتماع مسلمین حاضر نشود، مسئول نیست. 

 

نماز جمعه رسانه‌ای در مقابل تهاجم فرهنگی است 

امام جمعه خمینی شهر گفت: نماز جمعه رسانه‌ای در مقابل تهاجم فرهنگی است دشمنان ما مرتب در حال هجمه به نماز جمعه هستند و این لزوم پرداختن بیشتر به این مهم توسط مسؤولان را نشان می‌دهد. 

 

نماز جمعه پایگاه صحیح و جدی مطالبه‌گری از مسؤولان است 

امام جمعه زرین‌شهر گفت: مسؤولان نماز جمعه را از خود بدانند و جدی در نماز جمعه شرکت کنند و پاسخ‌گوی مطالبه‌گری‌ها باشند. 

 

در گفتگو با نماینده ولی فقیه در بوشهر بررسی شد: 

ویژگی های امام جمعه مردمی در تراز انقلاب/ راه های بازکردن پای جوانان به قرارگاه ایمان و بصیرت

حوزه/ امام جمعه بوشهر، روش های جذب جوانان به نماز جمعه اشاره کرد و گفت: آگاهی و اعتقاد امام جمعه و نهاد نماز جمعه به ارزش نیروی جوان در حال و آینده از ضرورت هایی که باید به آن توجه شود. 

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

نماز جمعه مهمترین قرارگاه فرهنگی است 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از انقلاب، مهمان شبکه خلیج فارس بود.

 

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس:

جوان گرایی ائمه جمعه پیگیری می شود

حوزه/ مدیر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس از اجرای طرح جوانگرایی ائمه جمعه خبر داد.

 

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه زنجان:

امامان جمعه، تعامل سازنده‌ای با مسؤولان برای حل مشکلات مردم دارند 

زنجان- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان زنجان گفت: تمام مسؤولان و امامان جمعه در تمام نقاط کشور و استان به این نتیجه رسیده‌اند که تکلیف و هدف اصلی، خدمت به مردم و حل مشکلات جامعه است و خوشبختانه از این رو تعامل بسیار مطلوبی بین امامان جمعه و تمام مسؤولان و مدیران در سطح این استان وجود دارد. 

 

امام جمعه نباید لیدر سیاسی حزب یا گروه سیاسی باشد/ نماز جمعه قرارگاه بصیرت است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه از روز نخست حضورم در نماز جمعه دیدگاهم امامین انقلاب است، گفت: اعتقاد دارم امام جمعه نباید لیدر سیاسی حزب یا گروه سیاسی باشد و باید سرباز ولایت باشد و رنگی به غیر ولایت نداشته باشد. 

 

در گفتگو با شبستان: 

نقش نماز جمعه به دلیل بیان مسایل سیاسی و اجتماعی، حیاتی است 

حجت الاسلام و المسلمین قریشی گفت: از همان ابتدای هجرت نبی اکرم (ص) به مدینه، نماز جمعه بعنوان پایگاهی برای طرح مسائل عقیدتی، سیاسی و اجتماعی و نیز بسیج نیروها بنا نهاده شده است.

 

نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی-اجتماعی اسلام است

امام جمعه ایلام، گفت: نماز جمعه از واجبات است که از آن غفلت شده درحالی‌ که فریضه نماز جمعه یک آیین عبادی- سیاسی است. 

 

امام جمعه دهدشت

مرزبندی سیاسی در نهاد امامت جمعه وجود ندارد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه دهدشت گفت: هیچ‌گونه ذهنیت سیاسی در این نهاد وجود ندارد و تنها مصالح نظام در نظر گرفته می شود. 

 

پایگاه نماز جمعه ، قرارگاه ایمان وبصیرت 

درجلسه سالروز اقامه اولین نماز جمعه عنوان شد : کارکرد ائمه جمعه ادامه دارد / مراسم محرم در زنجان با رعایت شیوه نامه ها برگزار می شود .

 

امام جمعه شیروان: 

یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد پایگاه های نماز جمعه در نقاط مختلف کشور است 

امام جمعه شیروان گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، ایجاد پایگاه های نماز جمعه در نقاط مختلف کشور است. 

 

نماز جمعه حافظ ارزش‌های نظام اسلامی است 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: نماز جمعه پایه انقلاب و حافظ ارزش‌های نظام اسلامی است. 

حمزه محقق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه ضمن بزرگداشت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از انقلاب در کشور اظهار داشت: نماز جمعه از بدو انقلاب از سوی امام راحل شکل گرفت و آیت‌الله طالقانی به عنوان امامت جمعه منصوب شد.

 

امام جمعه چالدران؛

نهاد نماز جمعه از برکات جمهوری اسلامی است 

امام جمعه چالدران گفت: وجود نهاد نماز جمعه از برکات جمهوری اسلامی است که باید قدردان آن باشیم. 

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان

در اقامه نماز جمعه، تابع دستورات ستاد ملی کرونا هستیم/ امامان جمعه به جوانان توجه ویژه داشته باشند

سمنان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه در برگزاری نماز جمعه تابع دستورات ستاد ملی کرونا هستیم گفت: امامان جمعه باید در خطبه های نماز جمعه توجه ویژه به جوانان و مسایل و مشکلات آنها داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

نماز جمعه پایگاه تعلیم و تربیت است

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی گفت: نماز جمعه پایگاه امامت، ولایت، تعلیم، تربیت و سیاست است.

 

پیام دادستان شهرستان فسا 

 به مناسبت پنجم مردادماه

 

به مناسبت 5 مرداد اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی

محمد علی احمدی: نماز جمعه باید قرارگاه هماهنگی برنامه های فرهنگی و همچنین محل نشر معنویت و بصیرت در جامعه باشد 

 

در گفتگو با مهر؛

ائمه جمعه با اقدامات اجتماعی و فرهنگی جوانان را جذب مساجد کنند 

ورامین- امام جمعه خیرآباد با اشاره به اینکه امام جمعه وظیفه تقویت ایمان و اعتقادات مردم را بر عهده دارد، گفت: ائمه جمعه با اقدامات اجتماعی و فرهنگی جوانان را جذب مساجد کنند.

 

امام جمعه باغستان:

شناسایی چالش های جامعه از وظایف ائمه جمعه محسوب می شود

 شهریار- امام جمعه شهر باغستان گفت: شناسایی چالش های جامعه از وظایف ائمه جمعه محسوب می شود.

 

امام‌جمعه آرادان:

یکی از نقش‌های مهم نماز جمعه در جامعه بازدارندگی است 

امام‌جمعه آرادان با تأکید بر اینکه یکی از نقش‌های مهم نماز جمعه در جامعه بازدارندگی است، گفت: سنگر نماز جمعه یکی از بخش‌های راهبردی و اثرگذار نظام و انقلاب به شمار می‌رود.

 

مسئول ستاد نماز جمعه گرمسار (امور خواهران):

نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است/ائمه جمعه وحدت‌آفرین باشند 

مسئول ستاد نماز جمعه گرمسار (امور خواهران) بابیان اینکه نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است، گفت: ائمه جمعه باید وحدت‌آفرین باشند.

 

نماز جمعه یکی از محور‌های مهم مبارزه با تهاجم فرهنگی 

امام جمعه شهر رویان با بیان اینکه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان از دیگر کارکرد‌های فرهنگی نماز جمعه است گفت: نماز جمعه یکی از محور‌های مهم مبارزه با تهاجم فرهنگی است.

 

افزایش اعتماد مردم به نظام اسلامی از کارکردهای نمازجمعه 

امام جمعه شهر کلاته خیج با اشاره به کارکرد‌های اجتماعی نماز جمعه گفت: افزایش اعتماد مردم به نظام اسلامی؛ افزایش انسجام اجتماعی؛ ارتقا آگاهی­‌های سیاسی- اجتماعی مردم؛ ایجاد فضای دوستی در میان مردم و دعوت مردم به حفظ نظم عمومی از کارکردهای اجتماعی نماز جمعه است.

   

امام جمعه کالپوش:

ناامنی منطقه به دلیل حضور آمریکا است/ غرب مهد تروریست پروری 

امام جمعه کالپوش با بیان اینکه راهبرد ایران در منطقه اخراج آمریکا است، گفت: تمام ناامنی‌های منطقه خاورمیانه از بابت حضور آمریکا و ارتش تروریست این کشور و ایادی آن است.

   

در گفتگو با خبرنگار بسیج مطرح شد؛

گلایه امام جمعه سمنان از حضور کمرنگ مسئولان در نماز جمعه 

امام جمعه سمنان از حضور کمرنگ مسئولان در نماز جمعه گلایه کرد و گفت: مسئولان باید برای عدم حضور در نماز جمعه دلایل روشنی داشته باشند.

 

نماز جمعه جایگاه طرح مطالبات مردم و نقش برآب کننده توطئه های دشمنان 

امام جمعه شاهرود گفت: خواسته‌های مردم در نماز جمعه مطرح می‌شود تا به گوش مسوولان برسد و این ویژگی در نماز‌های جماعت دیگر وجود ندارد.

 

مسئول واحد خواهران ستاد نمازجمعه گرگان: 

ارتباط با جوانان، مطالبه مشترک امامین انقلاب از نمازجمعه است 

بسطامی ارتباط با جوانان به ویژه جوانان مومن و انقلابی را مطالبه مشترک امامین انقلاب از نمازجمعه عنوان کرد. 

 

مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی:

نماز جمعه نهادی مردمی، انقلابی و جهادی است 

حجت‌الاسلام آزموده گفت: نماز جمعه یک نهاد مردمی و انقلابی و جهادی است که مصالح و مفاسد جامعه اسلامی و انقلابی بر مبنای ذکر الله در آن مطرح شده و مطالبه و پیگیری می‌شود. 

 

به مناسبت پنجم مردادماه

تریبون نماز جمعه مظهر همدلی و انسجام 

خمین - ایرنا - خطبه های نماز جمعه که از تریبون نماز جمعه هر هفته برای تشنگان عبودیت و آگاهی بیان می شود مظهر وفاق و همدلی ملی در جامعه اسلامی است. 

 

حجت الاسلام معتمدی: 

زیرساخت حضور جوانان در نماز جمعه، حضور در مساجد است 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اهمیت جذب جوانان به نماز جمعه گفت: زیر ساخت حضور جوانان در نماز جمعه، حضور در مساجد است .

 

نماز جمعه تریبون نظام اسلامی است 

امام جمعه دهدشت گفت: نماز جمعه از برکات انقلاب و تریبون نظام اسلامی است. 

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در شورای اداری شهرستان که با موضوع «جایگاه نماز جمعه» برگزار شده بود، اظهار داشت: در بین همه ادیان یک روز مقدسی وجود داشت که برای یهودیان روز شنبه، مسیحیان روز یکشنبه و برای مسلمانان نیز مثل سایر ادیان روز جمعه را روز عبادت از سوی خداوند رحمان نامگذاری شده است.

 

امام جمعه کنگاور: 

نماز جمعه مرکز تربیت نیروهای انقلابی است

حوزه/ امام جمعه کنگاور با بیان اینکه سنگر نماز جمعه تربیت کننده نیروهای انقلابی است، گفت: ترویج فرهنگ ایثارگری و بصیرت افزایی و ولایتمداری در بین مردم، از برکات نهاد نماز جمعه است. 

 

نماز جمعه سنگر دفاع از ارزش های دینی و منبر تقویت بینش سیاسی و اسلامی است 

ساوه- ایرنا - امام جمعه زرندیه با تبریک سالروز برپایی نخستین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی، گفت: نماز عبادی سیاسی جمعه سنگر دفاع از ارزش های دینی و اخلاقی و همچنین موثرترین منبر برای تقویت بینش سیاسی در نظام جمهوری اسلامی است. 

 

معاون فرهنگی ستاد نمازجمعه گرگان:

نماز جمعه انسان را از فردگرایی به اجتماع محوری سوق می دهد

گرگان- معاون فرهنگی ستاد نمازجمعه گرگان با بیان این که نماز عبادی سیاسی جمعه از دیدگاه اسلامی نماز ولایت و حاکمیت است، گفت: نماز جمعه انسان را از فردگرایی به اجتماع محوری سوق می دهد.

 

امام جمعه راین مهمترین فعالیت های انجام شده فرهنگی، اجتماعی و عمرانی در سه سال اخیر را تشریح کرد و گفت: وحدت اسلامی از مهمترین دستاوردهای نمازجمعه است.

 

امام جمعه موقت گرگان: 

امام جمعه باید مردم را به وحدت دعوت کند/ بیان مطالب درست و مورد نیاز جوانان از سوی ائمه جمعه 

حجت الاسلام لیوانی با بیان اینکه رمز موفقیت یک امام جمعه دعوت مردم به وحدت است، گفت: امام جمعه باید در خطبه هایش مردم را به توحید دعوت کند و از سخنان تفرقه انگیز دوری کند. 

 

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان: 

سنگر نماز جمعه، بهترین مکان برای یاری رسانی به مردم/ برنامه های ۵ مرداد مصلی گرگان تشریح شد 

جعفری گفت: سنگر نماز جمعه، بهترین جای دعوت مردم به بسیج شدن برای جهاد و دفاع و حل مشکلات اجتماعی و یاری رسانی به دیگران است. 

 

تعطیلیِ نمازجمعه؛ تبلیغِ رعایت اصول بهداشتی/گرامیداشت ۵ مرداد در فضای مجازی انجام می شود 

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان توضیحاتی درباره تعطیلی مجدد نمازهای جمعه استان، گرامیداشت ۵ مرداد و نمازعید قربان داد.

 

امام جمعه ماهنشان:

رسانه‌ها نقش مهمی برای بیان مطالبات عمومی مردم در نماز جمعه دارند 

زنجان - ایرنا - امام جمعه شهرستان ماهنشان گفت: نماز جمعه، فرصتی برای بیان و تامین مطالبات عمومی مردم بوده که رسانه‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند و تعامل نماز جمعه با رسانه‌ها بسیار مهم است. 

 

اهمیت نماز جمعه از زبان ائمه جمعه استان زنجان / مکانیزم وحدت در نماز جمعه است 

گروه استان‌ها - ائمه جمعه شهرستان‌های استان زنجان ضمن گرامیداشت پنج مرداد سالروز نخستین اقامه نماز جمعه پس از انقلاب در سال ۵۸ اعلام کردند که نماز جمعه سبب ایجاد مکانیزم وحدت در کشور می‌شود و باید در این برهه زمانی جوانان را به سمت نماز جمعه جذب کرد. 

 

تربیت سیاسی مردم در نمازجمعه 

امام جمعه بسطام با اشاره به اینکه در نماز جمعه به صورت مستقیم به آموزش ارزش‌­ها و رفتار‌های مهم سیاسی و ترویج اصول آن پرداخته می‌شود گفت: نماز جمعه با افزایش آگاهی­‌های سیاسی مردم به تربیت سیاسی مردم می­‌پردازد.

 

اقامه نماز دچار اشکالاتی است 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: در رابطه با اقامه نماز و بخش های مختلف دچار اشکالاتی هستیم و برای اشکال موجود در ماموریت خود باید فکری بکنیم.

 

امام جمعه بجنورد:

مشارکت مردم در تقویت نماز جمعه، مقوّم و مکمّل این نهاد است

 حوزه/ امام جمعه بجنورد گفت: حضور مردم و مأمومین مقوم اقامه جمعه و مشارکت آنان در تقویت و توسعه فرهنگ نماز جمعه مقوّی و مکمّل این نهاد است؛ از این‌رو سیطره نفوذ معنوی و فراگیری و گستردگی مخاطبانش نباید به یک قشر محدود شود و همه را در بگیرد. 

 

نباید بین امام جمعه ومردم فاصله ای باشد

ورامین- باسابقه ترین امام جمعه کشور معتقد است، که باید بیش از پیش قرارگاه فرهنگی جمعه در شهرها تقویت شود و همچنین یک امام جمعه زمانی موفق است، که بین او و مردم فاصله ای نباشد.

 

امام جمعه محمدیه:

الگوهای ازدواج های موفق را در نماز جمعه به جوانان معرفی کنیم

قزوین- امام جمعه محمدیه گفت: با معرفی الگوهای موفق در زندگی و ازدواج های آسان در نمازهای جمعه و رسانه ها می توانیم مروج سبک زندگی اسلامی و دینی باشیم.

 

امام جمعه بوئین زهرا:

نماز جمعه کلاس درس شجاعت برای مسلمین است

 حوزه/ امام جمعه بوئین زهرا گفت: نماز جمعه مرکزی برای افزایش بصیرت و آگاهی و اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و در واقع نماز جمعه کلاس درس شجاعت برای مسلمین است تا بتوانند شجاعانه در مقابل خصم و استکبار بایستند. 

 

امام جمعه باید زبان گویای مردم و شنونده مشکلات آنها باشد 

امام جمعه طارم با بیان اینکه امام جمعه باید زبان گویای مردم و شنونده مشکلات آنها باشد، گفت: امام جمعه باید در کنار مردم باشد تا مردم نیز جذب این نهاد شوند. 

 

در آستانه پنجم مرداد، سالروز اقامه اولین نماز عبادی سیاسی جمعه در کشور؛ 

اقدامات ستاد نماز جمعه شهر قيامدشت تشريح شد

خبرگزاری آریا- امام جمعه بخش خاوران مهمترین اقدامات و فعالیت های ستاد برگزاری نماز جمعه این شهر را تشریح کرد.

 

آموزش و پرورش پیشگام در بزرگداشت 5 مرداد/امام جمعه دهدشت تجلیل شد 

در آستانه سالروز اقامه اولین نماز جمعه رییس و کارکنان آموزش و پرورش دهدشت با امام جمعه دیدار کردند. 

 

نماز جمعه از مهمترین برکات انقلاب اسلامی و حج مستمندان است 

صفوف به هم فشرده نماز دشمن شکن جمعه یکی از مهمترین پایگاه های اتحاد مردم و یاس و ناامیدی دشمنان در برهه های گوناگون عمر چهل ساله انقلاب اسلامی بوده است. 

 

نماز جمعه قرارگاه ایمان، بصیرت، تقوا و اخلاق است 

نماز جمعه کامل ترین شکل اقامه نماز بوده و پایگاه نماز جمعه تجلی وحدت و همدلی و بصیرت و تقوا است، نماز جمعه دستاورد انقلاب بوده و در تحکیم پایه های انقلاب نقش آفرین است. 

 

امام جمعه خرمدره:

نماز جمعه، قرارگاه وحدت و مطالبه‌گری برای پیگیری و حل مشکلات است 

زنجان- ایرنا- امام جمعه خرمدره گفت: نماز جمعه، قرارگاهی برای همبستگی و تحکیم وحدت بوده که علاوه بر برگزاری نماز می‌توان با تشکبل کارگروه‌های فرهنگی در پی مطالبه‌گری و پیگیری برای حل مشکلات مردم بود. 

 

امام جمعه ابهر:

نماز جمعه، کم‌هزینه ‌ترین و پرکارترین پایگاه نظام اسلامی است 

زنجان- ایرنا- امام جمعه شهرستان ابهر گفت: نماز جمعه، رسانه و تریبونی است که امامان جمعه به عنوان سفیران الهی در آن با مردم روبه‌رو شده و سخن می‌گویند که حجاب و عفاف و دیوارهای مصنوعی بین گوینده و شنونده وجود ندارد و به جرات می‌توان گفت که کم‌هزینه‌ترین و پرکارترین پایگاه برای نظام اسلامی است. 

 

امام جمعه رامیان در خطبه های مکتوب:

مردم با شرکت در نماز جمعه آمادگی خود را برای ظهور منجی عالم بشریت اعلام می‌کنند

امام جمعه رامیان: نماز جمعه یکی از علل زمینه سازی برای ظهور حجت می باشد مردم مومن و آگاه و ولایت پذیر در این روز بزرگ تجمع می‌کنند و با انجام اعمال صالح و تقوا پیشگی آمادگی خود را برای ظهور اعلام می نمایند. 

 

امام جمعه خمینی شهر:

سبک شمردن نماز جمعه سبب به سرانجام نرسیدن امور می شود

 حوزه/ امام جمعه خمینی شهر گفت: مؤمنان نماز جمعه را حائز اهمیت بدانند، جدای از آنکه این نماز ثواب یک حج را دارد، سبک شمردن نماز جمعه باعث به سرانجام نرسیدن امور می شود. 

   

تلاش برای رفع مشکلات مردم از وظایف امام جمعه هر شهر است 

امام جمعه معمولان با بیان اینکه تلاش برای رفع مشکلات مردم خصوصا نیازمندان از ویژگی های ائمه جمعه است گفت:در ایام کرونا بسته های معیشتی و کمک های نقدی بین آسیب دیدگان کرونا توزیع شد.

 

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان: 

ائمه جمعه، هیئت اندیشه‌ورز تشکیل دهند/ لغو نماز جمعه ۳ مرداد قزوین و تاکستان 

ایسنا/قزوین مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین اعلام کرد: تشکیل هیئت اندیشه‌ورز از دیگر اقدامات و ابتکاراتی است که ائمه جمعه باید نسبت به تشکیل آن اقدام کنند تا در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از ظرفیت جوانان، نخبگان، دانشگاهیان، روحانیت و پیشکسوتان استفاده کنند. 

 

نماز جمعه سنگر پاسخگویی به دشمن است

خرم آباد- ایرنا - امام جمعه موقت الیگودرز گفت: خطبه نماز جمعه سنگر پاسخگویی به حملات مجازی و سایبری دشمنان است. 

 

مسئول ستاد نماز جمعه شهر آشخانه: 

دشمنان نظام از نماز جمعه هراس دارند 

مسئول ستاد نماز جمعه شهر آشخانه گفت: دشمنان نظام از نمازهای جمعه هراس دارند لذا باید در راستای برگزاری هرچه پرشورتر این آیین سیاسی و عبادی در کشور تلاش شود.

 

نماز جمعه سنگر دفاع از ارزش های دینی و منبر تقویت بینش سیاسی و اسلامی است

 ساوه- ایرنا - امام جمعه زرندیه با تبریک سالروز برپایی نخستین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی، گفت: نماز عبادی سیاسی جمعه سنگر دفاع از ارزش های دینی و اخلاقی و همچنین موثرترین منبر برای تقویت بینش سیاسی در نظام جمهوری اسلامی است. 

 

رسانه‌ها حق‌وحقوق از دست ‌رفته مردم را به گوش مسئولان برسانند 

امام‌جمعه میامی گفت: رسانه‌ها حق‌وحقوق از دست ‌رفته مردم را به گوش مسئولان برسانند.

 

حمایت کامل از نماینده معین انجام می‌شود/نقش مهم حضور میدانی امام‌جمعه برای حل مشکلات مردم 

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با تأکید از حمایت از نماینده معین شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در صحبتی که از با آقای دکتر فرخی داشتیم حمایت کامل خود را از ایشان اعلام کرده و هرگونه کمک که بخواهند در این شهرستان از ایشان انجام می‌شود. 

 

امام جمعه کوچصفهان؛

نماز جمعه موجب رشد فکری و سیاسی و نشاط معنوی مسلمانان خواهد شد

امام جمعه کوچصفهان گفت: نماز جمعه موجب رشد فکری و سیاسی و نشاط معنوی مسلمانان خواهد شد. 

 

امام جمعه شفت: 

نماز جمعه تجلی روح انقلاب و از برکات مهم نظام اسلامی است 

حجت‌الاسلام هاشمی گفت: نماز جمعه تجلی روح انقلاب و از برکات مهم نظام اسلامی است که دشمنان از برپایی آن هراس دارند. 

 

نقش محوری نماز جمعه در وحدت‌آفرینی و ناکام کردن توطئه‌های دشمن

امام‌جمعه املش با تأکید بر لزوم هر چه باشکوه‌تر و گسترده‌تر برگزار شدن نماز جمعه گفت: باید سنگر اسلامی نماز جمعه هر چه عظیم‌تر و پرمحتواتر حفظ کنیم تا به برکت آن توطئه‌های دشمنان خنثی گردد. 

 

 

شوق خادم بودن در سنگر نماز جمعه/خادمی که 34 سال مدافع قرارگاه فرهنگی دهدشت بود 

پنجم مرداد فرصت ارج نهادن به زحمات خدمتگزاران نماز جمعه به عنوان خادمان قرارگاه فرهنگی هر شهر است.

 

امام جمعه شهرکرد:

حفاظت از سنگر نماز جمعه یک وظیفه عمومی است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد، با اشاره به اینکه نماز جمعه سنگری برای حفاظت و صیانت از دین است، گفت: حفاظت از سنگرهای نماز جمعه یک وظیفه عمومی و همگانی است.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی: 

ائمه جمعه از تریبون نمازجمعه برای مطالبه‌گری و عدالت‌طلبی استفاده کنند

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین قریشی ضرورت توجه ائمه جمعه به نقش مطالبه گری با نگاه مردمی تاکید کرد. 

 

امام‌جمعه گرمسار:

نماز جمعه بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین اجتماع هفتگی مسلمانان است 

امام‌جمعه گرمسار با اشاره به اهمیت اقامه نماز جمعه از منظر دین مبین اسلام گفت: نماز جمعه بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین اجتماع هفتگی مسلمانان است.

 

امام جمعه مشگین شهر:

اخلاق مداری و اعتدال از مهمترین ویژگی های ائمه جمعه است

ایسنا/اردبیل امام جمعه مشگین شهر گفت: نماز جمعه دانشگاه بصیرت دهی وتقوا، وحدت آفرین، محل نصیحت خیرخواهانه و نشاندهنده قدرت سیاسی و اجتماعی دین اسلام است. 

 

امام جمعه رودسر:

نماز جمعه بیعت هفتگی مردم با انقلاب و ولایت است

 ایسنا/گیلان امام جمعه رودسر، اقدام معمار کبیر انقلاب در احیای نماز جمعه را حکیمانه دانست و تصریح کرد: امام با راه اندازی نماز جمعه به عنوان یک فریضه قرآنی بیعت هفتگی مردم با انقلاب و ولایت را رقم زد. 

 

نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و میعادگاه الهی امت است/لزوم نقش آفرینی جوانان در مهمترین پایگاه اجتماعی شهر

امام جمعه ارومیه گفت: از همان ابتدای هجرت نبی اکرم (ص) به مدینه، نماز جمعه به عنوان پایگاهی برای طرح مسائل عقیدتی، سیاسی و اجتماعی و نیز بسیج نیروها بنا نهاده شده است و نزول سوره جمعه و آیات کم نظیر در تشویق مردم به انجام فریضه نماز جمعه حاکی از اهمیت آن در نگرش دینداری است.  

 

متن کامل مصاحبه با حضرت حجه الاسلام والمسلمین محمدتقی بهرامی امام جمعه بخش قلعه نو

با سلام امروز سه شنبه سی و یکم تیرماه سال نود و نه میباشد و در محضر مبارک حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا بهرامی امام جمعه محترم بخش قلعه نو در شهرستان ری هستیم. از ایشان تقاضا داریم در مورد اهمیت و جایگاه نماز جمعه توضیحاتی را برای ما ارائه فرمایید.

 

روحیه و گفتمان دینی و انقلابی زیربنای اصلی قدرت و پیشرفت کشور است/ باید به جوانان بهاء داد

امام جمعه شهرستان قرچک با بیان اینکه باید به جوانان در نماز جمعه بهاء داد، گفت: دشمن برای تضعیف و نابودی تفکر و روحیه دینی و انقلابی نقشه‌ها کشیده است چون فهمید این روحیه زیربنای اصلی قدرت و پیشرفت کشور ما است.

 

در آستانه روز نماز جمعه

نماز جمعه همچنان برای منافع دشمنان ما مضر است 

امام جمعه شهرستان پردیس در آستانه روز 5 مرداد و روز نماز جمعه گفت: رفتار دشمنان نسبت به برگزاری نماز جمعه نشان میدهد که نماز جمعه هنوز برای منافع آنها مضر است.

 

ستادنمازجمعه حسن آباد در دست جوانان است/ امام جمعه باید در میان مردم باشد 

امام جمعه حسن آباد فشافویه با بیان اینکه در حال حاضر میانگین سنی اعضای ستاد نماز جمعه بین ۲۰ الی ۲۷ سال است، گفت: امام جمعه‌ای موفق است که در میان مردم باشد و یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت ائمه جمعه پیشین نیز همین بود و آن‌ها حد مرزی بین خودشان و مردم قائل نبودند. 

 

امام جمعه گلستان:

یکی از وظایف نهادهای فرهنگی استفاده از ظرفیت جوانان است 

بهارستان- امام جمعه گلستان با اشاره به اینکه برا ی آینده جوانان باید چاره اندیشی شود گفت: یکی از وظایف نهادهای فرهنگی استفاده از ظرفیت جوانان است.

 

امام‌جمعه میامی:

نماز جمعه نماد اقتدار و مطالبه‌گری مردم است 

میامی- امام جمعه میامی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه در سطح جامعه دینی، گفت: نماز جمعه نماد اقتدار و مطالبه‌گری مردم است و لذا باید از این جایگاه در برابر توطئه‌های دشمنان مراقبت کرد. 

 

نماینده ولی فقیه دراستان سمنان:

سنگر نماز جمعه نماد وحدت میان مردم و مسئولان است

آیت الله شاهچراغی سنگر نماز جمعه را میعادگاه ایمان و اعتقاد و نماد عزت، وحدت میان مردم و مسئولان عنوان کردوگفت: نمازجمعه یکی ازنهادهای مفیدوپربرکت است.

 

نماز جمعه نماد شعار «سیاست ما عین دیانت ما» است/ لزوم داشتن برنامه برای جذب جوانان به نماز جمعه

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: نماز جمعه دانشگاه بصیرت‌دهی و تقوا، وحدت‌آفرین، نماد شعار سیاست ما عین دیانت ما، محل نصیحت خیرخواهانه و نشان‌دهنده قدرت سیاسی و اجتماعی دین اسلام است. 

 

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی: 

خطبه‌های نماز جمعه نماد فرصت سازی و تهدید زدایی باشد

حوزه/ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: خطبه‌های نماز جمعه، به‌عنوان رسانه قدسی انقلاب اسلامی باید نماد فرصت سازی و تهدید زدایی باشد. 

 

امام جمعه مهریز:

ارتباط مسوولان با مردم به حقوق شهروندی کمک می‌کند 

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: ارتباط چهره به چهره و بدون واسطه هرچه بیشتر مسوولان با مردم و رسیدگی به نیازها و مطالبات برحق آنها از جمله تحقق حقوق شهروندی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و این امر تقویت نظام را به همراه دارد. 

 

امام‌ جمعه مهریز:

مسوولان از جایگاه نمازجمعه پاسخگوی مطالبات مردمی باشند  

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: فضا و جایگاه نمازجمعه فراجناحی و متعلق به نظام ،انقلاب اسلامی است و ظرفیت های خوبی هم برای مدیران در پاسخگویی به مطالبات مردمی دارد که می‌توانند از آن استفاده کنند. 

 

مدیر حوزه علمیه کوهدشت:

نماز جمعه دستاورد انقلاب و خنثی کننده توطئه دشمنان است 

حجت الاسلام سبحانی نماز جمعه را دستاورد انقلاب خواند و گفت: اقامه نماز جمعه سبب تقویت امید در جامعه و ایجادناامیدی بین دشمنان می شود. 

 

امام جمعه ملکشاهی؛

نماز جمعه در راس همه امور است 

امام جمعه ملکشاهی گفت :نماز جمعه به منظور تحقق آرمان های اجتماعی تشریح گردیده است این در حالی است مردم و نسل های آینده به این مساله اهمیت بدهند که نماز جمعه در راس همه امور است. 

 

مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی: 

نماز جمعه، نماز ولایت و حاکمیت دین است 

مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی، نماز جمعه را نماز ولایت و حاکمیت دین خواند وگفت: نماز جمعه یک نرم افزار ارتقای نهادهای مرتبط با مدیریت برای زندگی امروزی بشر است.

 

امام‌جمعه میامی:

نماز جمعه نماد اقتدار و مطالبه‌گری مردم است

میامی- امام جمعه میامی با اشاره به اهمیت جایگاه نماز جمعه در سطح جامعه دینی، گفت: نماز جمعه نماد اقتدار و مطالبه‌گری مردم است و لذا باید از این جایگاه در برابر توطئه‌های دشمنان مراقبت کرد.

 

امام جمعه یزد:

بودجه ارتقای فرهنگ دینی افزایش یابد

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت مسئله نماز در جامعه اسلامی گفت: باید بودجه‌های بیشتری برای ترویج و ارتقای فرهنگ دینی بین مردم و جوانان اختصاص یابد.

 

نمازجمعه خنثی کننده توطئه‌های دشمنان و تقویت کننده برادری و معنویت و وحدت در جامعه است

امام جمعه مهدیشهر با تاکید بر اینکه نمازجمعه توطئه دشمنان را خنثی می‌کند گفت: نمازجمعه محل وحدت، برادری، تقویت روحیه معنویت و خدمت رسانی و پرورش مدافعان اسلام و حل و پیگیری مشکلات مردم است.

 

امام‌جمعه قم:

طرح جدیدی برای جذابیت نماز جمعه اندیشیده شود

قم-ایرنا- امام‌ جمعه موقت قم گفت: امامان جمعه و ستاد نماز جمعه برای افزایش جذابیت این فریضه سیاسی و عبادی باید به فکر تدابیر و طرح‌های جدیدی باشند.

 

نماز جمعه قلب فرهنگی شهر و قرارگاه تبیین گفتمان انقلاب

امام جمعه شهرستان سرخه گفت:

تریبون نماز جمعه، رسانه ای مردمی و در تراز انقلاب اسلامی است

 

نمازجمعه، عبادی و سیاسی است

امام جمعه شهمیرزاد با بیان اینکه نماز جمعه اهمیت ویژه‌ای دارد، چون عبادی و سیاسی است گفت: نمازجمعه به امر امام زمان (عج) اقامه می‌شود و در زمان غیبت به امر ولایت فقیه در زمان امام راحل و اکنون به امر امام خامنه‌ای به نیابت از آقا نماز خوانده می‌شود.

 

امام جمعه ایوان: 

جوانان را باید درک کرد/ ضرورت تعامل و همدلی مسئولان برای رفع مشکلات جوانان 

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه جوانان را درک کرد، گفت: با توجه و حمایت از جوانان و اجرای برنامه های فرهنگی مناسب و متنوع جذاب می توان شاهد حضور بیش از پیش جوانان در مساجد و فعالیت ها و برنامه های دینی بود.

 

امام جمعه ماکو:

از ظرفیت جوانان در برگزاری نماز جمعه استفاده شود 

ایسنا/آذربایجان غربی امام جمعه ماکو گفت: از ظرفیت جوانان در برگزاری نماز جمعه استفاده شود. 

 

در گفتگوی اختصاصی با امام جمعه میاندوآب: 

نماز جمعه حج مستمندان است 

حجت الاسلام حمید حسن زاده گفت: نماز جمعه که حج مستمندان نیز هست در زمان غیبت بنابر نظر بیشترمراجع تقلید واجب تخییری است.

 

جای خالی نماز جمعه در بین مردم باید احساس شود/ نماز جمعه از مهم‌ترین اقدامات انقلاب اسلامی

امام جمعه ایلام، گفت: اولین اقدام پیامبر( ص) بعد از حجرت به مدینه اقامه نماز جمعه بود که در همین راستا یکی از مهم‌ترین اقدامات انقلاب اسلامی نیز برپایی نماز جمعه است.  

 

آیت الله دژکام:

نقطه آغاز تمدن سازی اسلامی از نمازجمعه شروع می شود  

امام جمعه شیراز با تاکید بر اهمیت برگزاری نمازجمعه بیان کرد : یکی از اهداف مهم برپایی نمازهای جمعه، جریان‌سازی گسترده فرهنگی در کف جامعه است یعنی نمازجمعه،به یک ساعت خاص در روز جمعه خلاصه نمی‌شود و باید یک جریان مستمر در طول هفته باشد تا به نمازجمعه بعدی پیوسته شود.

 

مدیر حوزه علمیه کوهدشت:

نماز جمعه دستاورد انقلاب و خنثی کننده توطئه دشمنان است 

حجت الاسلام سبحانی نماز جمعه را دستاورد انقلاب خواند و گفت: اقامه نماز جمعه سبب تقویت امید در جامعه و ایجادناامیدی بین دشمنان می شود. 

 

استاندارفارس در جلسه ویدئو کنفرانس با ائمه جمعه استان: 

نماز جمعه از اجتماعات بسیار مهم در اسلام است / ائمه جمعه نقش زیادی در انسجام و اتحاد جامعه دارند

استاندارفارس با بیان این که سه اجتماع بزرگ و مهم در اسلام نمازهای جماعت روزانه، نمازهای جمعه هفتگی و اجتماع سالانه حج هستند، گفت: نمازجمعه از اجتماعات بسیار مهم و برجسته در استان است که مباحث اعتقادی، سیاسی و اجتماعی در آن مورد توجه قرار می گیرد.

 

نماز جمعه نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است/خدمت به مردم از مهمترین وظایف ائمه جمعه

نماز جمعه به عنوان نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلامی نقش مهمی در تعمیق باورهای دینی مردم و شبهه زدایی و خدمت به خلق ایفا می‌کند.

 

امام جمعه سرخنکلاته:

نماز جمعه تجلی روح انقلاب و قرارگاه ایمان و تقوا است

گرگان- امام جمعه سرخنکلاته گفت: نماز جمعه تجلی روح انقلاب و از برکات مهم و اساسی نظام اسلامی است.

 

عضو فعال ستاد نماز جمعه: 

احترام گذاشتن به عقیده و شخصیت جوانان، آنان را به نماز جمعه جذب می کند 

یک عضو فعال ستاد نماز جمعه در شهر آشخانه گفت: احترام گذاشتن به عقیده و شخصیت جوانان آنان را به نماز جمعه جذب خواهد کرد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی: 

طرح «قرار بچه های مسجد در مصلی» اجرا می شود 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از اجرای طرح «قرار بچه های مسجد در مصلی نماز جمعه» و با هدف تبادل اطلاعات و ارائه و پیگیری مشکلات هر محله و منطقه خبر داد.

 

حجت الاسلام شیرعلی‌پور:

رساندن صدای محرومان به مسؤولان از وظایف ائمه جمعه است 

امام جمعه شاهرود خلخال گفت: رساندن صدای محرومان و اقشار مختلف جامعه به مسؤولان و حمایت از فعالیت‌های خوب مسؤولان از وظایف ذاتی و مهم ائمه محترم جمعه است. 

 

۵ مرداد سالگرد برپایی نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران/ چهلمین سال برپایی نماز جمعه در شهرستان قدس 

امام جمعه شهرستان قدس: نماز جمعه یک تریبون حاکمیت اسلامی و از طرف دیگر، قوی‌ترین پایگاه مردمی است.

 

امام جمعه بدره:

هدف از خطبه های نماز جمعه تقویت ایمان و اندیشه‌ها است

ایسنا/ایلام امام جمعه بدره گفت : نماز جمعه از نظر اجتماعی و سیاسی یک کنگره عظیم هفتگی است که بعد از کنگره سالانه حج بزرگترین کنگره اسلامی است .

 

امام جمعه نورآباد:

نماز جمعه سنگر وحدت است 

حجت الاسلام جمیاری به اهمیت اقامه نماز جمعه اشاره کرد و گفت: نماز جمعه سنگر وحدت و خار چشم دشمنان است. 

 

در گفت و گو با مهر مطرح شد؛

گام دوم انقلاب و گفتمان جدید در نماز جمعه

شیراز - امام جمعه صفاشهر گفت: نماز جمعه و ائمه جمعه باید در گام دوم انقلاب با توجه به تمامی ظرفیت های موجود در گفتمانی جدید نقش آفرینی کنند.

 

امام جمعه آشخانه: 

نماز جمعه، جنبه خصوصی و فردی ندارد/ نماز جمعه مظهر عزم سیاسی ملی است 

امام جمعه شهر آشخانه گفت: نماز جمعه همانند بسیاری از عبادات جنبه خصوصی و فردی ندارد بلکه از شئون حکومت اسلامی به شمارمی رود.

 

نماز جمعه میعادگاه موحدین است

امام جمعه شهرستان دهلران، گفت: نماز جمعه میعادگاه موحدین و قرارگاه فرهنگی و از پشتیبانان مهم نظام اسلامی است و باعث تقویت نظام اسلامی می‌شود.

 

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه‌ جمعه استان سمنان : 

نماز جمعه ۵شهراستان سمنان تعطیل شد 

پیرچه گفت: به دلیل شرایط پرخطر شیوع کرونا در حال حاضر درپنج شهر استان سمنان اقامه نماز جمعه تعطیل اعلام شده است.

 

خطبه‌های نماز جمعه‌ها باید بازگو کننده مشکلات مردم باشد 

امام جمعه شهرستان دره‌شهر، گفت: خطبه‌های نماز جمعه باید جذاب و کوتاه باشد و مسائل و مشکلات مردم در آن بازگو شود. 

 

امام جمعه مهران: ائمه جمعه زبان مردم هستند/دشمنان به دنبال تضعیف جایگاه نماز جمعه 

ایلام-امام جمعه مهران گفت: ائمه جمعه زبان مردم هستند و نقش مهم آنها در بصیرت افزایی، دشمن ستیزی و بیان مطالبات مردم از جایگاه امامت جمعه یک جایگاه بی نظیر ساخته است.

 

 


دوشنبه 1399/8/5 - 50 : 9

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار